شینوآزری (Chinoiserie) یا چینی گرایی، طبق تعریف دایره المعارف ویکیپدیا، سبک زینتی متداول در اروپای سده‌های ۱۷ و ۱۸ که از الگوها و نقش‌های چینی پیروی می‌کرد. تقلید آزاد از هنر چینی در بناها، ظروف و اسباب منزل از ویژگی‌های چینی‌گرایی است. استفاده از اژدها، ققنوس و طاووس در الگوها از خصوصیات دیگر این سبک است که در قرون وسطی متداول بود. چینی‌گرایی در اوایل سده ۱۹ به آمریکا رفت.

شینوآزری در معنای وسیعتر به ترکیب عناصر سبک های شرقی و غربی برای دکوراسیون گفته می شود. این استایل در دوران روکوکو و پادشاهی لوئی پانزدهم بسیار محبوب بود. در زیر دکور خانه هایی به سبک شینوآزری را مشاهده می کنید.

اتاق خواب سنتی، طراحی از معماران دانیل روموالدز: پاراوانی با روکش کاغذدیواری شینوآزری در کنار نقاشی های کوچک انگلیسی در اتاق خواب آپارتمان دافنه گینس در نیویورک.



اتاق نشیمن سنتی خانه قرن هجدمی والنتینو گاراوانی در فرانسه، لوستری از برند Piedmontese دارد که از سقف تاقدار اتاق آویزان است، درهای فرانسوی به تراس پشتی و باغچه گیاه آراسته باز می شوند. قالی پشمی گلدار به سبک Jacques Moreno Pontremoli است.





اتاق ناهارخوری سنتی، طراحی از سوزان رین استاین و همکاران: در این خانه واقع در شمال کالیفرنیا، کاغذ دیواری شینوآزری به اتاق جلوه خاصی بخشیده است و میز و صندلی های قرن هجدهمی انگلیسی و لوستر چوبی Vaughan آن را تزئین کرده اند.



اتاق خواب سنتی طراحی شده توسط شرکت مایکل اس. اسمیت: این اتاق خواب واقع در آپارتمانی در منهتن، آینه های نئوکلاسیک سوئدی از H. M. Luther دارد. تختخواب با پارچه های D. Porthault پوشیده شده و صندلی فرانسوی قرن نوزدهمی روکشی از پارچه گلدار Lelièvre دارد.



هال ورودی سنتی از شرکت دوروتی دریپر: در هال ورودی منزلی در پالم اسپرینگز کالیفرنیا که به اتاق ناهارخوری وصل می شود، کارلتون وارنی، طراح این خانه یک آینه ونیزی و یک میز کنسول Baccarat به هال اضافه کرده تا فضای بازتر به نظر برسد. دیوارها با دست نقاشی شده اند.



اتاق کار/کتابخانه سنتی، اثر شرکت طراحی مک گیهان: در این اتاق دیوارنقش شینوآزری کار دست اثر مت آستین است و پرده ها از پارچه Holly Hunt هستند. پرتره ای که بالای صندلی چرمی ادواردی آویزان شده اثر چارلز وبستر هاتورن است.



اتاق کار/کتابخانه سنتی کاسپر: پاراوانی از جنس کارامندل برای میزی با رومیزی قلمکار در اتاق کار آپارتمان کاسپر، طراح فشن اهل منهتن، حالت پس زمینه ای زیبا و جذاب دارد.



اتاق خواب سنتی با طراحی مارتین لاورنس بولارد: اتاق خواب منزل شارون و اوزی ازبورن در لوس آنجلس، یک مبل راحتی ماری آنتوانت با رومبلی مخمل دوگورنی دارد.





اتاق ناهارخوری سنتی با طراحی فردیک کمپ بیگز: در پنت هاوس فردیک کمپ بیگز، یک اتاق ناهارخوری شگفت انگیز وجود دارد که کاغذ دیواری آن به سبک شینوآزری است و روکش صندلی آن دمشقی است.



اتاق ناهارخوری سنتی، اثر شرکت طراحی مک گیهان: در این اتاق ناهارخوری واقع در خانه ای در منهتن، میز ماهوگانی با صندلی های کروم دهه هفتادی محاصره شده است. بوفه ها متعلق به دهه سی هستند و پرتره روی دیوار اثر امبروز وبستر است.



اتاق ناهارخوری مدرن با طراحی رافائل دو کاردناس: در این اتاق واقع در منزلی در لندن، کاغذ دیواری کار دست به اتاق زیبایی و جلوه زیادی داده است. لوستر بالای میز ناهارخوری کار کارل اسپرینگر و صندلی ها از Grosfeld هستند. بوفه مسی اثر Pedro Sousa است.



سرویش بهداشتی سنتی با طراحی ویکتوریا هاگان: در سرویس بهداشتی خانه ای در کانکتیکات، کاغذ دیواری شینوآزری Gracie نصب شده که فضا را شبیه به باغچه کرده است و روشویی آن از Urban Archaeology است.