این یک پالت پرانرژی و بلندپروازانه است . زرد معمولی و آبی بهمراه آبی دریایی کمرنگ رنگها را سیر نشان می دهد. قرمز خشخاشی برای هر سلیقه ای جالب است. این رنگهای شاد جوانانه به سادگی طرحهای معمولی را به یک طرح بسیار خاص تبدیل می کند.


کنار هم قرار دادن رنگ های مناسب گاهی خیلی سخت می شود ، و به خاطر همین اکثر ما از تجربه رنگ های متنوع و جدید در دکوراسیون هراسانیم!! آی بانو هر بار یک پالت رنگ زیبا برای طراحی دکوراسیون خانه را با جزئیات برای شما شرح خواهد داد .


Designer: Khristian Howell
شروع کار:
از یک فرمول نسبی برای قرار دادن رنگها در کنار هم استفاده کنید. از یک رنگ اصلی برای 40-60 درصد فضای کار پالت استفاده کنید، سپس از یک یا دو رنگ مکمل برای 30-40 درصد پالت کمک بگیرید و مابقی فضای کار را با یکی دو رنگ برجسته پر کنید. برنامه ریزی این چنینی به شما کمک می کند که میزان رنگ مورد استفاده برای طراحی را از قبل تعیین کنید.

رنگ ها
برای یک جلوه سرشار از رنگ ها، می توانید رنگ آبی دریایی را برای دیوارها یا مبلمان استفاده کنید. رنگ زرد مکمل رنگ آبی دریایی است و می تواند برای پرده ها استفاده شود. برای استفاده این رنگ های روشن در کف اتاق، می توانید روی آبی طاووسی ( آبی دریایی پر رنگ تر) و یا قرمز یاقوتی تاکید کنید و یا با رنگ سفید خاکستری به چشم ها استراحت دهید. به یاد داشته باشید که این طرح ها را می توانید به همراه رنگ های خنثی بعنوان رنگ زمینه استفاده کنید. مثلا می توانید رنگ آبی دریایی را بعنوان رنگ غالب استفاده کنید ( مثلا روی پرده پنجره ) و رنگ زرد را در وسایل کوچک اتاق مثل کوسن های روی مبل یا دیگر لوازم تزیینی اتاق استفاده کنید و از رنگهای مکملی چون طاووسی ، قرمز یاقوتی و سفید خاکستری برای مابقی چیزها استفاده کنید.

رنگ های سرد و گرم

برای اینکه بدانید کدام رنگ از خانواده آبی دریایی گرم یا سرد است، آن رنگ را در کنار یک رنگ زرد قرار دهید. وقتی که این دو رنگ کنار هم قرار گیرند، خواهید دید که رنگ زرد ( یک رنگ گرم) روی رنگ آبی دریایی سایه گرم از خود تولید می کند . آبی دریایی ملایم آرامش بخش و اغوا گر تر است.

رنگ آبی دریایی در این فضا: رنگ سبز را می توان به جای رنگ زرد به یاد مناظر ساحلی استفاده کرد. رنگ سبز جنگلی، سردی رنگ سبز را از دیوارهای آبی دریایی بیرون می کشد.
کمی سبز

رنگ آبی دریایی سایه آبی رنگی است که به سبزی می گراید و می تواند یک سرزندگی مدرن به پالت کلاسیک زرد و آبی ما بدهد. جفت کردن رنگ آبی سبز در کنار زرد طلایی طرح ما را کمی پخته تر نشان می دهد.
آبی دریایی در این فضا: این رنگ آبی-سبز در داخل محدوده سبز کمی به خاکستری می گراید که با رنگ چوب به خوبی جور شده است.
حفظ تعادل

آیا تعادل ،برتری به همراه دارد ؟ رنگ آبی دریایی را در همه جای اتاق استفاده نکنید. این رنگ در کنار رنگهایی چون خاکستری، کرم و سفید تاثیر لازم را از خود نشان نمی دهد.

رنگ آبی دریایی در این فضا
در یک میز صبحانه با نور اندک، رنگ آبی دریایی هنوز رنگ برگزیده است، حتی اگر بصورت اندک بکار رود. برای اینکه کلیه رنگهای پالت شما نقش خود را خوب ایفا کنند، به یاد داشته باشید که به آنها عناصری موقت همچون دستمال سفره و ظروف غذاخوری اضافه کنید که با رنگ آبی دریایی کامل است ولی به درخشش این رنگ لطمه ای وارد نمی کنند.