در سال 2013 تمامی کمپانی ها محصولات خود را بوسیله ویژگی هایی همچون صفحه نمایش بهتر و با کیفیت، قابلیت تشخیص اثر انگشت کاربر، ضد آب بودن گوشی ها و ... از محصولات دیگر متمایز می کردند. اما در سال 2014 انتظار کاربران از محصولات جدید، بیشتر و بیشتر خواهد شد و در کنار این انتظارات، اخبار و شایعات رسمی و غیر رسمی نیز به نوبه خود بر این ماجرا بیشتر دامن خواهد زد!

اما طبق بررسی های به عمل آمده، 5 گوشی در راه هستند که توجه تمام عموم را به خود جلب نموده اند یا به نوعی بیشترین میزان انتتظار جهت عرضه آنها از سوی کاربران وجود دارد.1. HTC One Two


بنا به گزارشات اخیرا روند ارائه محصولات این کمپانی تایوانی از دید کارشناسان در مقایسه با کمپانی نوکیا اندکی ضعیف تر بوده است و از این رو انتظار می رود تا محصولی با قابلیت های شگفت انگیز نسخه بعدی شرکت HTC باشد. بنا به گزارشات، گوشی HTC One Two دارای صفحه نمایش 5 اینچی و اسکلت فلزی خواهد بود.
2. Samsung Galaxy S5بنا به گزارشات دریافت شده کمپانی سامسونگ به سختی در حال تلاش برای ارائه این محصول جهت مبارزه و رقابت با دو کمپانی بزرگ HTC و Apple است و از این رو انتظار می رود که گوشی Galaxy S5 محصولی با قابلیت های جدید و برتر باشد. بنا به اطلاعات به دست آمده این گوشی مجهز به دوربین 16 مگاپیکسلی و صفحه نمایش 2K خواهد بود.
3. Nokia Normandyاین گوشی که کمتر کسی در مورد آن نشنیده است اولین محصول کمپانی نوکیا مجهز به سیستم عامل اندروید خواهد بود. البته هنوز به صورت قطعی انتشار این محصول توسط کمپانی نوکیا به تثبیت نرسیده است اما به نظر می رسد به زودی این اتفاق رخ خواهد داد!
4. Apple iPhone 6در مورد ظاهر و قابلیت های احتمالی این گوشی خبرها و شایعات بسیاری شنیده شده است اما آخرین اخبار یا به نوعی اخبار رسمی تر ارائه شده در مورد این محصول از صفحه نمایش 5 اینچی خمیده و قابلیت های دوربین پیشرفته و تقویت شده این محصول اشاره دارند.
5. Sony Xperia Z2


اگرچه به نظر می رسد گوشی Xperia Z1 کم و کسری ندارد اما کمپانی سونی اعلام کرده که گوشی Z2 از لحاظ قابلیت بسیار سرتر از نوع Z1 خواهد بود. بنا به اطلاعات به دست آمده این گوشی دارای صفحه نمایش 5.2 اینچی با قابلیت بیش از 500 پیکسل در هر اینچ مربع و دوربین 20 مگاپیکسلی تقویت شده خواهد بود.