آخرین بررسی های موجود در بازار تلفن همراه تهران حاکی از آن است که برخی از فروشندگان موبایل برای کسب سود بیشتر شیوه جدیدی از کلاهبرداری را در این بازار پرمصرف باب کرده اند.

به نقل ازموبنا، به تازگی برخی از فروشندگان موبایل برای دریافت سود بیشتر شروع به ترویج انواع محافظ صفحه نمایش های معمولی به عنوان محافظ های ضدضربه در برابر شکستگی گوشی کرده اند.

اخیرا دیده می شود که برخی از سودجویان با سو استفاده از بی اطلاعی مشتریان در هنگام خرید کالاهای جدید, برچسب های محافظ صفحه نمایش موبایل را به عنوان برچسب های ضدضربه که مقابله با شکستگی گوشی می کنند, با قیمت های کاذب در سطح بازار می فروشند.

فروش این صفحه نمایش ها در حالی است که قیمت تمام شده این لوازم جانبی با توجه به نوع مدل از 10 هزار تومان شروع و به 30 هزار تومان می رسد اما در برخی موارد دیده شده این برچسب ها که ضد نشکن معرفی شده اند با قیمت تا سقف 150 هزار تومان نیز فروخته شده است.

به گفته کارشناسان حوزه بازار موبایل، متاسفانه کاهش نظارت دستگاه های نظارتی و همچنین نبود اتحادیه مستقل برای این کالای ارتباطی باعث شده تا هر روز شاهد شیوه ای جدید از انواع تقلب ها در سطح بازار موبایل باشیم.