صفحه نمایش سرفیس پرو ۳ توانست عنوان دقیق‌ترین نمایش رنگ را کسب کند.

گروه تحقیقاتی DisplayMate که بیشتر به خاطر آزمایش‌هایش روی صفحه نمایش دیوایس‌های مختلف مشهور است، صفحه نمایش ۱۲ اینچی سرفیس پرو ۳ ساخت مایکروسافت را مورد بررسی قرار داده و عنوان دقیق‌ترین نمایش رنگ در بین اکثر دیوایس‌ها را به آن داده است.

به گفته DisplayMate، سامسونگ گلکسی تب اس ۱۰.۵ همچنان در تحقیقات این گروه مقام اول از نظر صفحه نمایش را به خود اختصاص داده اما سرفیس پرو ۳ از خیلی جهات با گلکسی تب اس ۱۰.۵ برابری می‌کند. از لحاظ راندمان انرژی سرفیس پرو ۳ انرژی کمتری نسبت به بسیاری از تبلت‌های کوچک‌تر از خودش مصرف می‌کند. برای مقایسه می‌توان گفت که صفحه نمایش آیپد ایر اپل ۶۶ درصد انرژی بیشتری نسبت به سرفیس پرو ۳ مصرف می‌کند.

در جدول ارزش‌گذاری این گروه، سرفیس پرو ۳ از نظر روشنایی امتیاز «خیلی خوب» را دریافت کرده است در حالی که تبلت‌هایی مثل آیپد ایر یا کیندل فایر HDX 8.9 از این نظر بهتر از سرفیس پرو ۳ ارزش‌گذاری شده‌اند.
با این حال DisplayMate هنوز هم صفحه نمایش‌های گلکسی تب اس ۸.۴ و گلکسی تب اس ۱۰.۵ را بیشتر از همه می‌پسندد ولی سرفیس پرو ۳ را هم یکی از بهترین‌ها می‌داند. در جدول این گروه کیندل فایر HDX 8.9 مقام سوم را دارد در حالی که آیپد ایر اپل اکنون در مقام چهارم قرار گرفته است.