3 نامزد نهایی برترین فوتبالیست آفریقا مشخص شدند

یحیی توره، دیدیه دروگبا و یان اوبی میکل سه نامزد نهایی برترین فوتبالیست قاره آفریقا شناخته شدند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با پایان سال 2013 میلادی کنفدراسیون فوتبال آفریقا سه نامزد نهایی دریافت بهترین بازیکن این قاره را اعلام کرد.
یحیی توره که در تیم منچستر‌سیتی یکی از بهترین بازیکنان این تیم بوده است در سال‌های 2011 و 2012 توانسته عنوان برترین بازیکن قاره آفریقا را کسب کند و امسال نیز شانس زیادی برای دریافت این جایزه دارد. او با تیم ملی ساحل‌عاج نیز عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داد و توانست مجوز صعود به جام جهانی 2014 را نیز بدست آورد.
دیدیه دروگبا نیز که دو بار سابقه دریافت این جایزه را در کارنامه خود دارد در گالاتاسرای عملکرد خوبی از خود نشان داد و یکی از بهترین بازیکنان این تیم در فصل گذشته بود. دروگبا همراه یحیی توره هم‌تیمی خود در را صعود به جام جهانی نیز عملکرد خوبی از خود نشان داد.
یان اوبی‌میکل هافبک نیجریه‌ای نیز که جام جهانی 2010 را از دست داد موفق شد در انتخابی جام جهانی بازی های خوبی برای کشورش انجام دهد. او که هنوز نتوانسته به عنوان برترین بازیکن قاره آفریقا دست یاید، امیدوار است در سال 2013 ارزشمند ترین جایزه انفرادی فوتبالی را در قاره آفریقا بدست آورد. البته میکل در رده باشگاهی در تیم چلسی جایگاه ثابت خود را در سال 2013 از دست داده است که می تواند شانس او را برای دریافت عنوان برترین بازیکن قاره کاهش دهد.
برترین بازیکن قاره آفریقا قرار است 9 ژانویه طی مراسمی در نیجریه انتخاب شود.