شبکه پویا با برگزاری مسابقه نقاشی «فلسطین، مقاومت اسلامی و کودکان» در برنامه «نقاشی نقاشی» بازتاب فجایع غزه در آثار کودکان را جمع‌آوری کرده است.

همزمان با تشدید بحران انسانی در غزه، شبکه پویا با همکاری روابط عمومی معاونت سیما اقدام به برگزاری مسابقه نقاشی «فلسطین ،مقاومت اسلامی وکودکان» کرده و طی روزهای اخیر، آثار نقاشی متعددی توسط کودکان و نوجوانان ایرانی با موضوع فجایع انسانی در غزه ترسیم و به برنامه «نقاشی نقاشی» ارسال شده است.

آثار ارسالی کودکان و نوجوانان پس از بررسی توسط کارشناسان، در برنامه پرمخاطب «نقاشی نقاشی» شبکه پویا پخش خواهد شد و به آثار برگزیده این مسابقه، جوایزی نفیس از سوی روابط عمومی معاونت سیما اهدا خواهد شد.

محمد علیزاده تهیه کننده برنامه «نقاشی نقاشی» ضمن تایید این خبر گفت: محور اصلی عمده آثار ارسالی مخاطبان کودک و نوجوان شبکه پویا به بخش مسابقه دربردارنده پیام‌های انسانی و صلح طلبانه است.

تحت تاثیر قرار گرفتن کارشناسان از حس نوع‌دوستی کودکان ایرانی

وی با اشاره به تاثیرات روانی حوادث غزه و کشتار کودکان توسط رژیم صهیونیستی در ذهن و روح کودکان ایرانی افزود: آنچه که کارشناسان برنامه «نقاشی نقاشی» را تحت تاثیر قرار داده عمق علاقه و حس نوع دوستی در میان کودکان ایرانی است.

این تهیه‌کننده در پایان یادآور شد: در اغلب آثار نقاشی ارسال شده به برنامه «نقاشی نقاشی» محورهایی نظیر کمک به کودکان غزه، امداد رسانی به مصدومان و یاری به کودکان فلسطینی مشاهده می‌شود. به عنوان مثال از تصاویری نظیر حضور کودکان ایرانی در مراکز درمانی غزه، حضور کودکان ایرانی در کسوت پزشک و پرستار در کنار مصدومان فلسطینی و یا صحنه‌هایی از یاری به کودکان غزه می‌توان به عنوان تِم‌های پرتکرار نقاشی‌های ارسالی به برنامه «نقاشی نقاشی» شبکه پویا یاد کرد.