انجمن «معتادان گمنام» مجوز گرفت + تصویر مجوز


انجمن معتادان گمنام پس از ٢٣ سال فعالیت در ایران، توسط وزارت کشور مجوز فعالیت سازمان‌های مردم‌ نهاد در سطح ملی را دریافت کرد.

به گزارش خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، انجمن معتادان گمنام ایران انجمنی است که آرزوی متعالی آن رساندن پیام بهبودی به همه معتادان ایران است و فعالیت خود را در سال 1369 در ایران و به دنبال انجمن جهانی معتادان گمنام دنیا آغاز کرد.

لازم به ذکر است، اکنون بیش از 350 هزار عضو در حال بهبودی در کشور دارد وهفتگی 18 هزار و 200 جلسه در قالب چهار هزار گروه بطور مرتب جلسات خود را در شهرهای بزرگ و کوچک و حتی روستاها با هدف کمک و نجات معتادان از چنگال اعتیاد به مواد مخدر برگزار می‌کند و فعال می‌باشد.

باید افزود: در این انجمن روش بهبودی از بیماری اعتیاد بر پایه کمک یک معتاد به معتاد دیگر و بر اساس 12 قدم بهبودی آن و شرکت در جلسات گروهی استوار شده تا این افراد بتوانند چگونگی زندگی بدون مصرف مواد مخدر را از یکدیگر بیاموزند و پیامدهای ناشی از اعتیاد را بهبود بخشد. جلسات انجمن به دو صورت باز و بسته برگزار می‌شود جلسات بسته فقط مخصوص معتادان است اما شرکت عموم در جلسات باز آزاد است. همچنین نحوه شکل‌گیری این انجمن در ایران به سال 1369 در بازپروری قرچک باز می‌گردد. به علت وجود نگاه جرم‌مدارانه به اعتیاد در سال‌های دهه ٧٠ این انجمن نتوانسته بود به رشد چندانی دست پیدا کند.

باید افزود: جهت عضویت در این انجمن هیچ محدودیتی وجود ندارد. تنها لازمه عضویت تمایل به قطع مصرف موادمخدر است. اعضا می‌توانند بدون در نظر گرفتن سن، نژاد، نوع ماده مخدر، جنیست و موقعیت اجتماعی به انجمن معتادان گمنام بپیوندند.
همچنین اعضای این انجمن از طریق کارکرد «قدم‌های دوازده‌گانه» و «شرکت مرتب در جلسات گروهی»، و تجربیاتشان را با یکدیگر رد و بدل می‌کنند. آنها از یکدیگر می‌آموزند چگونه بدون مصرف مواد مخدر زندگی کرده و با مسائل روزانه خود روبه‌رو شوند.


بر پایه این گزارش؛ یکی از اصولی که کمک می‌کند اعضای این انجمن بدون ترس از موانع اجتماعی در جلسات شرکت کرده و بهبودی خود را دنبال کنند، حفظ گمنامی آنهاست. هیچ سابقه‌ای از حضور افراد در این جلسات ثبت و ضبط نمی‌شود. همین موضوع باعث می‌شود تا معتادان بتوانند بدون واهمه و ترس در جلساتی که توسط همدردانشان اداره می‌شود، شرکت کرده و زندگی بدون مواد مخدر را تجربه کنند.

باید افزود: کسانی که قصد دارند برای اولین بار در این جلسات شرکت کنند می‌توانند اطمینان داشته باشند که گمنامی آنها حفظ خواهد شد. خدماتی که این انجمن ارائه می‌کند کاملا رایگان است. برای تماس با انجمن معتادان گمنام و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد آدرس جلسات به آدرس [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] و یا شماره‌ تلفن‌های 8842547 تماس بگیرد.

پیام انجمن معتادان گمنام این است که هر معتادی می‌تواند قطع مصرف کرده، میل به مصرف موادمخدر را از دست داده و روش جدیدی را برای زندگی در پیش گیرد.