در این مطلب ایده های ساده ای برای دکور فضاهای کوچک برایتان نام برده ایم که کمک می کند آنها را شخصی سازی کنید و بهترین استفاده را از آنها داشته باشید.


میز شخصی

اگر خیلی اهل نوشتن و تنهایی هستید، احتمالا به فضای زیادی نیاز ندارید. یک دیوار و یک میز در کل خانه برای شما کافی است. روی میز وسایل مورد نیاز را بگذارید و در بالای آن نیز تاقچه ای نصب کنید و به سلیقه شخصی تزئینش کنید و از فضای اختصاصی خود لذت ببرید.

وسایل دکوری


نصب تاقچه های زیبا روی دیوار به شما اجازه می دهد تا وسایل، گلدان، دکوری یا هر وسیله دلخواه دیگر را به معرض نمایش بگذارید.

شخصی سازی

روی میز کار و محل تنهایی های خود لامپی استفاده کنید که با بقیه چراغ های اتاق فرق دارد. به طور مثال، می توانید از چراغ مطالعه کمک بگیرید که علاوه بر نور بیشتر، میز کار شما را شخصی سازی هم می کند.

انتخاب میز مناسب


میز تحریری انتخاب کنید که از نظر اندازه، شکل و رنگ با فضایی که قرار است در آن جای بگیرد و دکور آن فضا جور باشد.

فضای آرامش


یک صندلی در گوشه دنج اتاق قرار دهید. اگر کنار پنجره یا بالکن باشد و به بیرون دید داشته باشید، بهتر است. با گلدان طبیعی هم اطراف آن را تزئین کنید. یک فضای ناب برای استراحت و مطالعه برای خود درست کنید تا در مواقع نیاز به آغوش آن پناه ببرید و در سکوت و زیبایی غرق در مطالعه شوید. یا فقط یک فنجان چای یا قهوه بنوشید.

تلقین زیبایی


برای صندلی تنهایی خود کوسن های زیبا خریداری کنید تا هم به راحتی بیشتر شما کمک کند و هم زیبایی بیشتری داشته باشد.

انتخاب راحتی

مبل یا کاناپه ای برای این فضا انتخاب کنید که نرم و راحت و زیبا باشد. مبل های نرم با پارچه های طرح‌دار برای این منظور مناسب هستند.

سبدی برای نظم


برای اینکه کتاب ها و دیگر وسایل و خرده ریزه های شما در مکانی به طور منظم و درست جمع شوند و موجب به ریختگی اتاق نباشند، از سبدهای حصیری و چوبی زیبا استفاده کنید. این سبدها در اندازه، رنگ و طرح های بسیار متنوع در فروشگاه های لوازم خانگی موجود هستند و می توانید با توجه به دکور فضا و سلیقه شخصی یکی را انتخاب کنید.

زیباسازی

فضایی کوتاه و راحت برای آرایش و رسیدگی به خود درست کنید. همه وسایل زینتی و زیبایی خود را نیز با سلیقه در اطراف آینه و روی میز آرایش بچینید. به این ترتیب، علاوه بر اینکه دم دست هستند، باعث زیبایی میز نیز می شوند.

داشتن بهترین نما

آینه های بالدار گزینه های خوبی برای خرید هستند. این آینه های بدون قاب زیبایی بیشتر دارند و بیشتر موجب جذب طرف می شوند. در ضمن اینکه طرف می تواند بهتر خود را در چندین جهت و هر دو نیم‌رخ نیز ببیند.

تکمیل ایده

میزی برای آرایش انتخاب کنید که علاوه بر اندازه جای کافی نیز برای قرار دادن وسایل شما داشته باشد. میز ظریف و در عین حال مناسب.

صندوقچه ای به نام صندلی

برای میز آرایش خود صندلی ای را انتخاب کنید که در واقع صندوقی باشد برای قرار دادن وسایل اضافه و خرت و پرت هایی که در اطراف پراکنده می کنید. این صندلی ها در انواع متفاوت و طراح های متنوع موجود هستند و می توانید به سلیقه خود بهترین مدل را انتخاب کنید.

بهترین استفاده از کمترین فضا

اگر از شلوغی بسیار گریزان هستید و می خواهید از کمترین فضا بیشترین استفاده را داشته باشید، از راهکارهایی که برایتان می گوییم استفاده کنید. با این روش ها حتی از زیرپله هم می توان بهترین استفاده را داشت.

شخصی سازی کردن


روی دیوار تابلوهای از حروف یا اسم خود نصب کنید. یا از حروف چوبی یا فلزی استفاده کنید. یا حتی با اسپری رنگ طرح دلخواهتان را روی دیوار پیاده سازی کنید.

زیوربندی کردن

وسایلی که دارید را با کمک زیوربندی های دلخواه تزئین کنید. سعی کنید سادگی آنها را حفظ کنید زیرا در فضاهای کوچک، اگر وسایل خیلی بزرگ یا شلوغ باشند، باعث زشت دیده شدن فضا می شوند.

رنگ مناسب

برای دکور فضاهای کوچک باید از رنگی واحد استفاده کنید تا زیبایی بیشتری را به القا کنند. در و دیوار و پنجره و وسایل همه باید یک دست و یک رنگ باشند و بهترین رنگ برای این منظور نیز سفید است. این مساله کمک می کند تا همه چیز بسیار یکدست دیده شوند.

خانه عروسکی

برای اینکه حسابی خودتان را تحویل بگیرید و قصری همچون ملکه ها برای خود بسازید باید ایده های را به کار بگیرید که مناسب این کار باشند. به طور مثال، ترکیب رنگ سفید و یاسی گزینه بسیار مناسبی است. اگر یاسی دوست ندارید می توانید از آبی کمرنگ یا سبز برای این منظور استفاده کنید. همه این رنگ ها آرامش بخش هستند.

استفاده از وسایل شیک

استفاده از وسایلی که طرح باروک دارند برای داشتن خانه رویایی بسیار مناسب هستند. به طور مثال می توان به ساعت گچ‌بری شده اشاره کرد.

میز کشودار


برای اتاق هایی که می خواهید همچون قصر آن را تزئین کنید، باید وسایل مناسب خریداری کنید. میزی که طراحی مینیمال یا طراحی ظریف دارد می تواند به نقطه کانونی در اتاق تبدیل شود.