خانواده هایی که بیش از یک فرزند دارند، شاید در دکوره کردن اتاق بچه ها گزینه های زیادی نداشته باشند. به همین منظور باید تا حد امکان از فضای اتاق استفاده کنند. تخت های دوطبقه انتخاب های هوشمندانه ای هستند. در زیر ایده هایی برای دکوراسیون اتاق مشترک بچه ها در قالب تصاویر آورده ایم.دکور سفید این اتاق و ملافه های گلدار آن مشخص می کند که این خانواده دو دختر دارند. انتخاب رنگ سفید برای این فضای کوچک با زاویه های تاریک انتخاب مناسبی است. چراغ خواب ها و قفسه های بالای تختی نیز این اتاق را به اتاقی کاربردی برای این دو کودک تبدیل کرده اند.

در اتاق بچه ها می توان از رنگ های شاد و موضوعات مورد علاقه آنها برای دکوره کردن اتاق استفاده کرد. این اتاق مشترک که برای دو برادر کوچک طراحی شده است، موضوع فوتبالی دارد و از فضای آن حداکثر استفاده شده است. فضای بالای تخت ها برای بازی بچه ها طراحی شده است.

زیرشیروانی از آن فضاهایی است که اگر درست دکوره شود برای کودکان، به خصوص اگر چندتا باشند، مناسب خواهد بود. اگر ارتفاع سقف زیاد نیست، از چند تخت کنار هم استفاده کنید و کمد نچینید. در عوض از کشوها و قفسه های تخت ها برای جا دادن وسایل کودکان استفاده کنید.

اشکالی ندارد که فرزند کوچکتان را در اتاق خواهر بزرگترش جا دهید. ترکیب صورتی این اتاق به زیبایی برای هر دوی آنها خلق شده است.

بچه هایی که به سن مدرسه رسیده اند، به فضای مطالعه و انجام تکالیف نیاز دارند. همانطور که در تصویر می بینید، تختخواب، قفسه کتاب ها، میز مطالعه و ... همه در یک قسمت اتاق جا داده شده اند. سمت دیگر اتاق را نیز به همین ترتیب برای فرزند دیگران مرتب کنید.

تختخواب های دو طبقه ای که چیدمان آنها قابل تغییر است، مانند تختخوابی که در تصویر می بینید، را می توان به شکل های مختلفی چید. چیدمان این دو تخت برای هر دو فرزند خانواده منظره هایی از بیرون و فضای کافی برای هر یک فراهم کرده است.

اگر اتاقی در منزل باشد که محدودیتی در انتخاب رنگ پالت آن وجود نداشته باشد، اتاق بچه است. در این اتاق می توانید رنگ های مختلف را با هم ست کنید. پالت آبی و قرمز و سفید این اتاق برای کودکان بسیار دلپذیر است. به کمد و قفسه های بالای هر تخت دقت کنید که چطور بهترین استفاده از فضا برای قرار دادن وسایل را برده اند.

اگر دکور مدرن تر و ساده تری برای اتاق فرزندان خود می خواهید، این اتاق را مد نظر قرار دهید. دو تختخواب در راستای دیوار با کمدهای توکار زیرین، مدل دیگری از چیدمان اتاق کودک هستند. به نورپردازی بالای تخت ها و کشوهای کار شده در پله ها دقت کنید.

اگر بیشتر از دو فرزند دارید، این مدل چیدمان تخت ها ایده آل ترین حالت ممکن برای اتاق آنها می تواند باشد. در این اتاق نیز حداکثر استفاده از فضا در قالب کشوهای توکار شده است. ضمن این که تخت های پایینی فضای بازی را برای همه مهیا می کنند.

نمونه ای از اتاق زیرشیروانی برای خانواده ای پرجمعیت که تم جالب آن در نگاه اول جلب توجه می کند. نرده های طنابی، نردبان های خلاقانه و لوسترهای شیک این اتاق به زیبایی مدرن آن افزوده اند.