با رنگ شاد یاسی به خواب بروید و با رنگ بنفش سیر از خواب بیدار شوید. این سایه های رنگ بنفش هم آرامش بخش هستند و هم انرژی می دهند.

این رنگ که اصولاً رنگ آرامی است، انتخابی عالی برای اتاق خواب است. رنگ های تیره تر و سردتر بنفش در فضا کمی سنگین نشان می دهند، پس باید کمی نور طبیعی یا مصنوعی به آنها اضافه کرد. سایه های سردتر بنفش را می توانید با رنگ مایه های چوبی گرمتر کنید. سایه های صورتی تر و گرمتر با رنگ های خنثی مانند خاکستری یا جلوه های متالیک مانند استیل یا نیکل بهتر می شوند.

در اینجا 8 اتاق را گردآوری کرده ایم و سایه محبوب بنفش را نشان داده اید.

رنگ بنفش تیره با آبی و خاکستری سرد در این اتاق شاخص هستند. رنگ های تیره بنفش را در اتاق هایی مانند این اتاق که نور طبیعی زیادی دارند و پر از نمای چوبی هستند، می توان خیلی خوب از آب درآورد. اگر اتاق خواب شما پنجره نورگیر زیادی ندارد، باز هم می توانید از این سایه بنفش استفاده کنید، ولی باید میزان آن را محدود کنید و فقط بخشی از یک دیوار را به این رنگ در آورید تا اتاقتان شبیه غار نشود.
این اتاق نیز نمونه دیگری با بنفش تیره است که حالت گرمتری دارد. این سایه با چوب تیره و سایه های خنثی و گرم بهتر می شود.
بدیهی است که بسیاری از ما پنجره های سقف تا کف در اتاق خوابمان نداریم تا نور طبیعی زیادی وارد اتاقمان شود. در این اتاق مشاهده می کنید که چطور می توانید بنفش روشن تری بکار ببرید، حتی اگر نور طبیعی زیادی ندارید.
یک گزینه دیگر این است که بنفش های جسورانه را از طریق بافت هایی مانند پارچه وارد اتاق خوابتان کنید و رنگ یاسی را برای دیوارها انتخاب کنید. سعی کنید اکسسوارهای را به رنگ های شاد و جسورانه بنفش انتخاب کنید.
این اتاق خواب با ترکیبی از سایه های بنفش و جنس ها و سطوح براق و انعکاسی بسیار شیک و زیبا شده است. پالت آن کمرنگ و خنثی است و رنگ ها و بافت های مختلفی در آن هست که به انسان آرامش می دهد.
اگر دوست دارید در اتاق خوابتان پر از رنگ های بنفش سرد باشد، سعی کنید آن را با رنگ های خنثی و گرمتر ست کنید که کنتراست ایجاد کند.
آنهایی که اتاق خواب های بزرگتری دارند خوش شانس تر هستند و می توانند رنگ های شاد و جسورانه را در فضای بازتر و بزرگتری پیاده کنند. در این اتاق ها می توانید دیوارها را بنفش کنید یا دنبال وسایل تزئینی و روتختی های بنفش خوشرنگ و شاد باشید. بدون آنکه نگران سنگینی فضا باشید.
در اینجا نیز نمونه دیگری از فضای سبک و خنثی را مشاهده می کنید که روتختی های بنفش به آن حالت زیباتری داده اند. اگر دلتان نخواست رنگ بنفش در اتاق خوابتان داشته باشید، هر وقت خواستید می توانید روتختی ها و قالی را عوض کنید و پالت رنگی اتاق را دگرگون کنید.