آیا شما هم از رنگ همیشگی میز یا سفره غذایتان خسته شده اید یا اصلأ برایتان مهم نیست در چه ظرفی ،با چه رنگ و لعابی غذایتان سرو میشود ؟اما این اجزا کوچک منزل شما می تواند در روحیه و وزن شما اثر گزار باشد.

به گزارش روزگار نو انتخاب رنگ و طرح سرویس غذاخوری شما روی اشتها ،آرامش و حتی لذتی که از خوردن غذایتان می برید تأثیر دارد.محققان میگویند افرادی که قصد کاهش وزن دارند در ظروف آبی رنگ غذای خود را مصرف کنند و بالعکس افرادی که کم اشتها هستند با استفاده از ظروف قرمز رنگ با طرح های شلوغ ،اشتهای خود را افزایش دهند.

روانشناسان معتقدند استفاده از ظروف متنوع برای سرو غذا باعث افزایش روحیه ی افراد خانواده می شود .همچنین استفاده از ظروف خاص برای مناسبت های مهم باعث می شود هرگاه در موقعیت های دیگر از آن ظرف ها استفاده می شود یادآور خاطرات و لحظه های شاد زندگی افراد گردد.

همچنین تحقیقات نشان داده سایز ظرف غذا هر چه بزرگتر باشد میزان غذای مصرفی فرد هم بیشتر می شود ،پس سعی کنید برای سرو سبزیجات و سالادها از ظروف با سایز بزرگ استفاده کنید.جالب است بدانید که بهتر است برای مهمانی های رسمی خود از ظروف چینی استفاده نمایید.

پس با دقت بیشتر در انتخاب ظرف غذایتان،از خوردن آن لذت بیشتری ببرید.