رنگ صورتی الهام گرفته از شکوفه های گل رز نرم و لطیف و فوق العاده شیرین است و با چشم نوازی خود همه را به تحسین وادار می کند. زمانی که در کنار رنگ سفید ، شنی و هلویی قرار بگیرد، می تواند تجربه اثیری را در داخل یک اتاق ایجاد کند.
کنار هم قرار دادن رنگ های مناسب گاهی خیلی سخت می شود ، و به خاطر همین اکثر ما از تجربه رنگ های متنوع و جدید در دکوراسیون هراسانیم!! آی بانو هر بار یک پالت رنگ زیبا برای طراحی دکوراسیون خانه را با جزئیات برای شما شرح خواهد داد .


طراح: لوری کارلتون
آغاز کار:
از یک فرمول نسبی برای ترکیب رنگها استفاده می کنیم. یک رنگ اصلی حدود 40-60 درصد رنگ پالت را به خود اختصاص می دهد، یک یا دو رنگ مکمل برای 30-40 درصد رنگ پالت در نظر گرفته می شود و فضاهای خالی را می توانید با یکی دو رنگ برجسته پر کنید. اگر به این شیوه رنگ بندی کنید، می توانید در همان ابتدای کار میزان استفاده از هر رنگی را تخمین زنید.


رنگ ها
رنگ صورتی در این پالت نقش اول را دارد. به گفته خانوم لوری کارلتون در هنگام انتخاب رنگ ها تا حد ممکن سعی کنید به رنگ های طبیعی نزدیک باشند. به جای فکر کردن به رنگ آدامس بادکنکی به رنگ گلهای رز فکر کنید. در حالی که رنگ صورتی می تواند با هر رنگ دیگری جور باشد ( کارلتون فکر میکند که رنگ صورتی از رنگهای طبیعت است و می تواند در هر جایی که رنگ سفید بکار رفته باشد استفاده شود) ، در این پالت ما آن را با رنگ های شنی به کار می بریم. رنگ های مایل به خاکستری در این پالت رنگ مکمل هستند. برای هماهنگی بیشتر می توانید از یک رنگ در غلظت های مختلف استفاده کنید. استفاده از سایه های تیره تر همین رنگ صورتی در این پالت آنرا طبیعی ترنشان می دهد. اما همه رنگها را از یک خانواده استفاده کنید. رنگهای صورتی نارنجی را با صورتی مات استفاده نکنید.


صورتی گل رز: رنگ برنده
برای نمای زیباتر کمی از رنگ سبز استفاده کنید. رنگ صورتی مات و یا سبز خالص را با صورتی های متمایل به نارنجی استفاده کنید.
رز صورتی در فضای این اتاق: رنگ اصلی زمینه در این فضا ( روی دیوارها) رز صورتی است ، رنگی پر حرارت که به رنگ سفید براق و درخشنده بعنوان رنگ مکمل متکی است. رنگ سبز می تواند جانشینی برای رنگهای برجسته اول و یا دوم در نظر گرفته شود که در اینجا روی کوسن ها مشاهده می شود.


در کنار رنگهای برجسته نارنجی
چنانچه دوست دارید از رنگ نارنجی به عنوان رنگ برجسته کار استفاده کنید، سعی کنید رنگ زمینه را گرم تر انتخاب کنید. مثلا از رنگهای صورتی که تمایل به زرد و یا خنثی دارند استفاده کنید.
رزصورتی در این اتاق: برای گرم تر کردن فضا، رنگ صورتی اولیه در این فضا روشن تر و مابقی رنگ ها نیز گرم تر هستند، مطمئن باشید که همه رنگها در کنار هم بخوبی ست باشند.


رز صورتی : سایه های مات
صورتی رنگ پریده در این اتاق با مقدار زیادی از نورهای طبیعی شکوفا شده است . پس این رنگ نیز به نوبه خود می تواند بدرخشد و از حالت خنثی بودن خارج شود. رنگها با نورهای طبیعی ترکیب شده و فضایی آرام و زیبا ایجاد کرده اند .
رزصورتی در این اتاق: تقریبا در هر سطحی از این اتاق صورتی انتخاب شده است. نمای تک رنگ این اتاق به لطف مجموعه ای از بافتها بیشتر دیده می شود.

پیشنهاد خرید لوازم منزل برای این پالت رنگ: