مرسدس‌بنز برنامه دارد تا نام برخی از مدل‌ها را به گونه‌ای تغییر دهد که در نهایت در چهار گروه مختلف قرار بگیرند: کلاس A، کلاس C، کلاس E و کلاس S. عنوان که این کمپانی برای این برنامه تغییرنام انتخاب کرده، «نام‌گذاری جدید بدون تعارض» است. اولین مدل‌هایی که با نام جدید از راه خواهند رسید، نسخه‌های فیس‌لیفت شاسی‌بلندهای کلاس M و GL خواهند بود و سپس نوبت به کلاس‌های GLE و GLS خواهد رسید.


این کار دومین تلاش برای نظم‌بخشیدن به حروف سردرگم کننده اول مدل‌های مرسدس‌بنز است. اولین تلاش به سال ۲۰۱۱ برمی‌گردد؛ زمانی که طراحی مدل‌های مرتبط با حجم موتور به سرعت و به شکلی ابهام‌آمیز در حال جایگزینی با دسته‌بندی بر اساس قدرت بود. در این چارچوب جدید، مدل ML350 CDI که از یک موتور دیزل ۳ لیتری V6 استفاده می‌کرد و ۵۴۰ نیوتن‌متر گشتاور داشت به ML540 و یا ML 5.4 تغییر نام می‌یافت. امَا این استراتژی بعداً توسط مقامات بازارهای کلیدی مانند آمریکای شمالی و چین رد شد.


تقریباً سه سال بعد از این اتفاق، مرسدس دوباره تصمیم گرفته است تا دوباره برای واضح‌تر کردن ارتباط طراحی‌های مختلف بدنه با گروه‌های مختلف محصولاتش تلاش کند. خانواده کلاس C، مدل‌های SLC و GLC را خواهد داشت. SLC نام جدید کلاس SLK رودستر است. کراس‌اورهای کلاس GLK کنونی نیز برای نشان ارتباط با کلاس C با عنوان GLC در بازار شناخته خواهند شد. مدل های کلاس GL هم که یک SUV فول سایز است با نام GLS شناخته خواهند شد.


در دسته مدل‌های کلاس E، نسل بعدی کلاس M دو حرف ML خود را از دست خواهد داد تا در دسته بزرگ‌تر GLE قرار گیرد. این خودرو در کنار GLE کوپه قرار می‌گیرد که قبلاً به صورت کانسپت از نشان MLC استفاده کرده است. در بالاترین رده محصولات مرسدس‌بنز نیز کوپه و سدان کلاس S و کانورتیبل کلاس SL با کراس‌اور GLS ادغام خواهند شد و جای کلاس GL کنونی را خواهند گرفت.


البته برخی از مدل‌ها، نام‌های کنونی خود را حفظ خواهند کرد؛ کلاس G، کلاس CLS، کلاس CLA و سوپرماشین آینده AMG GT شامل این برنامه جدید نام‌گذاری نخواهند شد.
هیچ تغییرات سریعی برای خانواده کلاس A در نظر گرفته نشده است. کراس‌اور کلاس GLA بعدی همان نشان GLA را حفظ خواهد کرد و کوپه‌ای که برای کلاس A معرفی می‌شود، به شکلی ساده از پسوند «کوپه» استفاده خواهد کرد. در همین حال، کراس‌اور با فاصله محوری زیادی GLB از عنوان GLG استفاده خواهد کرد. البته سدان چهار در آن هنوز مشخص نشده که دارای عنوان CSA یا CSE خواهد بود. اگر رودستر با دیفرانسیل جلو یا چهار چرخ متحرک بر اساس این پلتفرم باشد، احتمالاً عنوان SLA را دریافت خواهد کرد. مدل از پیش برنامه‌ریزی شده SLA/CLA شوتینگ بریک نیز با همان نام خطاب خواهد شد.