فدراسيون فوتبال آمريکا قرارداد يورگن کلينزمن را تا سال 2018 تمديد کرد.


يورگن کليتزمن که در سال 2011 هدايت تيم ملي آمريکا را برعهده گرفت، نتايج خوبي با اين تيم کسب کرد و موفق شد جواز صعود به جام جهاني 2014 برزيل را بگيرد. فدراسيون فوتبال آمريکا پس از موفقيت اين مربي آلماني قرارداد او را تا سال 2018 تمديد کرد.

27 پيروزي 10 تساوي و 7 شکست عملکرد کلينزمن در تيم ملي فوتبال آمريکا بوده است.

به نقل از ايسنا، سونيل گالاتي ، رييس فدراسيون فوتبال آمريکا پس از تمديد قرارداد سرمربي اين تيم گفت: يکي از دلايلي که باعث شد ما کلينزمن را به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال خود انتخاب کنيم، پيشرفت ورزش در کشور بود. خوشبختانه با اين مربي آلماني نتايج خوبي در بازي‌هاي خانگي و خارج از خانه به دست آورديم و مي‌خواهيم با او ادامه دهيم.

کلينزمن هم پس از تمديد قرارداد با فدراسيون فوتبال آمريکا گفت: از اين که قراردادم با تيم ملي فوتبال آمريکا را تمديد کردم بسيار خوشحالم. هنوز دو سال و نيم به پايان زمان قراردادم باقي مانده است. با اين حال فدراسيون فوتبال آمريکا پيشنهاد تمديد چهار ساله را به من داد و اين خبر بسيار خوبي براي من بود و نشان مي‌دهد که آنها از عملکرد من در اين دو سال راضي بوده‌اند. اميدوارم بتوانم نتايج خوبي کسب کنم.

تيم ملي فوتبال آمريکا در جام جهاني 2014 برزيل با تيم‌هاي آلمان، پرتغال و غنا همگروه است‌.

تيم ملي فوتبال آمريکا در ديداري دوستانه موفق شد ايتاليا را با بازيکنان سرشناسش از پيش‌رو بردارد. اين نخستين پيروزي تاريخ فوتبال آمريکا برابر ايتاليا به شمار مي‌آيد. شاگردان کلينزمن همچنين موفق شدند در انتخابي جام جهاني در قاره آمريکاي شمالي، مکزيک را در خانه‌اش شکست دهند که اين نتيجه هم براي نخستين بار در تاريخ فوتبال اين کشور ثبت شد.