پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: فروم آنلاین شرکت آنتی‌ویروس Avast هک شده است که در نتیجه آن، نام‌های کاربری، کلمات عبور درهم‌سازی شده و آدرس‌های ایمیل اعضای آن لو رفته است.
این شرکت که به واسطه ابزارهای رایگان آنتی‌ویروس خود شناخته می‌شود، این نشت داده‌ها را روز دوشنبه تأیید کرده است و تا زمانی که تحقیقات خود را در این مورد انجام دهد، فروم مذکور را آفلاین کرده است.
Avast تأکید کرده است که در این اتفاق، هیچ داده مالی لو نرفته است و کمتر از 0.2 درصد از 200 میلیون کاربر Avast تحت تأثیر این هک قرار گرفته‌اند.
مدیرعامل Avast به کاربرانی که از اطلاعات یکسان برای دسترسی به سایت‌های دیگر نیز استفاده می‌کنند توصیه کرده است که هرچه سریع‌تر کلمات عبور خود را تغییر دهند.
به گفته وی زمانی که این فروم به صورت آنلاین بازگردد، تمامی کاربران مجبور خواهند بود کلمات عبور خود را تغییر دهند و کلمات عبور قدیمی دیگر کار نخواهد کرد.
این شرکت اظهار کرده است که از مدت زمان غیرفعال بودن این فروم برای انتقال آن به یک پلتفورم نرم‌افزاری دیگر و افزایش امنیت و کارایی آن استفاده خواهد کرد. این فروم سال‌ها بر روی پلتفورم نرم‌افزاری شرکتی دیگر میزبانی شده است و نحوه نفوذ مهاجم به فروم هنوز مشخص نیست.