رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان عدم آگاهی كاربران را علت عمده سرقت اطلاعات شخصی عنوان كرد .پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: كارگاه آموزشی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات با هدف آشنایی و آگاهسازی دانشجویان با تهدیدات و آسیب‌های فضای مجازی در دانشگاه پیام نور گنبد كاووس برگزار شد.
سرهنگ "حبیب الله رجبلی" در این كارگاه آموزشی به بیان آسیب‌ها و خطرات پیرامون حوزه فضای مجازی، خطرات استفاده از شبكه های اجتماعی و نحوه صحیح خرید های اینترنتی پرداخت.
لزوم نصب آنتی ویروس و فعال كردن فایروال ، كلاهبرداری های ایمیلی و پیامكی ، بردن رایانه و گوشی همراه به تعمیرگاه های مجاز و كلاهبرداری از طریق عابربانک‌ها از جمله موضوعاتی بود كه در این كارگاه آموزشی به آن پرداخته شد.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان امنیت در اینترنت را موضوعی مهم و حیاتی دانست و گفت: در صورت عدم رعایت نكات امنیتی لازم در فضای مجازی ، خطرات و آسیب های جبران ناپذیری را به دنبال دارد.
سرهنگ رجبلی عدم آگاهی كاربران را علت عمده سرقت اطلاعات شخصی دانست و افزود: عدم آگاهی كاربران موجب می شود بخش عظیمی از اطلاعات درون رایانه‌ها در اختیار نفوذ گران سایبری قرار گرفته و اطلاعات ، نام كاربری ، كلمات عبور و اطلاعات محرمانه كاربران سرقت می شود.
گفتنی است در پایان این كارگاه آموزشی بسته های فرهنگی و آموزشی در بین دانشجویان توزیع شد.