ارتقای نقاط قوت طراحی ب‌ام‌و ام5 لذت سواری با‌این سدان عملکرد بالا را دو چندان خواهد کرد. با توجه به‌این حقیقت که نسل جدید ام5 در موتورشوی فرانکفورت 2011 پرده برداری شده بود، تصمیم ب‌ام‌و به ارائه یک نسخه جدید کمی ‌عجیب است. به نظر می‌رسد کمپانی مایل بوده ام5 را هم مثل سایر مدل‌های سری 5 به‌روزرسانی کند. در هر صورت پس از چند ماه آزمایش و تحقیق ام5 نیز مورد تجدید نظر قرار گرفت تا در ماه جولای به فروش برسد.با وجود‌این که بسیاری طراحی خارجی ام5 را بی‌نقص می‌دانند بدنه دستخوش تغییراتی شده است. درست مثل نسخه استاندارد، ام5 هم تنها در بخش جلو و عقب تغییراتی جزئی رامتحمل شده است. ب‌ام‌و چراغ‌های جلو را به‌روزرسانی کرده و یک جلوپنجره و سپر عقب جدید به خودرو اضافه کرده است. همچنین چراغ‌های عقب تغییر کرده‌اند. برای نخستین بار ام5 در رنگ‌بندی کاملا متنوع بدنه شامل قهوه‌ای، آبی و نقره‌ای به فروش می‌رسد.

درون کابین با یک فرمان جدید چرم روبه‌رو می‌شویم. یک صفحه نمایش کنترل به عنوان یکی از ویژگی‌های استاندارد ارائه می‌شود در حالی که کنترل لمسی با سطح حساس نیز به صورت آپشن موجود است. دو رنگ چرم منحصربه‌فرد برای کابین در نظر گرفته شده است.موتور معمول 8 سیلندر V شکل ب‌ام‌و در جای خود باقی می‌ماند اما برای اولین بار ب‌ام‌و یک پکیج مسابقه‌ای ارائه می‌کند که 15 اسب بخار نیرو اضافه می‌کند. موتور V8 4/4 لیتری با فن‌آوری «توئین پاور توربو» 560 اسب بخار نیرو در دور موتور 6000 تا 7000 دور بر دقیقه تولید می‌کند. گشتاور موتور 681 نیوتن‌متر در دور موتور 1500 و 5750 دور بر دقیقه است. محدودگر دورموتور در 7200 دور در دقیقه وارد عمل می‌شود.

با توجه به چنین خروجی شگفت انگیزی شتابگیری صفرتاصد کیلومتر بر ساعت ام5 4/4 ثانیه به طول می‌انجامد. حداکثر سرعت آن به 249 کیلومتر بر ساعت محدود شده است. اگر محدودگر را کنار بگذارید می‌توانید تا سرعت 306 کیلومتر بر ساعت از سواری لذت ببرید.