+ ارسال موضوع جدید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: دکوراسیونی زیبا با رنگ های گرم

 1. #1
  ناظم انجمن

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Feb 2013
  محل سکونت
  زیر اسمون خدا...
  نوشته ها
  16,534
  تشکر
  13,809
  تشکر شده 13,049 بار در 9,484 پست

  New2 دکوراسیونی زیبا با رنگ های گرم


  با تغییر آب و هوا به خنك و كمی سرد در فصل پاییز، طبیعت سایه‌های رنگی شاداب و سرزنده تابستان را تبدیل به رنگ‌های تیره‌تر و گرم‌تر می‌كند.


  چیدانه: با تغییر آب و هوا به خنك و كمی سرد در فصل پاییز، طبیعت سایه‌های رنگی شاداب و سرزنده تابستان را تبدیل به رنگ‌های تیره‌تر و گرم‌تر می‌كند. دقیقا می‌خواهیم در مورد این رنگ‌ها با شما صحبت كنیم. در حالی كه رنگ‌مایه‌های غنی پاییزی مطمئنا می‌توانند در ماه‌های پیش رو در طراحی فضای زندگی شما وارد شوند، اما می‌خواهیم از برخی از این رنگ‌ها در طراحی داخلی خانه‌ استفاده كنیم و با تغییر فصل هم تغییری در آن‌ها ندهیم. بنابراین اگر شما می‌خواهید از رنگ‌های پاییزی در فضاهای خانه خود استفاده كنید، این ده قسمت از خانه خود را در نظر بگیرید و در آن‌ها از رنگ‌های نارنجی، قرمز، قهوه‌ای، و طلایی استفاده كنید و در تمام طول سال از آن‌ها لذت ببرید.  1. استفاده از رنگ های پاییزی در گوشه‌ای از خانه و یا در یك فرورفتگی.

  اگر خانه شما دارای گوشه‌ای خاص و جذاب است كه لیاقت این را دارد كه تبدیل به نقطه كانونی فضا شود، به راحتی می‌توانید از یك رنگ غنی پاییزی مانند نارنجی در طراحی آن استفاده كنید. ترجیح می‌دهیم كه از این رنگ‌ها به طور جداگانه و خیلی با احتیاط استفاده كنیم. مثلا یكی از آن‌ها را به عنوان رنگ اصلی به كار ببرید و از دیگری در مقادیر اندكی استفاده كنید.

  با این كار عناصر معمارانه فضا بیش از پیش به چشم می‌آیند. این رنگ‌ها هم‌چنین فضایی دنج و گرم را به وجود می‌آورند و به همین دلیل بسیار مناسب گوشه‌ای از خانه مانند فضایی هستند كه در عكس بالا نشان داده شده است. در این حالت شما فضایی دنج را در اختیار خواهید داشت كه می‌توانید در یك عصر پاییزی خنك در آن لم داده، استراحت كنید، چرت بزنید، كتاب بخوانید، و یا یك فنجان چای بنوشید.  2. استفاده از رنگ های پاییزی در سقف.

  در عكس بالا شاهد استفاده از زبان رنگ ها برای اضافه كردن یك رنگ گرم در مقادیر زیاد به فضای زندگی خود هستید. رنگ‌های گرم از نظر بصری به جلو تمایل دارند در حالی كه رنگ‌های خنك به عقب گرایش دارند. این رنگ شرابی كه در قسمت باریكی از سقف اتاق مورد استفاده قرار گرفته است باعث شده است تا فضای زیر آن كوچك‌تر به نظر برسد و از این طریق شناخت زبان رنگ ها این قسمت از خانه صمیمی‌تر و دوستانه‌تر به نظر می‌رسد، و هم‌چنین كنتراست بسیار خوبی با قسمت‌های دیگر خانه كه دارای سقف مرتفعی هستند ایجاد شده و در نتیجه فضای كلی بزرگ‌تر و بازتر به نظر می‌رسد.  3. پوشش‌های دیواری نامتعارف.

  یكی از دیوارها را به رنگ نارنجی كدویی درآورید و یا از تكنیك جالب اضافه كردن فعال‌كننده زنگاری در یك رنگ متالیك واكنش‌پذیر (مانند عكس بالا) استفاده كنید. در این حالت در فضای شما دیوار متفاوتی خلق می‌شود كه همه توجه‌ها را به خود جلب می‌كند. رنگ‌های قرمز، نارنجی، و طلایی گرم به رنگ‌های اشتهاآور معروفند، به همین دلیل این رنگ‌ها انتخاب خوبی برای فضاهایی مانند آشپزخانه یا اتاق پذیرایی هستند.  از آخرین شب‌های خنك این فصل که می توان بیرون خانه سپری کرد، تعداد كمی از آن‌ها باقی مانده است، با اضافه كردن سطوح فلزی با رنگ‌های گرم به محوطه بیرونی خانه خود لذت ببرید. این پوشش‌های دیواری در شب جلوه بسیار زیبایی در كنار آتش پیدا می‌كنند و نور آتش را منعكس می‌كنند و نیز فضا را از همیشه گرم‌تر می‌كنند.  رنگ‌های زرد طلایی برگ‌های پاییزی رنگ‌های مورد علاقه من برای طراحی اتاق خواب هستند. این رنگ‌ها به فضا جلوه‌ای گرم و دنج اضافه می‌كنند، و وقتی صبح از خواب بیدار می‌شود در زیر نور آفتاب صبح جلوه‌ای فوق‌العاده دیدنی و چشم‌گیر پیدا می‌كنند. به كاغذدیواری لوكس و روشنایی طلایی فوق‌العاده زیبای اتاق بالا دقت كنید و ببینید كه چگونه این دو عنصر تبدیل به عناصر اصلی این اتاق خواب زیبا شده‌اند.  4. رنگ درهای داخلی خانه.

  معمولا افراد بیش‌تر به رنگ در ورودی خانه اهمیت می‌دهند و این كار درست است، اما دلیلی ندارد كه به رنگ درهای داخلی خانه بی‌توجهی شود. اگر تنالیته‌های چوبی در فضای زندگی شما زیاد هستند، می‌توانید درهای داخلی را به رنگ نارنجی شاد مانند دری كه در عكس بالا مشاهده می‌كنید دربیاورید. از آن‌جایی كه اكثر عناصر چوبی دارای مقادیر اندكی رنگ نارنجی در درون خود هستند، این رنگ‌ها به خوبی در فضا با هم تركیب شده و در جلب توجه با هم رقابت نمی‌كنند.  5. رنگ چارچوب در یا پنجره.

  اكثر مردم از چارچوب‌های چوبی یا چارچوب‌هایی به رنگ طبیعی در پنجره‌ها یا در‌های خانه خود استفاده می‌كنند، اما این مسئله یك قانون نیست و می‌توان در این قسمت‌ها از رنگ‌های خاص‌تر و متفاوت‌تر استفاده كرد. این رنگ قرمز چوبی فضای بیرونی این خانه را زیبا كرده است و هم‌چنین باعث شده است تا فضای سبز نیز بیش از پیش به چشم بیاید. هم‌چنین رنگ قرمز و سبز رنگ‌های مكمل هستند، یعنی در چرخه رنگ در مقابل هم قرار دارند، به همین دلیل است كه فضای سبز در یك زمینه قرمز به خوبی جلب توجه می‌كند.  6. وسایل برقی.

  وسایل برقی كه از استیل ضدزنگ ساخته شده‌اند، بسیار زیبا جلوه می کنند. اما برای كسانی كه این رنگ را دوست ندارند و به دنبال وسایل برقی متفاوت‌تری هستند، توصیه می‌كنیم كه از وسایل برقی رنگی مانند این اجاق گاز نارنجی رنگ در طراحی آشپزخانه خانه خود استفاده كنند. همانطور كه گفتیم چون رنگ‌های گرم اشتهاآور هستند، بهترین قسمت خانه برای استفاده از آن‌ها آشپزخانه است. رنگ نارنجی روشن یك رنگ جلب توجه كننده است، بنابراین اگر می‌خواهید اجاق گاز شما در فضا توجه همه را به خود جلب كند، از نوع نارنجی آن استفاده كنید.

  در آشپزخانه موجود در عكس بالا توجه كنید كه چگونه یك اجاق گاز نارنجی متمایل به قرمز در درون یك فرورفتگی كه دارای سطوح مسی است قرار گرفته است. این طراحی بسیار زیباست و شما هم برای ایجاد یك نقطه كانونی جذاب و چشم‌گیر در آشپزخانه خانه خود می‌توانید از این ایده استفاده كنید.  7. سطوح روی پیش‌خان.

  همه می‌دانیم كه دیواره‌های آشپزخانه در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند و می‌توان آن‌ها را از مواد و مصالحی گوناگونی انتخاب كرد، اما در مورد سطوح روی پیش‌خان چه؟ این پیش‌خان مرمری قرمز رنگ زیبایی خاصی را به این آشپزخانه مینی‌مالیستی مدرن اضافه كرده است. در این آشپزخانه تركیب كاملی از مواد و مصالح گوناگون را شاهد هستیم، اما از آن‌جایی كه همگی این مواد و مصالح تحت یك پالت رنگی مشخص كه شامل رنگ‌های نارنجی و قرمز است به كار گرفته شده‌اند، فضای آشپزخانه آرام، گرم، و چشم‌گیر به نظر می‌رسد و هم‌چنین بسیار اشتهاآور است.  8. كفپوش‌ها.

  با وجود اجزای چوبی مختلف و رنگ‌مایه‌های خنثی در این آشپزخانه، به نظر من انتخاب كفپوش‌هایی به رنگ قرمز انتخاب بسیار جسورانه‌ای بوده است. این آشپزخانه فضای مدرن و در عین حال گرم و جذابی دارد.  9. نورپردازی.

  مردم معمولا روشنایی هایی را ترجیح می‌دهند كه گرم و ملایم هستند، مانند نور شمع. نوری كه از این چراغ‌های آویز ساطع می‌شود خود گرم است اما به دلیل وجود سطوح طلایی- زرد این نور گرمای بیش‌تری هم پیدا می‌كند. روشنایی‌های دیگری كه دارای چنین رنگ‌های گرم پاییزی هستند نیز چنین كیفیت نوری گرم و باحرارتی را ایجاد می‌كنند. هم‌چنین، به استفاده از روشنایی‌ها به عنوان ابزاری برای اضافه كردن نقاط رنگی برجسته در فضای اتاق بسیار زیباست. اگر از سبك و رنگ روشنایی‌های خانه خود خسته شده‌اید به راحتی می‌توانید آن‌ها را عوض كنید، به ویژه اگر فرد دست به آچار و ماهری باشید، و از روشنایی‌های جدید استفاده كنید.  10. وسایل داخل حمام.


  اگر شما آن‌قدر خوش‌شانس باشید كه حمام خانه شما مانند حمام موجود در عكس بالا دارای چنین وان زیبا و خاصی باشد، می‌توانید فضای پیرامونی آن را به گونه‌ای طراحی كنید كه وان تبدیل به نقطه كانونی فضا شود. این فضا دارای رنگ‌مایه‌های نارنجی و زرد گرم است كه یك پالت رنگی پاییزی هستند و تجربه بسیار خوبی از یك حمام آب داغ در یك عصر پاییزی را برای شما به ارمغان می‌آورند


 2. کاربر مقابل از این پست *ADRIANA* تشکر کرده است.


+ ارسال موضوع جدید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

تعداد اعضای بازدید کننده از این تایپیک : 0

بازدید کنندگان :  (نمایش کلی)

نامی برای نمایش وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •