تصاویر و مستندات لو رفته از تلویزیون اندروید آینده نشان می دهد که گوگل در نظر دارد گام جدیدی در حیطه سرگرمی خانگی بردارد که تلویزیون اندروید نام دارد و این سرویس مانند Apple TV ،Amazon Fire TV و Roku است. ظاهرا تلویزیون اندروید یک "رابط سرگرمی" است و یک پلت فرم محاسبه نیست.

منوی آن بطور شگفت آوری متفاوت از منوی موجود در تبلت ها و گوشی های هوشمند اندروید است. گوگل برای ساخت این پلت فرم به سختی تلاش می کند تا محتوای آن تا حد امکان جالب و جذاب باشد.


گوگل از توسعه دهندگان برنامه درخواست کرد نرم افزارهایی را ایجاد کنند که سادگی آنها مانند منوی تلویزیون اندروید مبتنی بر کارت های مرور باشد. بعضی از نرم افزارهای اصلی که همراه آن موجود می شوند عبارتند از Movies ،Google Play ،YouTube ،Hangouts Netflix ،Pandora ،Vevo و ... . از بازی های ویدئویی نیز پشتیبانی می شود.


این گزارش حاکی از این است که تلویزیون اندروید همراه با دانگل بسیار معروف و مناسب Chromecast HDMI موجود می شود و به این معناست که توسعه دهندگان برنامه باید دو منوی متفاوت برای دو پلت فرم ایجاد کنند.

هنوز مشخص نیست این تلویزیون اندروید کی وارد بازار می شود اما با توجه به اینکه تصاویر آن به بیرون درز کرده است به نظر نمی رسد زمان زیادی تا پایان انتظار باقی مانده باشد.