اگرچه کارهایی که توسط پرینترهای 3D انجام می شود بسیار شگفت انگیز است، اما آیتم های پلاستیکی 3D چاپ شده جالب تر نیز می باشد و این جذابیت بیشتر به خاطر آن است که هر آیتم دارای یک رنگ مجزا خواهد بود. به تازگی 3D Systems از ProJet 4500 خود پرده برداری کرده است. این کمپانی می گوید " این دستگاه تنها پرینتر 3D پلاستیکی تمام رنگی این صنعت بوده است ".گفته می شود 4500 با بهره گیری از مواد سازنده پلاستیکی به نام VisiJet C4 Spectrum که انعطاف پذیر و محکم است کار می کند. آیتم ها بر اساس پیکسل به پیکسل ساخته می شوند، که هر پیکسل به طور بالقوه شامل یک میلیون رنگ خواهد بود. این بدان معنی است که آیتم تمام شده دارای رنگ های متعدد از پلاستیک خواهد بود و این رنگ ها می توانند به طور مجزا از هم باشند و یا اینکه با هم ترکیب شوند. علاوه بر این، گفته می شود این دستگاه دو تا پنج برابر پرینترهای 3D پلاستیکی دیگر سریعتر کار می کند و همچنین دارای یک سیستم بازیافت خودکار از پلاستیک های هدر شده می باشد.

این دستگاه می تواند به شکل از راه دور توسط اپلیکیشن های گوشی هوشمند و یا تبلت ها هدایت شود و از اشیاء با ماكزیمم اندازه 203×254×203 میلیمتر پرینت می گیرد و وضوح آن 600×600 DPI می باشد. جزئیات چگونگی کار کردن و قیمت آن هنوز به طور کامل منتشر نشده است.

با وجود وزن 272 کیلوگرمی نمی تواند یک دستگاه خانگی تلقی شود و به عنوان ماشین صنعتی عرضه خواهد شد. اگر به دنبال این هستید تا یک پرینتر پلاستیک چند رنگی 3D را خریداری کنید، مدل botObject ProDesk3D به زودی منتشر خواهد شد.