«حیف شد؛ ای‌کاش ضبط اون مکالمه رو داشتم!» جمله‌ای که بنظرم حداقل برای یکبار روی زبان همه ما جاری شده باشد. خیلی وقت‌ها بوده که دوست داشتیم که بتوانیم تماس تلفنی‌مان را با یکی از تماس‌گیرنده ضبط کنیم، اما شاید اپلیکیشن مناسبی برای آن سراغ نداشتیم. در گویا آی‌تی قصد داریم که شما را با برنامه‌ای معرفی کنیم که به‌راحتی بتوانید مکالمات تلفنی خود را ضبط کنید.
دقت نمایید که ضبط مکالمات در بعضی از کشورها غیرقانونی بحساب می‌آید و می‌بایست تماس‌گیرنده از این مورد با خبر باشد
BoldBeast نام اپلیکیشنی است که در وبلاگ HTG معرفی شده است و آن‌ها اظهار داشته‌اند که بر روی بیشتر تلفن‌های آندرویدی و اپراتورها همخوانی دارد. ابتدا با جستجوی عبارت call recorder boldbest در گوگل‌پلی، اقدام به دانلود این اپلیکیشن کنید و سپس آن را باز کنید.

با ورود به نرم‌افزار، شما تنها با یک دکمه و دو گزینه در سمت راست در بالای نرم‌افزار مواجه خواهید شد. بر روی دکمه ضبط دو بار با فاصله زمانی نسبتاً مشخصی ضربه‌ای بزنید تا بتوانید یک ضبطی از صدای خود داشته باشید. برای قطع آن نیز می‌توانید مجدد دوبار با فاصله‌ی زمانی مشخصی ضربه‌ای بزنید تا ضبط صدا قطع شود.

از گوشی خود، دکمه menu را فشار دهید تا منوی نرم‌افزار باز شود؛ Settings را انتخاب کنید.

بصورت پیشفرض، این نرم‌افزار تماس‌های ضبط شده را در یک پوشه‌ای بصورت مخفی ضبط می‌کند، اما شما می‌توانید توسط App Settings، این تنظیمات را تغییر دهید.

برای آنکه پوشه‌ای در آندروید مخفی باشد، کافیست که یک نقطه در ابتدای نام آن قرار دهید. با مخفی شدن این پوشه، دیگر از طریق نرم‌افزارهایی همانند Music Player غیرقابل دسترسی خواهد بود. در هر صورت، ما این نقطه‌ی ابتدایی را حذف می‌کنیم تا پوشه از حالت مخفی خارج شود.

در بخش Call Settings، تنظیمات مربوط به تماس‌ها یافت می‌شود. بصورت پیشفرض، هرزمان که شما تماسی را ایجاد و یا دریافت می‌کنید، این نرم‌افزار بصورت خودکار شروع به ضبط می‌کند. در این بخش می‌توانید با تغییر تنظیمات Auto Record Calls، رفتار این نرم‌افزار را تغییر دهید.

گزینه‌ای دیگر با نام Ask Before Save نیز وجود دارد؛ این گزینه برای این است که پس از اتمام تماس، از شما بپرسد که آیا تمایل به ضبط آن دارید یا خیر.

درصورتی که تنظیمات را به‌گونه‌ای قرار داده‌اید که پس از هر تماس، از شما بپرسد که تمایل به ذخیره مکالمه دارید یا نه، شما با اتمام هر تماس، با چنین پنجره‌ای مواجه خواهید شد.

برای دسترسی به تماس‌هایی که تاکنون ضبط کرده‌اید، کافیست که وارد برنامه شوید و آیکون تلفن را همانند تصویر زیر انتخاب کنید.

لیست تماس‌های ضبط شده بصورت زیر برای شما به نمایش درخواهد آمد.