رنگ سیاه یک رنگ خنثی به شمار می آید و در حین حال شیک و ظریف . به راحتی با سایر رنگ ها ترکیب می شود و می تواند کنتراست های مناسبی ایجاد کند. می توان از آن در دیوارها و مبلمان استفاده کرد.


استفاده از رنگ سیاه باعث می شود که فضای شما کوچکتر و درحین حال شیک دیده شود. این رنگ با اکثر رنگ ها به راحتی ترکیب می شود بنابراین می توانید از سایر رنگ ها به دلخواه بهره بگیرید در غیراین صورت اتاق شما کاملا مانند یک جعبه دیده می شود. رنگ های متضاد به شما کمک می کنند تا ترکیب مناسبی بدست آورید.

دیوار سیاه اتاق را کوچکتر نشان می دهد. اگر نمی خواهید دیوارها را سیاه کنید بر روی مبلمان و کف اتاق تمرکز کنید. در انتخاب سایر رنگ ها می توانید از تونالیته روشن تا تیره رنگ های قرمز تا آبی به دلخواه خود استفاده کنید .


مبلمان سیاه بسیار شیک و زیبا به نظر می رسند. می توانید این رنگ را در مبلمان مدرن و اشکال متنوع بیابید. می توانید در برابر این نوع مبلمان از دیوارهای خنثی استفاده نمایید. استفاده از چوب می تواند به دکوراسیون شما گرما و صمیمت را اضافه نماید و استفاده از فلز آنرا لوکس جلوه می دهد.


رنگ سیاه به راحتی در کنار رنگ های خنثی و روشن قرار می گیرد. از هر دو نوع رنگ می توانید استفاده کنید ولی این امر در نهایت به سبک دکوراسیون شما و سلیقه شما بستگی دارد.ایجاد نقاط روشن در اطراف دکوراسیون در طراحی شما جلوه ای زیبا خواهد داشت
یکی از مزایای ترکیب دو رنگ سیاه و سفید این است که می توان از آن هم در طراحی مدرن و هم طراحی کلاسیک استفاده کرد. استفاده از رنگ مشکی برای دیوار و کف می تواند جلوه خاصی به اتاق نشیمن ببخشد اما بایستی توجه داشت که این طراحی زمانی مناسب است که اتاق نشیمن دارای فضایی وسیع و سقفی بلند باشد. استفاده از دو رنگ مشکی و سفید در کنار هم زیبایی خاصی را برای اتاق ها به همراه خواهد داشت.