کي‌روش: تنها رونالدو شايسته توپ طلاستسرمربي تيم ملي ايران با تمجيد از کريستيانو رونالدو، او را شايسته دريافت توپ طلاي فوتبال جهان دانست.

کارلوس کي روش که در پرتغال به سر مي برد با تمجيد از کريستيانو رونالدو به حرف و حديث ها پيرامون رابطه نه چندان خوب او با ستاره پرتغالي رئال مادريد پايان داد.

به گزارش ايسنا ، کارلوس کي روش درباره اينکه کدام بازيکن شايسته دريافت توپ طلاست، گفت: با درنظر گرفتن عملکرد بازيکنان در فصل گذشته، شکي نيست که تنها کريستيانو رونالدو بايد به عنوان برترين بازيکن جهان دست يابد و در واقع برنده اي غير از او وجود ندارد. اميدوارم کسي راي بياورد که شايسته‌اش باشد و آن کسي نيست جز کريستيانو رونالدو.

کي روش در ادامه گفت: البته فرانک ريبري نيز فصل خوبي را با بايرن مونيخ پشت سر گذاشت اما به نظرم رونالدو بيش از ريبري شايسته دريافت توپ طلاست.

سرمربي پرتغالي ايران در ادامه بدون اعلام اينکه در راي گيري مرد سال جهان به چه کسي راي داده است گفت: قوانين اين اجازه را به من نمي دهد تا راي خودم را براي انتخاب برترين بازيکن سال جهان اعلام کنم . من براي انتخاب بهترين بازيکن سال فيفا با تمامي مربيان ليگ برتري ايران و کادرفني تيم ملي اين کشور مشورت کردم.

سرمربي پرتغالي ايران پس از صعود پرتغال به جام جهاني 2014 گفته بود اگر رونالدو در جام جهاني 2010 نيز به اندازه بازي با سوئد مسئوليت پذير بود، پرتغال مي توانست اسپانيا را شکست دهد.