پايگاه اطلاع رساني دولت گزارش عملکرد 100 روزه وزارت ورزش و جوانان را منتشر کرد.


به نقل از اطلاع رساني دولت، متن کامل گزارش عملکرد 100 روزه دولت تدبير و اميد در حوزه وزارت ورزش و جوانان به شرح زير است:

1. در حوزه ورزش همگاني، يکي از رسالت هاي وزارت ورزش و جوانان، ارتقاء و حفظ سلامت، افزايش طول عمر، کاهش هزينه هاي درمان و ترويج شادي و نشاط در بين آحاد جامعه است.

2. بر همين اساس در اين مدت کوتاه معاونت مستقل ورزش همگاني در ساختار تشکيلاتي مجدداً احيا شده است.

3. کميته کارشناسي جهت تهيه طرح ساماندهي 6 ماهه دوم سال جاري تشکيل و تهيه برنامه راهبردي کوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت، با بررسي هاي علمي و جامع وضعيت موجود نيز در دستور کار قرار گرفته است.

4. جهت بهره مندي از خرد جمعي، در قدم اول شوراي معاونين وزارت تشکيل و جلسات مستمر هفتگي برگزار که تماماً پس از ساعت اداري و با ميانگين هر جلسه 3 ساعت بوده است.

5. در 2 نشست مشترک و با دعوت از معاون اول محترم رئيس جمهور و معاونت محترم برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور، تلاش گرديد روساي محترم فدراسيون هاي ورزشي و مديران کل ورزش و جوانان استان ها، مطالب، نظرات و مشکلات خود را بيان نمايند و در اين راستا نتايج مطلوبي نيز حاصل شد.

6. با عنايت به اينکه برگزاري انتخابات کميته ملي المپيک قريب يکسال است که به تعويق افتاده است لذا ضمن نشست با رئيس کميته ملي المپيک و تشکيل جلسه با هيئت اجرائي آن، هماهنگي هاي لازم جهت برگزاري انتخابات در تاريخ 30 دي ماه سال 92 تعيين شد.

7. کارگروهي با هدف واگذاري دو باشگاه ورزشي پرسپوليس و استقلال به بخش خصوصي تشکيل و تاکنون 3 جلسه برگزار شده است. در اين راستا با مدير عاملان باشگاههاي ياد شده به منظور ابلاغ سياست هاي جديد دولت و تاکيد بر واگذاري، نشست هايي صورت گرفته است.

8. با توجه به عدم برگزاري مجمع انتخاباتي 13 فدراسيون که قريب 2 سال به تعويق افتاده بود، طي برنامه ريزي و اعلام جدول زمان بندي، برگزاري مجامع انتخاباتي فدراسيون هاي يادشده، در دستور کار قرار گرفته است. همچنين تا پايان سال 92 مجامع عمومي و انتخاباتي ساير فدراسيون ها نيز برگزار خواهد شد.

9. با توجه به استقبال عمومي از رشته ورزشي فوتبال، جلساتي با مسئولين فدراسيون فوتبال و همچنين سرمربي تيم ملي و کادر فني، به منظور پرهيز از حاشيه ها و پرداختن به متن و موضوعات فني و کاهش بار رواني برگزار گرديد. در اين راستا کمک مالي به فدراسيون جهت پرداخت حقوق کادر فني تيم بزرگسالان و اردوي تدارکاتي صورت گرفت.

10. مسائل، مشکلات و چالش هاي حوزه ورزش و جوانان، از طريق نظر خواهي از بخش هاي مختلف وزارتخانه، ادارات کل ورزش و جوانان و فدراسيون ها و همچنين برگزاري 4 جلسه هم انديشي با رسانه هاي ورزشي و اجتماعي، احصاء شد. در اين راستا با بيش از 200 نفر از نخبگان حوزه ورزش و جوانان، جلسات اختصاصي برگزار شد.

11. ساختار جديد وزارتخانه، با توجه به نيازهاي احصاء شده، مورد بازنگري قرار گرفته و پيشنهاد لازم به معاونت توسعه مديريت و منابع ارسال شد.

12. پاسخگوئي همه بخش هاي وزارتخانه به رسانه ها و افکار عمومي، در راستاي سياست هاي دولت تدبير و اميد، به عنوان يک وظيفه مهم مورد تاکيد قرار گرفت.

13. ديدار با جامعه ورزشي استان همدان و نيز بازديد از اماکن ورزشي استان

14. بازديد از مرکز علمي کاربردي پرسپوليس

15. تهيه و معرفي ايميل جهت ارتباط مستقيم با مخاطبين به آدرس m.godarzi@ msy.gov.ir

موفقيت هاي يک ماه گذشته به شرح زير است:

کشتي آزاد:‌ کسب مقام قهرماني جهان پس از 48 سال در خارج از خانه

واليبال: کسب مقام قهرماني در مسابقات قهرماني آسيا

واترپلو: کسب مقام نايب قهرماني آسيا و اخذ مجوز حضور در مسابقات جهاني

6 رشته ورزشي: کسب مقام نايب قهرماني دومين دوره مسابقات کشورهاي اسلامي در اندونزي

سنگ نوردي: کسب مدال طلاي جهاني رشته سرعت براي نخستين بار در طول تاريخ سنگ نوردي

ووشو: کسب مقام سوم مسابقات جوانان آسيا در کشور فيليپين

فوتبال ساحلي: کسب مقام نخست در مسابقات بين قاره اي

اسکواش: کسب مقام سومي غرب آسيا و کسب مدال طلا در مسابقات بين المللي جوانان پاکستان

واليبال: کسب مقام چهارم جام بين قاره اي در ژاپن