یک تغییر ساده در رنگ ، می توانید دیدگاه شما را در زندگی تغییر دهد. چرا که برای مالکان خانه اینکه بخواهند اشیاء منزل یا رنگ خانه را تغییر دهند ، یک اتفاق غیر معمول نیست. نقاشی خانه نسبتا ارزان است و تقریبا هر کسی با یک نردبان و یا یک فرچه ی رنگ می تواند آن را انجام دهد. گفتیم آسان، درست است؟ خوب - البته نه به این سرعت. رنگ تاثیر زیادی بر روح و روان انسان دارد . رنگ می تواند ما را شاد یا غمگین کند. رنگها باعث می شود که ما احساس سرما و یا گرما کنیم . آنها می توانند اشتهای ما را به صرف یک وعده غذایی زیاد کرده و یا به طور کامل باعث از دست دادن اشتهای ما شوند.
Worst Colors Paint Your House

به همین دلیل ، شما باید قبل از نقاشی خانه به دقت فکر می کنید ، و البته شما خوش شانس هستید که قبل از رنگ آمیزی ، این مقاله را مطالعه می کنید.


1. خانه ی رونالد مک دونالد! (ترکیب قرمز و زرد)
نه، خانه ی رونالد مک دونالدی نمی تواند جای مناسبی برای بچه هایی که سرما خورده اند و خانواده هایشان باشد . صحبت در مورد خانه هایی با رنگ آمیزی قرمز روشن و زرد است . مطالعات نشان داده اند که رنگ های قرمز و زرد باعث می شوند که شما احساس گرسنگی کنید . ترکیب این دو رنگ برای رستوران های زنجیره ای فست فود فوق العاده است اما برای خانه ، اصلاً! اگر می خواهید از این رنگ ها استفاده کنید ، آنها را برای فضاهای بسته منزل ، مثل آشپزخانه یا اتاق ناهار خوری مورد استفاده قرار دهید و البته در استفاده ازاین دو رنگ صرفه جویی کنید!

2. بنفش
بارنی ِ دایناسور شخصیت تلویزیونی محبوب کودکان است. او به بچه ها کمک می کند که خواندن الفبا و آهنگ های سرگرم کننده را یاد بگیرند. بارنی در کارش فوق العاده است. با این حال ، او نباید الهام بخش شما برای رنگ آمیزی منزلتان باشد . کارشناسان می گویند که شما باید رنگ خانه را که درتناسب با محیط و جو اطرافتان انتخاب کنید . مگر در مواردی که در وسط باغ انگور زندگی کنید! آن زمان است که می توانید رنگ بنفش انگوری را به داخل خانه راه دهید. اگر در شرایطی هستید که مجبور هستید بنفش را انتخاب کنید ، بنفش یاسی ِ بسیار کمرنگ را انتخاب کنید .


3. نقش و نگار کشیدن بر دیوارها و کاغذ دیواری
برای ساخت خانه هیچ راهی بهتراز متناسب کردن فضای داخل با محله یا حتی شهرتان نیست. طرح ها را با وسواس زیاد انتخاب کنید و سعی کنید طرحی انتخاب کنید که بیش از حد خود نما و کشیدن آن سخت نباشد . به زمان و تلاشی که برای طراحی دیوارباید صرف کنید توجه کنید و به تصور کنید که برای درست درآوردن ِ هر طرح چقدر زمان باید هدر دهید. و البته به این فکر می کنید که چگونه وقتی هر روز از سرکار به خانه بر می گردید و با یک طرح شطرنجی یا راه راه روبرو می شوید ، به سرعت بیمارو دلزده می شوید. این کار را نکنید!


4.رنگ های نئونی
رنگ های نئونی می توانند آنقدر روشن باشند که به چشم شما لطمه بزنند . آیا واقعا می خواهید مسئول آسیب های چشمی مهمانان و خانواده ی خود باشید؟ علاوه بر این ، رنگ های نئونی بسیار روشن به سرعت محو می شوند – البته نه به طور مساوی. انتخاب این رنگ مانند این است که رنگ را انتخاب کرده و مشقت رنگ آمیزی را تحمل کرده اید ، اما نتیجه ی کار لکه لکه شدن دیوار خانه تان شده است. در نهایت ، رنگ های روشن مانند صورتی، سبز یا زرد به راحتی خاک و لکه ها را نشان می دهند و خانه را تیره نشان می دهند ، نه روشن.


5 .سیاه
با توجه به تمام رنگ های که در مورد انتخاب آنها هشدار داده شد ، ممکن است فکر می کنید که رنگ سفید بهترین رنگ برای نقاشی است و به آن نیاز دارید. خوب... دوباره فکر کنید ، رنگ روشن و رنگ سفید خالص می توانند در نور آفتاب بیش از حد زننده باشند. همینطور برای رنگ سیاه که نور را کم می کند و احتمالاً برایتان خانه ایی ترسناک در شب می سازد. رنگ سیاه بر روحیه و احساسات تاثیر خوبی ندارد و به مرور می تواند باعث افسردگی شود. در مورد رنگ سفید خالص باید اضافه کنیم که همانطور که مجبورید هنگام اسکی روی برف برای محاظت از چشمانتان در برابر تابش آفتاب بر سطح برف ، عینک آفتابی استفاده کنید ، در هنگام روز ، سفید خالص در خانه مناسب نیست و آزار دهنده خواهد بود. راه حل بهتر، رنگ بژ یا سفیدی ست که به کرم متمایل باشد. این دو رنگ ظاهراً سقید به نظر می رسند ، اما نرم تر و کمی راحت تر بر چشم می نشینند. از رنگ سیاه در هیچ شرایطی استفاده نکنید و سعی نکنید در این مورد ساختار شکن باشید ، چون واقعاً رنگ سیاه مناسب خانه نیست.

6.سفید روشن
همانطور که در بخش بندی قبل گفته شد ، سفید خالص چشم را می آزارد. بخش قبل را دوباره بخوانید تا درک کنید که استفاده از رنگ سفید خالص در روشنایی روز و به خصوص برای خانه های آفتاب گیر چقدر می تواند باعث ناراحتی شود.


7.صورتی
صورتی یا سرخابی یک رنگ مهم برای خانه رویایی باربی بود ، اما این رنگ گزینه خوبی برای شما نیست. مطالعات نشان داده اند که رنگ سرخابی می تواند به مردم احساس راحتی و گرما دهد اما این رنگ برای دختر بچه ها مناسب است. اگر واقعا عاشق این رنگ هستید ، باید آن را برای اتاق خواب دختر کوچک تان استفاده کنید ، نه برای کل خانه. یکی دیگر از دلایلی که باید از رنگ سرخابی دور بمانید این است که نه تنها این رنگ مرتبط با بچه ها و عروسک هاست، بلکه ممکن است باعث شود مردم کمتر به خانه ی شما وارد شوند ، چون رنگ سرخابی به مرور باعث تحریک اعصاب می شود.


8. سبزلیمویی
سیاری از رنگ ها هستند که زمانیکه در مسافرت تعطبلات به سر می برید ، عالی به نظر می رسند. با این حال ، این رنگ ها هنگامی که شما به خانه و زندگی واقعی بازمی گردید کمترایده آل به نظر می آیند. به پیراهن گلدار نازکی که در مسافرت به دامن طبیعت به تن داشتید فکر کنید. شما مطمئناً هرگز تمایل ندارید آن را در محل کار خود بپوشید. این مثال برای رنگ های گرمسیری مانند سبز لیمویی هم صادق است. اگر شما در وسط بهشت زندگی می کنید ، این رنگ برای منزلتان مناسب است. با این حال این رنگ جزو بدترین رنگها برای رنگ آمیزی منزل است.


9.نارنجی
نارنجی رنگ بسیار محرکی است. استفاده از این رنگ به مقدار کم در داخل خانه ، می تواند عالی باشد ، اما این رنگ ایده ی خوبی برای تمام محیط خانه نیست. خبر خوب این است که نارنجی جزو رنگ های ایده آل برای بعضی از لوازم خانه مثل کرکره ، درب ، یا حتی سایبان داخل حیاط است که کارشناسان آن را تایید می کنند.

10.قرمز آتشی
رنگ قرمز می تواند احساسات عشق و شور و هیجان را برانگیزد. اگر به دنبال استفاده ازاین رنگ هستید ، از آن در اتاق خواب و یا حتی حمام مخصوص خود و همسرتان استفاده کنید. رنگ ملایم شده ی قرمز ممکن است برای رنگ آمیزی محیط خارج از خانه مناسب باشد. آجرهای قرمز بسیار زیبا هستند. اگر شما مجبورید از رنگ قرمز روشن در رنگ آمیزی خانه استفاده کنید ، سعی کنید آن را ملایم تر کنید که به آجری کم رنگ نزدیک شود. بهرحال رنگ قرمز آتشی برای نقاشی خانه ، جزو پیشنهاد ها نیست.