هر کدام از سری بازی های آرکام دارای تعداد بسیاری نکات مخفی یا Easter Egg هستند که مطمئنا پیدا کردن آن ها برای بتمن دوستان خوشحالی فراوانی را در پی دارد. در ریشه های آرکام نیز این سنت حسنه حفظ شده است و در بازی ما شاهد اشاره به شخصیت های دگیر کمیک بوک های DC هستیم. این شما و این 10 Easter Egg برتر در بتمن: ریشه های آرکام.
این مقاله ممکن است بخش های زیادی از داستان بازی را اسپویل کند.
1.The Batmobile
خیلی از طرفداران کمیک بوک های بتمن از نبود اتومبیل معروف این شخصیت در سری بازی های ارکام ابراز ناراحتی کرده اند. اما خوش بختانه ما حداقل این اتومبیل مخوف بتمن را در ریشه های آرکام ملاقات خواهیم کرد. در گوشه ای از مخفی گاه بتمن شما می توانید نمونه اولیه و ناقص اتومبیل بتمن را مشاهده کنید. نکته جالبی که در مورد طراحی این اتومبیل وجود دارد، شباهت زیاد آن به Batmobile استفاده شده در اقتباس های تیم بروتون از بتمن است.

2.سلول انفرادی Calender Man

Calender Man یا مرد تقویمی شاید نقشی در بازی ایفا نکند اما هنوز هم می توان رد پای او را در بازی پیدا کرد. در پایان بازی وقتی که شما برای نبرد با جوکر می روید اگر کمی دور و اطراف خود را جستجو کنید به سلول انفرادی مرد تقویمی برمی خورید. در این سلول تعداد بسیار تقویم و نوشته وجود دارد که به روز های خاصی از سال مانند روز سال نو اشاره می کند. پیدا کردن این سلول برای طرفداران این شخصیت که در کمیک The Long Halloween نقش مهمی ایفا می کند می تواند جذاب باشد.
3. The Crime of Century( محل قتل جانات و مارتا وین)

کسانی که شهر آرکام را قورت داده بودند حتما با محل قتل پدر و مادر وین آشنا هستند. کروکی والدین وین و شاخه گلی که آن جا قرار داشت به همراه یک پیام از سوی هوگو استرینج( Hugo Strange) و در ادامه ادای احترام بتمن به پدر و مادرش و آن موسیقی زیبا و محزون چیزی است که کمتر کسی بتواند فراموش کند.
“How does it feel, Wayne? To stand on the very stones that ran with your parents’ blood. Do you feel sad? Full of rage? Or does that outfit help bury your feelings. Hiding your true self.“

تئاتر Monarch - کوچه جرم( Crime Alley) . این ادرسی است که به خاطر نگه داشته بودم تا ببینم چه چیزی سازندگان ریشه های آرکام برای ما در آن جا آماده کرده اند. وقتی آنجا را پیدا کردم با همان کروکی و شاخه گل روبرو شدم و متاسفانه دیگر خبری از ادای احترام بتمن به والدینش نبود.
4.Red Hood

با کمی جستجو در BatCave شما می توانید پرونده مربوط به Red Hood، یکی از خلافکار های معروف گاثم ، را پیدا کنید که هنوز بسته نشده است. این می تواند نشانه ای باشد بر انتشار DLC های آینده و حضور این شخصیت در ریشه های آرکام.
همچنین در مرکز پلیس شهر گاثم( GCPD) تصویری وجود دارد که به روابط میان خلاف کار های شهر اشاره می کند.

5.پس از تیتراژ پایانی

اگر شما صبور باشید و از مرحله بسیار دشوار و البته خواب آور دیدن تیتراژ پایانی بازی به سلامتی عبور کنید با یک میان پرده عجیب روبرو می شوید که می تواند نشانه ای از نسخه بعدی و به احتمال بیشتر DLC ای برای ریشه های آرکام باشد. در این میان پرده کوتاه شما (Slade Wilson (Deathstroke را می بینید که در سلولی در زندان Blackgate قرار دارد و سپس زنی ( که به احتمال فراوان Amanda Waller ، رئیس یک گروه دولتی به نام Sucide Squad است ) د به سراغ او می آید و از وی درخواست می کند به عضویت این گروه در آید.
اعضای این گروه ماموریت دارند در ماموریت های بسیار دشوارشرکت کنند و در ازای این ریسک، این شانس را دارند که اگر زنده ماندند آزادی خود را باز پس گیرند.
6.Green Arrow

پیش از عرضه ریشه های آرکام این شایعه وجود داشت که بازی بعدی راک استدی مربوط به دوران طلایی کامیک بوک های DC است و به طبع آن حضور بسیاری از شخصیت های کمیک بوک های DC مانند Green Arrow تقریبا حتمی است. اما این شایعه در حد همان شایعه باقی ماند و ما حال در حال بازی کردن ریشه های آرکام هستیم. اما این دلیل نمی شود سازندگان بازی به قرمانان دیگر در بازی شان اشاره نکنند. همان طور که در تصویر می بینید بر روی کانتینر لوگوی شرکت Queens نقش بسته است. شرکتی که توسط Oliver Queens یا همان Green Arrow مدیریت می شود. آیا در آینده DLC ای با محوریت این شخصیت خواهیم دید؟
7. پوستر های گاثم

در سرتاسر شهر گاثم شما می توانید پوستر هایی را مشاهده کنید. برخی از ان ها اطلاعات خاصی را در مورد شخصیت های کمیک بوک های DC دارند . معروف ترین این پوستر ها همینی است که در تصویر می بینید . نام Basil Karlo برای طرفداران بتمن بسیار آشنا است. او در حقیقت همان Clayface است که زمانی در تئاتر های گاثم هنر نمایی می کرده است اما بر اثر اتفاقاتی به Clayface تبدیل می شود.
پوستر دیگری نیز وجود دارد که اشاره به ریشه های شخصیت Robin و اتفاقاتی که بطودی برای او خواهد افتاد دارد.Greysons نام والدین رابین است که در سیرک کار می کردند.

8.Dixon Docks

در جزیره آرکام و در قسمت بندر، یک تابلو تبلیغاتی نئونی نارنجی رنگ با نام ” Dixon Docks” وجود دارد. واژه dixon به احتمال زیاد بر گرفته از نام نویسنده معروف داستان های بتمن ، آقای Chuck Dixon است. آقای Dixon در کارنامه خود سابقه کار بر روی کامیک هایی نظیر ” KnightFall” و “No Man’s Land” را دارد . وی را یکی از طراحان اصلی شخصیت Bane می دانند.
9.قاتلینی که استخدام نشدند

در مقر اصلی Roman Sionis شما می توانید کتاب هایی را پیدا کنید که در آن ها نام های ”Cheshire,” “David Cain” و”Black Spider” نوشته شده و بر روی آن ها برچسب Rejected( پذیرفته نشده) زده شده است. این سه شخصیت از دشمنان بتمن در کامیک بوک ها می باشند.
10.Harvey Dent

در مقر اصلی پلیس شهر گاثم در یکی از اتاق ها می توانید روز نامه ای را پیدا کنید که در آن نوشته شده است هاروی دنت به عنوان دادستان جدید گاثم انتخاب شده است.