+ ارسال موضوع جدید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: ده توصیه برای داشتن سایتی بهتر

 1. #1
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Mar 2014
  محل سکونت
  Esfahan
  نوشته ها
  350
  تشکر
  57
  تشکر شده 203 بار در 96 پست

  Ico1 ده توصیه برای داشتن سایتی بهتر

  اگر می خواهید اولین سایت خود را در طراحی کنید یا اینکه سایتی دارید و می خواهید ببینید که چرا بینندگان آن زیاد نمی شوند، توصیه می کنم مطالب زیر را مطالعه کنید. این مطالب توصیه هائی است در مورد بهتر کردن سایت خودمان.

  1- زمان لود شدن سایت
  منظور مدت زمان مورد نیاز برای دیده شدن کامل یک صفحهاز سایت شماست.این یکی از مهمترین دلایلی است که باعث می شود مردم از دیدن یک سایت منصرف شوند. بهترین زمان برای بارگزاری یا لود یک سایت حدود با 10 ثانیه است. با استفاده از این سایت می توانید ببینید که آیا سایت شما از این نظر مناسب است یا نه : [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
  صفحات شما نباید بیش از 25 کیلو بایت باشد. برای اینکه ببینید فایل شما دارای چه حجمی است باید اندازه فایل خود را به اندازه تمام عکسهائی که در آن استفاده شده است، اضافه کرده و جمع آنها را ببینید.
  2- سازگاری با مرورگرهای مختلف
  شاید ندانید که سایت شما در مرورگرهای مختلف به شکلهای مختلف نشان داده می شود، در این صورت بایستی سایت خود را به گونه ای طراحی کنید تا در اونع مرورگرها بصورت صحیح و زیبا نمایش داده شود. گاهی ممکن است سایت شما در مرورگر خاصی نمایش داده نشود. سعی کنید که قبل از ارسال سایت خود بر روی اینترنت بررسی کنید که آیا صفحات طراحی شده شما در مرورگرهای مختلف بدرسی نشان داده می شود.
  3- رنگ مناسب
  بد نیست بدانید که در مرورگرهای مختلف الگوهای رنگ متفاوت است و فقط 216 رنگ وجود دارند که در انواع برنامه های مرورگر بصورت یکسان نشان داده میشود. سعی کنید از رنگهائی استفاده کنید که در مرورگرهای مختلف به رنگ مناسب نشان داده شود.

  4- اتصالات شکسته شده
  در حدود 4 تا 5 درصد از لینکهای موجود در اینترنت ، قابل استفاده نیستند. به عبارت دیگر شکسته شده اند. سایتی که دارای چنین لینکهائی باشد، تاثیر بدی بر روی بیننده می گذارد و باعث از دست رفتن بازدیدکنندگان سایت می شود. شما می توانید سایت خود برای بررسی چنین لینکهائی با استفاده از سایت زیر برسی کنید :
  [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
  [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
  5- متا تگها (Meta Tag)
  متا تگ چیست؟ اطلاعاتی هستند که در ابتدای صفحات وب قرار می گیرد. این اطلاعات در نمایش صفحه دیده نمی شوند. متا تگ بعنوان مثال می تواند مشخص کند که مجموعه حروف ستفاده شده در صفحه از چه نوعی هستند. یا اینکه محتوای یک صفحه از چه نوعی است. یکی دیگر از استفاده این نوع تگها مشخص کردن کلمات کلید صفحه است که ممکن است در متن خود صفحه تکرار نشده باشند. این نوع تگها عموما دارای 5 تا 10 کلمه کلیدی درباره محتوای صفحه هستند. اگر می خواهید که این اطلاعات توسط موتورهای جستجو استفاده شوند، از کلماتی بعنوا کلمه کلیدی استفاده کنید که در محتوای صفحه وجود دارد. هیچگاه کلمات کلیدی خود را بیش از یکبار در تگ کلمات کلیدی تکرار نکنید. البته انتخاب کلمات کلیدی برای یک صفحه یک مسئله بسیار مهم است که در بخشی دیگر به آن خواهیم پرداخت.
  کلمات کلیدی می توانند شامل عبارتهای چند کلمه ای هم باشند. استفاده از این کلمه های کلیدی، کاربرانی که بدنبال ترکیب کلمات هیتند بهتر می توانند سایت ما را پیدا کنند. برای تولید اتوماتیک این نوع تگها می توانید از سایتهای زیر استفاده کنید:
  [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
  [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
  6- تگ جایگزین (ALT tag)
  تگ جایگزین چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟ تصور کنید شما یک سایت وب دارید که خوب طراحی شده و به نظر عالی می آید. ر سایت شما تعدادی تصویر وجود دارد که شامل اسم سایت شما و لوگو شرکت یا محصول شماست. سایت شما خوب طراحی شده ولی از نظر موتورهای جستجو رتبه بایلائی ندارد و برای موتورهای جستجو خوب تعریف نشده است. موتورهای جستجو متون موجود در تصاویر را ایندکس نمی کنند. برای حل کردن این مشکل، تگهای جایگزین در نظر گرفته شده اند. با استفاده از این تگها می توانید توضیحاتی را درباره هر عکس در سایت خود در نظر بگیرید. البته این توضیحات در نمایش سایت شما نشان داده نمی شوند. همیشه با اضافه کردن این توضیحات به موتورهای جستجو کمک کنید که عکسهای سایت شما را هم ایندکس کنند. علاوه بر کربردی که برای تگهای جایگزین ذکر شد، با استفاده از این تگها به کاربرانی که از مرورگرهای متنی برای دیدن سایت شما استفاده می کنند، در دیدن بهتر سایت خود کمک می کنید.
  7- بهینه سازی HTML
  با استفاده از بهینه سازی متن html سایت خود می توانید زمان دیده بارگزاری سایت خود را کاهش بدهید. با این تکنیک می توانید زمان بارگزاری و ارسال سایت خود بر روی اینترنت را کاهش دهید. در اینترنت ابزارهای محتلفی برای بهینه کردن سورس سایت شما وجود دارد. البته همیشه به یاد داشته باشید که تعدادی از این بهینه سازها، بخشی از متن script شما را غیر قابل اجرا می کنند. بایستی پس از هربار بهینه سازی تمام توابع موجود در سایت خود را چک کنید. یک نومنه از این سایتها در آدرس زیر موجود است : [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
  8- بررسی اعتبار HTML
  بررسی اعبار صفحات سایت می تواند به شما اطمینان بدهد که سایت شما در بیشتر مرورگرها دیده می شود. بیشتر ابزارهای موجود بر روی اینترنت سایت شما را مستقیما از آدرس اینترنتی آن می خوانند. تعدادی از موتورهای جستجو رتبه پائین تری به سایتهائی میدهند که بخشی از کد آنها معتبر نیست. آدرس تعدادی از سایتهائی که می توانند سایت اعتبار سایت شما را بررسی کنند در زیر لیست شده است :
  [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
  [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
  [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

  9- کوچک کردن تصاویر
  می توانید بااستفاده از ابزارهای مناسب حجم تصاویر موجود در سایت خود را بدون از دست دادن کیفیت، کاهش دهید. با کاهش حجم تصاویر سرعت نمایش سایت شما بهبود زیادی پیدا می کند.
  10- تگهای طول و عرض
  با مشخص کردن اندازه عکس خود در هر صفحه می توانید به سرعت نمایش سایت خود کمک کنید. برای دیدن اندازه هر عکس می توانید با کلیک راست بر روی هر عکس و دیدن مشخصات آن اندازه آنرا بدست آورید.

  The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge

  Steven Hawking


  Home: Core i7 4770K @ 4.6 GHz 1.26v | GIGABYTE G1 Sniper 5 | EVGA 780 Ti | 32 GB GSkill 2400CL10 | Samsung 840 Pro SSD | be quiet! Dark Power Pro 10 850w
  Work: Core i7 4930K | ASUS P9X79 | EVGA 650 Ti | 64 GB KingSton 1600CL9 | Intel 530 SSD | SeaSonic X-750w
  Workstation: Dual Xeon E5-2650v2 | ASUS Z9PE-D8 WS | Quadro K4000 + EVGA Titan | 64 GB Crucial 1600CL9 | Intel 910 PCI-E SSD | Antec 1300w
  FreeNAS File Server: Celeron G1820 | 16 GB RAM | ASUS H87I-Plus | 6x WD 4TB Red | Fractal Design 304 | be quiet! 300w

 2. کاربر مقابل از این پست Stream تشکر کرده است.


+ ارسال موضوع جدید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

تعداد اعضای بازدید کننده از این تایپیک : 0

بازدید کنندگان :  (نمایش کلی)

نامی برای نمایش وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •