فرج‌الله سلحشور تاکید کرد: سینمای ما با واقعه‌ای مثل عاشورا سنخیتی ندارد و اگر یک سناریو به این عوامل بدهیم به یک اثر مبتذل بر ضدعاشورا تبدیل خواهد شد،لذا ما باید این نوع آثار را به دست فیلمسازان مؤمن و معتقد به عاشورا بدهیم.

«فرج‌الله سلحشور» کارگردان سینما و تلویزیون کشورمان درباره کمبود آثار عاشورایی در سینمای ایران گفت: کشورمان کشور اسلامی است ولی به همین دلیل لزوما سینمای ما نمی‌تواند اسلامی باشد. زمانی باید پرسید که چرا درباره امام حسین، امام زمان، حضرت فاطمه (س) و بی‌بی نرجس‌خاتون فیلم ساخته نشده که ما سینمای اسلامی و فیلمساز مسلمان و معتقد داشته باشیم. در حال حاضر فیلمسازان انقلابی و معتقد ما تعدادشان از انگشتان یک دست نیز کمتر است و جامعه فیلمسازی ما در مقابله با انقلاب قرار گرفته است.

وی با اشاره به آثار سینمایی و تلویزیونی کشور تأکید کرد: بخش فیلم و سریال‌سازی کشورمان درصدد نابودی انقلاب و وابسته کردن ما به غرب است.

سلحشور در پاسخ به این سؤال که آیا هزینه سنگین تولید اینگونه آثار می‌تواند علت دیگری مبنی بر تولید کم این آثار باشد، گفت: من این را قبول ندارم و این در حالی است که ما طی این سال‌ها شاهد بودیم که پرفروش‌ترین فیلم‌ها و کتاب‌هایمان در زمینه دفاع مقدس بوده و پربازدید‌ترین سریال‌های دنیا نیز سریال یوسف پیامبر و مردان آنجلس بوده است.

سلحشور خاطر نشان کرد: تماشاگری که این سینمای مبتذل را می‌پسندد قطعا این تماشاگر سینمای عاشورایی را نمی‌بیند چون سینمای ما غیر مردمی است. مردم ما کسانی هستند که به نماز جمعه می‌روند و در تظاهرات‌های ایام مختلف شرکت می‌کنند.

این کارگردان سینما تأکید کرد: سینمای ما با واقعه‌ای مثل عاشورا هیچ سنخیتی ندارد و اگر ما هم یک سناریو به این عوامل حال حاضر سینما بدهیم به یک اثر مبتذل بر ضد عاشورا تبدیل خواهد شد فلذا ما باید این نوع آثار را به دست فیلمسازان مؤمن و معتقد به عاشورا بدهیم. انسان‌هایی که آن فرهنگ را به خوبی می‌شناسند.