نجات یک زن از چوبه دار


رییس کانون اصلاح و تربیت و رییس اندرزگاه زنان استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: زنی که به اتهام قتل به قصاص نفس محکوم شده بود، با کمک خیرین از چوبه دار نجات پیدا کرد.

سید عبدالرحمان توفیقیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: با وساطت افراد ذی‌نفوذ و کمک خیرین و گذشت اولیای دم زنی که در سال‌های گذشته در گچسران مرتکب قتل شده بود، از اعدام رهایی یافت.


وی با بیان اینکه اولیای دم حاضر شدند با پرداخت دیه این زن را مورد بخشش و عفو قرار دهند، افزود: از خانواده مقتول که با بزرگواری و سعه صدر این داغ بزرگ را به فراموشی سپرده کمال تشکر و قدردانی را داریم.

رییس کانون اصلاح و تربیت و رییس اندرزگاه زنان استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: قرار بود مبلغ ناچیزی به عنوان دیه به خانواده مقتول پرداخت شود و از آنجا که خانواده قاتل از نظر مالی در شرایط خوبی نبودند به ناچار به دنبال خیرینی بودیم که در این امر با ما همکاری کنند.

وی اضافه کرد: قصاص حق خانواده مقتول و از طرفی وساطت و میانجیگری وظیفه ماست. نباید فراموش کنیم که به همان اندازه که قتل می تواند جامعه را ملتهب کند و از نظر روانی تاثیرات منفی داشته باشد، بخشش و عفو و انتشار این گونه فعالیت‌ها در سطح جامعه می تواند فضای جامعه را امن و آرام کند.

بر اساس این گزارش، حکم قصاص قاتل قطعی شده بود و قرار بود که یک ماه پیش حکم اجرا شود که با پیگیری‌های مسئولان قضایی استان اجرای حکم یک ماه به تعویق افتاد.