به گفته‌ی علاقه مندان به کارهای این نویسنده و کارشناس ارتباطات، صوتی، برقراری تماس مستقیم، ربات‌ها تنها بخشی از پیش‌بینی‌های وی بوده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ سال ۲۰۱۴ است و قاعدتا همه ما باید تحت درمان و بازپروری روانی باشیم که این یکی ازپیش بینی‌های آیزاک آسیموف، یکی از مشهورترین نویسندگان داستان‌های علمی- تخیلی قرن بیستم بود که مقاله‌ای در سال ۱۹۶۴ پیش بینی‌های خود را در مورد جهان در ۵۰ سال آینده تشریح کرده بود.

وی این مطلب را به مناسبت افتتاح نمایشگاه بین المللی سال ۱۹۶۴ در نیویورک نوشته بود. هر چند موضوع اصلی این نمایشگاه بین‌المللی که به مدت تقریبا یک سال دایر بود "صلح از طریق تفاهم متقابل" بود، ولی امروزه بیش از هر چیز دیگری آن نمایشگاه را به خاطر پیش‌بینی‌هایش از آینده فن آوری به یاد می‌آورند.

هر چند بسیاری از طرح‌های آینده گرایی که در آن نمایشگاه عرضه شد هیچگاه واقعیت پیدا نکردند ولی با نگاهی به دستاوردهای نمایشگاه بین المللی سال ۲۰۱۴ می‌توان دید که بسیاری از پیش بینی‌های آیزاک آسیموف تا حد زیادی به واقعیت نزدیک بودند.

به گفته‌ی علاقه مندان به کارهای این نویسنده و کارشناس ارتباطات، صوتی، برقراری تماس مستقیم، ربات‌ها، صفحات قابل آویختن به دیوار جای تلویزیون‌های معمولی را خواهند گرفت ،مکالمه و تماس با کره ماه، وسایلی برای آشپزخانه طراحی و ساخته خواهند شد که "غذاهای آماده" را مهیا خواهند کرد، حداقل یک یا دو مورد گیاه آزمایشگاهی که از انرژی نهفته در ستاره ها تغذیه می کنند وجود خواهد داشت، برای ساختن خودروهایی که توسط یک ربات هدایت خواهند شد، تلاش‌های زیادی صورت خواهد گرفت، تمام جمعیت جهان به طور یکسان و کامل از تمام وسایل و تکنولوژی جدید در آینده بهره‌مند نخواهند شد. درصد بیشتری به نسبت امروزه از به کارگیری این وسایل محروم خواهند بود. هر چند از نظر امکانات مادی زندگی آنها ممکن است به نسبت امروز وضعیت بهتری داشته باشند ولی از تازه‌ترین امکانات خلق شده توسط تکنولوژی عقب خواهند ماند تنها بخشی از پیش بینی‌های وی برای سالهای آتی است.