شایعاتی درباره صفحات نمایش آیفون، دوربین ،سسنسور های اضافی و حتی پیش فروش این دستگاه در آمازون از خبرهای مهمی بودند که با آن ها رو به رو بودیم اما در این پست قصد داریم اخباری درباره پردازنده آیفون های جدید به شما ارائه دهیم.
اپل برای اولین بار در دنیا آیفون ۵ اس را با پردازنده ۶۴ بیتی خود از نوع A7 مجهز کرد که در نوع خود یک تحول در دنیای پردازنده های گوشی های موبایل محسوب می شد.
همیشه قانونی در شرکت اپل وجود دارد و آن هم استفاده از هر ویژگی به اندازه است که برای ما قابل تشخیص باشد، از همین سو اپل برخلاف سامسونگ و بقیه سازندگان اندرویدی میلی به استفاده از هسته های بیشتر و بالا بردن سرعت پردازنده نداشته و آیفون ۵اس خود را با پردازنده دو هسته ای و سرعت پردازش ۱٫۳ گیگاهرتزی روانه بازار کرده است که با کمیت کمتر نسب به پرچمداران اندرویدی عملکردی بی نقص را ارائه میکرد.
اما گویا اپل قصد دارد تا تحولی در پردازنده های خود به وجود آورد و از پردازنده دو هسته ای با معماری ۶۴ بیت از نوع A8 و سرعت ۲ گیگاهرتزی در آیفون ۶ استفاده کند. استفاده از این پردازنده می تواند قدرت آیفون فعلی رابیشتر کند که با این وجود شاهد یکه تازی آیفون خواهیم بود.
اما واقعا به نظر شما پردازندههای آیفون نسبت غولهایی دنیای اندرویدی ها برتری نسبی داشتهاند؟

منبع: [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]