+ ارسال موضوع جدید
صفحه 2 از 26 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 260

موضوع: ◕ اطلاعـــــــات جامــع دارويی ◕

  1. #1
    *••*˜سـرپرســت کل سایـت˜*••*

    http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

    [ ]
    تاریخ عضویت
    Jan 2012
    سن
    30
    نوشته ها
    68,602
    تشکر
    11,593
    تشکر شده 42,652 بار در 14,138 پست

    ◕ اطلاعـــــــات جامــع دارويی ◕

    دیفنوکسیلات (DIPHENOXYLAT)
    نام تجاری : Iomotil
    گروه دارویی : مخدرها
    گروه درمانی : ضد اسهال
    شکل دارویی : قرص
    موارد مصرف : اسهال های مزمن ، درمان اسهال ناشی از ترک مواد مخدر
    میزان مصرف : 2 قرص هر 6 ساعت تا کنترل اسهال
    موارد منع مصرف : در مبتلایان به یرقان ، اسهال ناشی از میکروب و التهاب روده بزرگ منع مصرف دارد .
    عوارض جانبی مهم : خشکی دهان ، یبوست ، درد شکمی ، بی اشتهایی ، خواب آلودگی ، خارش ، کهیر ، افزایش ضربان قلب
    شرایط نگه داری : در دمای معمولی نگه داری شود .
    توصیه ها :
    1- در صورت قطع اسهال میزان دارو کاهش یابد .
    2- دراسهال های عفونی مثل شیگلا و سالمونلا مفید نیست .
    3- در صورت مصرف همزمان دارو های اعصاب به پزشک اطلاع دهید .
    4- در صورت وجود تب یا اسهال خونی به پزشک اطلاع دهید .






    [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]



  2. 4 کاربر مقابل از این پست *pranses sanaz* تشکر کرده اند.


  3. #11
    *••*˜سـرپرســت کل سایـت˜*••*

    http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

    [ ]
    تاریخ عضویت
    Jan 2012
    سن
    30
    نوشته ها
    68,602
    تشکر
    11,593
    تشکر شده 42,652 بار در 14,138 پست

    پیش فرض پاسخ : اطلاعات دارويي جامع ...

    استامينوفن

    ACETAMINOPHEN

    موارد مصرف‌: استامينوفن‌ در تسكين‌دردهاي‌ ملايم‌ تا متوسط، و به‌ عنوان‌ ضدتب‌ بكار مي‌رود



    مكانيسم‌ اثر: اين‌ دارو با مهار ساخته‌ شدن‌پروستاگلاندين‌ها موجب‌ كاهش‌ تب‌ وكاهش‌ شدت‌ درد مي‌گردد

    فارماكوكينتيك‌: جذب‌ استامينوفن‌ از راه‌خوراكي‌ سريع‌ و كامل‌ و از راه‌ ركتال‌آهسته‌ مي‌باشد. بطور وسيعي‌ (%90-95)در كبد متابوليزه‌ شده‌ و دفع‌ دارو ومتابوليت‌هاي‌ آن‌ عمدتا از راه‌ ادرارصورت‌ مي‌گيرد
    هشدارها: ـ در بيماران‌ ديابتي‌، احتمال‌مثبت‌ شدن‌ كاذب‌ تست‌ قند خون‌ وجوددارد

    ـ از مصرف‌ ساليسيلات‌ها يا سايرضدالتهاب‌هاي‌ غيراستروئيدي‌ همراه‌ بااستامينوفن‌ بيش‌ از چند روز خودداري‌شود


    عوارض‌ جانبي‌: بثورات‌ پوستي‌، درماتيت‌آلرژيك‌، اختلالات‌ خوني‌ و پانكراتيت‌ حاداز عوارض‌ جانبي‌ پس‌ از مصرف‌ طولاني‌مي‌باشد. صدمات‌ كبدي‌ متعاقب‌ مصرف‌بيش‌ از حد آن‌ ايجاد مي‌گردد


    تداخل‌هاي‌ دارويي‌: كلستيرامين‌ جذب‌استامينوفن‌ را كاهش‌ و متوكلوپراميدموجب‌ تسريع‌ جذب‌ آن‌ مي‌شود


    نكات‌ قابل‌ توصيه‌: در صورت‌ بيماري‌ كبدي‌يا التهاب‌ ويروسي‌ كبد با احتياط مصرف‌شود


    مقدار مصرف

    بزرگسالان‌: مقدار 0/5 تا 1 گرم‌ هر 4 تا 6ساعت‌ و حداكثر 4گرم در روز مصرف‌ مي‌شود.

    كودكان‌: در نوزادان‌ 2 ماهه‌ براي‌پيش‌گيري‌ از تب‌ 60 ميلي‌گرم‌ يا

    ده میلیگرم/کیلوگرم/روز (در صورت‌ ابتلاء به‌ زردي‌اين‌ مقدار به‌ نصف‌ كاهش‌ خواهد يافت‌)مصرف‌ مي‌شود. از سه‌ ماهگي‌ تا 1 سال‌60-120 ميلي‌گرم‌، از 1-5 سالگي‌120-250 ميلي‌گرم‌ و سنين‌ 6-12 سالگي‌250-500 ميلي‌گرم‌ مصرف‌ مي‌شود كه‌ درصورت‌ نياز مي‌توان‌ هر 4-6 ساعت‌ آن‌ راتكرار نمود


    اشكال‌ دارويي

    Pediatric Drops: 100 mg/ml

    Oral Solution: 120 mg/5 ml

    Suppository: 125 mg, 325 mg

    Tablet: 80 mg, 325 mg

    Acetaminophen Codeine Tablet:Acetaminophen 300 mg + Codeinephosphate 20mg






    [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]



  4. کاربر مقابل از این پست *pranses sanaz* تشکر کرده است.


  5. #12
    *••*˜سـرپرســت کل سایـت˜*••*

    http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

    [ ]
    تاریخ عضویت
    Jan 2012
    سن
    30
    نوشته ها
    68,602
    تشکر
    11,593
    تشکر شده 42,652 بار در 14,138 پست

    پیش فرض پاسخ : اطلاعات دارويي جامع ...

    كدئين فسفات
    codeine phosphate

    موارد مصرف‌: كدئين‌ براي‌ كنترل‌ دردخفيف‌ تا متوسط بكار مي‌رود. کدئین دارای اثر ضد سرفه نیز می باشد
    مكانيسم‌ اثر: اين‌ دارو از يك‌ طرف‌ آستانه‌احساس‌ درد را افزايش‌ داده‌ و از طرف‌ديگر موجب‌ مي‌شود كه‌ درد براي‌ بيمارناخوشايند و آزاردهنده‌ نباشد. كدئين‌ ازطريق‌ اتصال‌ به‌ گيرنده‌هاي‌ اختصاصي‌خودش‌ در سيستم‌هاي‌ اعصاب‌ مركزي‌ ومحيطي‌، اثرات‌ خود را ايجاد مي‌كند.


    فارماكوكينتيك‌:
    از طريق‌ خوراكي‌ بخوبي‌جذب‌، در كبد متابوليزه‌ و از طريق‌ كليه‌ دفع‌مي‌شود


    موارد منع‌ مصرف‌:
    در مواقعي‌ كه‌ فشارداخل‌ جمجمه‌ افزايش‌ يافته‌، يا در حالات‌ضربه‌ مغزي‌، نارسائي‌ شديد كليه‌ يا حمله‌حاد آسم‌ نبايد مصرف‌ شود


    هشدارها:
    ـ در موارد زير مصرف‌ اين‌ داروبا احتياط كامل‌ انجام‌ شود: كمي‌ فشار خون‌،كم‌كاري‌ غده‌ تيروئيد، آسم‌، كم‌بودن‌ ذخيره‌تنفسي‌، نارسايي‌ كبدي‌ يا نارسايي‌ كليوي‌

    ـ مصرف‌ فرآورده‌هاي‌ حاوي‌ كدئين‌ دركودكان‌ زير يك‌ سال‌ توصيه‌ نمي‌شود.

    ـ مصرف‌ مكرر اين‌ دارو، ممكن‌ است‌موجب‌ وابستگي‌ و تحمل‌ به‌ اثرات‌ داروگردد.


    عوارض‌ جانبي‌:
    تهوع‌ و استفراغ‌ (در ابتداي‌مصرف‌)، يبوست‌، خواب‌آلودگي‌، كاهش‌فشار خون‌ و تضعيف‌ تنفس‌ با مصرف‌مقادير زياد، اشكال‌ در ادرار كردن‌،اسپاسم‌ صفرا يا مثانه‌، خشكي‌ دهان‌،تعريق‌، سردرد، گرگرفتگي‌ صورت‌،سرگيجه‌، كاهش‌ ضربان‌ قلب‌، طپش‌ قلب‌،افت‌ فشار خون‌ وضعيتي‌، افزايش‌ فشارخون‌ ريوي‌، كاهش‌ دماي‌ بدن‌، توهم‌، حالت‌خماري‌، تغيير خلق‌ و خو، وابستگي‌،اختلال‌ در تفكر، تنگي‌ مردمك‌ چشم‌،بثورات‌ جلدي‌، كهير و خارش‌ از عوارض‌جانبي‌ دارو هستند


    تداخل‌هاي‌ دارويي‌:
    اگر بطور هم‌ زمان‌ باساير داروهاي‌ مضعف‌مرکزی مصرف‌شود، تضعيف‌ cns تشديد شده‌ مي‌تواندموجب‌ ايجاد ضعف‌ تنفسي‌ و كاهش‌ فشارخون‌ بشود. مصرف‌ هم‌زمان‌ با داروهاي‌شبه‌ آتروپيني‌ نيز موجب‌ تشديد احتباس‌ادرار و يبوست‌ شده‌ ممكن‌ است‌ انسدادفلجي‌ روده‌ ايجاد نمايد


    نكات‌ قابل‌ توصيه‌:
    اين‌ دارو با ايجادخواب‌آلودگي‌، ممكن‌ است‌ بر انجام‌ اعمالي‌كه‌ نياز به‌ مهارت‌ و دقت‌ دارند (مثل‌رانندگي‌) تأثير گذارد.


    مقدار مصرف
    ‌:

    بزرگسالان‌: مقدار 30-60 ميلي‌گرم‌ كه‌ درصورت‌ لزوم‌ هر 4 ساعت‌ تكرار مي‌شود(تا حداكثر دویست و چهل میلی گرم در روز مصرف‌ مي‌شود)

    كودكان‌: 1-12 سال‌ 3 میلی گرم/کیلوگرم در مقاديرمنقسم‌ مصرف‌ مي‌شود






    [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]



  6. کاربر مقابل از این پست *pranses sanaz* تشکر کرده است.


  7. #13
    *••*˜سـرپرســت کل سایـت˜*••*

    http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

    [ ]
    تاریخ عضویت
    Jan 2012
    سن
    30
    نوشته ها
    68,602
    تشکر
    11,593
    تشکر شده 42,652 بار در 14,138 پست

    پیش فرض پاسخ : اطلاعات دارويي جامع ...

    آتروپين atropine

    نام تجاري: مينيمز آتروپين

    معرفي دارو:
    آتروپين يك داروي آنتي كولينرژيك است. به علت تأثير ضد اسپاسمي آن و شل كردن ديوار ماهيچه روده، براي برطرف كردن كرامپهاي شكمي در سندروم روده تحريك ناپذير مورد مصرف قرار مي‌گيرد. اين دارو همراه با ديفنوكسيلات كه يك داروي ضداسهال است نيز تجويز ميشود. اثرات نامطلوب آن در دوز بالا كمك مي‌كند تا مصرف اضافي ديفنوكسيلات كه يك داروي وابسته‌ساز است پيشگيري به عمل آيد اين تركيب در صورت مصرف زياد در اطفال خطرناك مي‌باشد.
    از قطره‌هاي چشمي آتروپين براي گشادكردن مردمك هنگام معاينات چشم و درمان التهاب عنبيه، جسم مژگاني و شبكيه استفاده ميشود. همچنين به عنوان بخشي از پيش مداوا قبل از بيهوشي عمومي معمولاً به بيمار داده ميشود و گاهي آن را براي حفظ ضربان طبيعي قلب در بلوك قلبي تزريق مي‌كنند.


    طرز استفاده از دارو:
    اين دارو براي شما تجويز شده بدون توصيه پزشك آنرا تغيير ندهيد.

    اشكال دارو: قرص، تزريق، قطره‌هاي چشمي، پماد.


    مقدار و زمان مصرف: قطره‌هاي چشمي: 2 تا 4 بار در روز
    انواع ديگر: مطابق تجويز پزشك.


    مقدار مصرف براي بزرگسالان: قطره‌هاي چشمي: 1 تا 2 قطره مطابق دستور. انواع ديگر: مطابق دستور.


    شروع تأثير دارو: برحسب روش استعمال متفاوت است. در قطره چشمي 30 دقيقه.


    ادامه اثر دارو: 7 روز يا بيشتر در قطره‌هاي چشمي و چند ساعت در اشكال ديگر.


    توصيه غذايي: ـــــــــــــ


    نگهداري از دارو: در محفظه سربسته، در محيط خشك و خنك دور از دسترس اطفال و نور باشد.


    فراموش كردن نوبت دارو: به محض يادآوري آنرا دنبال كنيد. اگر دوز بعدي 2 ساعت ديگر باشد در حال حاضر يك نوبت مصرف كنيد. از نوبت بعدي صرفنظر نماييد.


    متوقف كردن دارو: به اجازه پزشك باشد.
    مصرف مقدار اضافي: در كليه موارد تدابير فوري پزشكي لازم است. در صورت تندي طپش قلب، لرزش، هذيان، غش يا بيهوشي فوراً امداد پزشكي بخواهيد. ر.ك. راهنماي فوريتهاي مسموميت‌ دارويي.


    عوارض نامطلوب:
    به موجب تكرار عوارض نامطلوب كولينرژيك، مصرف آتروپين بايد محدود باشد. علاوه بر اين عوارض، قطره‌هاي چشمي
    آتروپين مي‌تواند حالت گزش ايجاد كند.
    نشانه‌ها - تار شدن ديد، شيوع شايع، موارد مشورت با پزشك حاد.

    نشانه‌ها - گرگرفتگي/خشكي پوست، شيوع شايع، موارد مشورت با پزشك همه.
    نشانه‌ها- يبوست، شيوع شايع، موارد مشورت با پزشك حاد.
    نشانه‌ها- دفع مشكل ادرار،‌شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه.
    نشانه‌ها- درد و تحريك چشم، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه،‌شرائط ترك دارو،‌مراجعه به پزشك.
    نشانه‌ها- تندي تپش قلب، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه، شرائط ترك دارو، مراجعه به پزشك.
    نشانه‌ها- جوش، شيوع شايع، موارد مشورت با پزشك همه، شرائط ترك دارو.


    تداخل دارويي:

    داروهاي آنتي كولينرژيك: همراه با آتروپين خطر عوارض جانبي را تشديد مي‌نمايند.

    كتوكونازول: آتروپين موجب كاهش جذب اين دارو از مجراي گوارشي ميشود. در صورت لزوم مقدار دارو را بايد بالا برد.


    احتياط:
    در موارد زير پزشك را مطلع سازيد.

    ناراحتي‌هاي كليه و كبد، مشكلات ادراري، مياستني گراويس، كوليت قرحه‌ايي، استفاده از لنزهاي چشمي (براي قطره‌هاي چشم)، ناراحتي‌هاي قلبي يا فشار خون بالا، مصرف داروهاي ديگر.


    براي خانم‌هاي باردار: بي‌ضرر بودن آتروپين براي دوران بارداري اثبات نشده است.


    براي خانم‌هاي شيرده: دارو به شير مادر راه مي‌يابد و بر نوزاد تأثير مي‌گذارد.


    براي اطفال و كودكان: معمولاً براي اطفال كمتر از 2 سال تجويز نميشود در صورت لزوم مقدار آن براي كودكان بزرگتر كاهش داده شود.


    براي سنين بالاي 60: افزايش احتمال بروز عوارض نامطلوب افزايش مي‌يابد.


    مصرف اين دارو در حين رانندگي و كارهاي دشوار: به علت تار شدن ديد و اختلال در تمركز از انجام اين امور خودداري شود.

    الكل: ـــــــــ


    استفاده بلند مدت:
    مشكلي نيست.






    [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]



  8. کاربر مقابل از این پست *pranses sanaz* تشکر کرده است.


  9. #14
    *••*˜سـرپرســت کل سایـت˜*••*

    http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

    [ ]
    تاریخ عضویت
    Jan 2012
    سن
    30
    نوشته ها
    68,602
    تشکر
    11,593
    تشکر شده 42,652 بار در 14,138 پست

    پیش فرض پاسخ : اطلاعات دارويي جامع ...

    آتنولول atenolol

    نام تجاري: آنتي پرسان، آتنيكس،‌تنورمين، توتامول


    معرفي دارو:
    آتنولول از دسته داروهاي مسدد بتا است. جلوي ضربان سريع قلب را مي‌گيرد و در اصل براي درمان آنژين، فشارخون بالا و آريتمي قلب مصرف ميشود.
    آتنولول را گاهي اوقات براي مبتلايان به ناراحتي‌هاي ريه تجويز مي‌كنند زيرا برخلاف ديگر مسددهاي بتا بيشتر بر قلب اثر مي‌گذارد تا اندام‌هاي ديگر بدن، بعلاوه آن را بلافاصله بعد از حمله قلبي به بيمار مي‌دهند تا از آسيب ديدن بيشتر قلب ممانعت كند.
    از آنجا كه آتنولول، بيماري قلب را درمان نمي‌كند و فقط نشانه‌هاي بيماري را كنترل مي‌نمايد بايد آن را به مدت طولاني و بطور دائم، حتي در صورت لزوم براي هميشه، به بيمار داد مصرف روزانه 1 بار از اين دارو كافي است و اين براي كساني كه مصرف داروهاي خود را فراموش مي‌كنند يك مزيت محسوب ميشود.


    طرز استفاده از دارو:
    اين دارو براي شما تجويز شده بدون توصيه پزشك آنرا تغيير ندهيد.


    اشكال دارو: قرص، مايع، تزريق.


    مقدار و زمان مصرف: روزانه 1 تا دوبار.


    مقدار مصرف براي بزرگسالان: روزانه 50 -100 ميليگرم.


    شروع تأثير دارو: 2 الي 4 ساعت.


    ادامه اثر دارو: 20 الي 30 ساعت.


    توصيه غذايي: ـــــــــــــ


    نگهداري از دارو: در محفظه سربسته، در محيط خشك و خنك دور از دسترس اطفال و نور باشد.


    فراموش كردن نوبت دارو: به محض يادآوري، آن را مصرف كنيد. اگر قرار است 6 ساعت بعد دوز بعدي را بخوريد از مصرف دوز فراموش شده صرفنظر نموده و دوز بعدي را مطابق برنامه پي بگيريد.


    متوقف كردن دارو: اجازه پزشك لازم است، زيرا طقع دارو مي‌تواند بر شدت بيماري بيافزايد. قطع دارو بايد تدريجي باشد.


    مصرف مقدار اضافي: براي يكبار و بطور تصادفي ضرري ندارد. در صورت بروز نشانه‌هاي غيرطبيعي و يا مصرف بيش از حد به پزشك خبر دهيد.


    عوارض نامطلوب:
    عوارض جانبي آتنولول براي بيشتر، بتابلوكرهاي ديگر نيز صادق است. نشانه‌ها معمولاً موقت هستند و با مصرف طولاني دارو از بين مي‌روند.
    نشانه‌ها - درد عضلاني، شيوع شايع، موارد مشورت با پزشك حاد.

    نشانه‌ها - سردبودن دست و پا،‌شيوع بندرت،‌موارد مشورت با پزشك حاد.
    نشانه‌ها- كابوس شبانه و بي‌خوابي، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك حاد.
    نشانه‌ها- سردرد، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه.
    نشانه‌ها- جوش، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه. شراتط ترك دارو.
    نشانه‌ها- خستگي، افسردگي، گيجي، شيوع شايع، موارد مشورت با پزشك همه.
    نشانه‌ها- مشكلات تنفسي، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه. شرائط ترك دارو،‌مراجعه به پزشك.


    تداخل دارويي:
    داروهاي ضد آريتمي، همراه با آتنولول، خطر اثرات جانبي را براي قلب افزايش مي‌دهد.
    داروهاي ضد ديابت، همراه با آتنولول خطر نشانه‌هاي پايين بودن قند خون را زياد مي‌كند يا آنها را از نظر پنهان مي‌دارد.

    ضد احتقان‌ها: همراه با آتنولول فشار خون و ضربان قلب را بالا مي‌برند.

    مسدد كانال كلسيم: بعضي از اين داروها همراه با آتنولول فشارخون و ضربان قلبرا كاهش مي‌دهند و نيروي پمپ قلب را نيز تضعيف مي‌كنند.

    داروهاي ضدالتهاب غيراستروئيد (nsaids): اثر ضدفشارخون بالاي آنتولول را كاهش مي‌دهند.


    احتياط:
    در موارد زير پزشك را مطلع سازيد.

    مشكلات كليوي، نارسايي گردش خون، بيماري ريوي مثل آسم يا برونشيت،مصرف داروهاي ديگر.


    براي خانم‌هاي باردار: بي‌خطر است.


    براي خانم‌هاي شيرده: دارو به شيرمادر راه پيدا مي‌كند.


    براي اطفال و كودكان: توصيه نميشود.


    براي سنين بالاي 60: بي‌خطر است. در صورت نارسايي و ضعف كليه، مقدار دارو كاهش داده شود.


    جراحي و بيهوشي عمومي: قبل از جراحي، بايد از مصرف آتنولول خودداري كرد. قبل از اقدام به هر نوع جراحي و مراجعه به دندانپزشكي پزشك را در جريان قرار دهيد.


    الكل: ____


    استفاده بلند مدت:
    مشكلي نيست.






    [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]



  10. کاربر مقابل از این پست *pranses sanaz* تشکر کرده است.


  11. #15
    *••*˜سـرپرســت کل سایـت˜*••*

    http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

    [ ]
    تاریخ عضویت
    Jan 2012
    سن
    30
    نوشته ها
    68,602
    تشکر
    11,593
    تشکر شده 42,652 بار در 14,138 پست

    پیش فرض پاسخ : اطلاعات دارويي جامع ...

    آستازولاميد acetazolamide

    نام تجاري: دياموكس


    معرفي دارو:
    استازولاميد يك بازدارنده آنيدراز كربونيك است كه با تحت تأثير قراردادن فرآيندهاي شيميايي در كليه و ديگر قسمتهاي بدن، به صورت يك مدر عمل مي‌كند. يكي از كارهاي اصلي اين دارو كاهش حجم مايع در حفره قدامي چشم است و از اين نظر در درمان گلوكوما (آب سياه) داروي ارزشمندي به شمار مي‌رود. گاهي اوقات باداروهاي ديگر براي معالجه برخي از انواع سرع و جلوگيري يا درمان بيماري شديد ارتفاع (در كوه) مصرف مي‌شود. به علاوه براي پيشگيري از يكي از بيماريهاي اثي نادر موسوم به فلج ارثي ناشي از تغييرات مقدار پتاسيم و ضعف عضلاني تجويز مي‌گردد. ندرتاً به عنوان يك مدر در معالجه احتباس مايعات در نارسايي قلبي يا بيماري كبد مورد استفاده قرار مي‌گيرد.


    طرز استفاده از دارو:
    اين دارو براي شما تجويز شده است. بدون توصيه پزشك آنرا تغيير ندهيد.


    اشكال دارو: قرص، كپسول (آهسته رهش)، تزريق، قطره


    مقدار و زمان مصرف: 4 بار در روز (لازم نيست هر روز مصرف شود) يا 2 بار در روز (كپسول آهسته رهش را بايد بلعيد)


    مقدار مصرف براي بزرگسالان: روزانه 250 الي 1000 ميلي‌گرم.


    شروع تأثير دارو: ظرف 30 دقيقه.


    ادامه اثر دارو: 6 تا 24 ساعت.


    توصيه غذايي: مصرف اين دارو، پتاسيم بدن را كم مي‌كند. ميوه و سبزيجات تازه مصرف كنيد براي كمك به حذف استازولاميد از كليه مقدار فراواني آب بنوشيد.


    نگهداري از دارو: در داخل قوطي در محيط خشك و خنك و به دور از دسترسي كودكان نگهداري كنيد.


    فراموش كردن نوبت دارو: جاي نگراني نيست، اما به محض يادآوري، مصرف قرص را ادامه دهيد.


    متوقف كردن دارو: بدون توصيه پزشك، دارو را قطع نكنيد چون نشانه‌هاي بيماري ممكن است عود كنند.


    مصرف مقدار اضافي: خوردن مقدار اضافي بطور غيرعمد احتمالاً مشكلي پيش نمي‌آورد. مقدار بيشتر مي‌تواند توليد استفراغ و گيجي كند. دكتر را در جريان بگذاريد.


    عوارض نامطلوب:
    مصرف استازولاميد با برخي عوارض نامطلوب همراه است. در برخي موارد، اين عوارض مي‌تواند شدت يابند كه در اين صورت بايد مصرف آن را قطع نمود.

    نشانه‌ها- خستگي، شيوع شايع، موارد مشورت با پزشك حاد.

    نشانه‌ها- سردرد/سرگيجه، شيوع شايع، موارد
    مشورت با پزشك حاد.

    نشانه‌ها- بي‌اشتهايي/ كاهش وزن بدن، شيوع

    شايع، موارد مشورت با پزشك حاد.

    نشانه‌ها- سوزن شدن دست و پا، شيوع شايع، موارد مشورت با پزشك همه.

    نشانه‌ها- اغتشاش شعور، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه.

    نشانه‌ها- جوش، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه، شرائط ترك دارو و مراجعه به پزشك.


    تداخل دارويي:

    ديورتيك‌هاي تيازيد: اتلاف شديد پتاسيم در صورتي بروز مي‌كند كه مدرهاي تيازيد همراه با استازولاميد مصرف شوند. لذا نبايد آنها را با هم مصرف كرد.


    آسپرين: مقدار استازولاميد را بالا برده و خطر عوارض جانبي را افزايش مي‌دهد.


    ليتيوم: استازولاميد مي‌تواند مقدار ليتيوم خون را كم كند.


    احتياط:
    در موارد زير پزشك را مطلع سازيد.
    داشتن سابقه ناراحتي كليه، مبتلا بودن به بيماري آديسون، مصرف داروهاي ديگر.


    براي خانم‌هاي باردار: معمولاً تجويز نمي‌شود. ناهنجاريهايي در طفل بوجود مي‌اورد. پزشك را مطلع سازيد.


    براي خانم‌هاي شيرده: دارو وارد شير ميشود اگر از راه خوراكي يا تزريقي مصرف شده باشد. در هر حال با پزشك مشورت كنيد.


    براي اطفال و كودكان: معمولاً تجويز نمي‌شود. در صورت لزوم مقدار آنرا بايد كم كرد.


    براي سنين بالاي 60: احتمال بروز عوارض نامطلوب بيشتر ميشود.


    مصرف اين دارو در حين رانندگي و كارهاي دشوار: از اقدام به اين كارها خودداري كنيد زيرا اين دارو توليد خواب‌آلودگي و گيجي مي‌كند.


    الكل: بايد از آن اجتناب شود. زيرا مصرف اين دارو همراه با الكل ممكن است منجر به كم شدن آب بدن شود.


    استفاده بلند مدت:
    مشكلات جدي بروز نمي‌كند اما ممكن است بر اثر استفاده طولاني از اين دارو، تعادل برخي از املاح معدني بدن بهم بخورد براي بررسي كار كليه‌ها و مقدار املاح بدن و بررسي عوارض خوني آن بهتر است گاهي آزمايش انجام شود






    [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]



  12. کاربر مقابل از این پست *pranses sanaz* تشکر کرده است.


  13. #16
    *••*˜سـرپرســت کل سایـت˜*••*

    http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

    [ ]
    تاریخ عضویت
    Jan 2012
    سن
    30
    نوشته ها
    68,602
    تشکر
    11,593
    تشکر شده 42,652 بار در 14,138 پست

    پیش فرض پاسخ : اطلاعات دارويي جامع ...

    آستمي زول astemizole

    نام تجاري: هيسانال،‌پوان-از.


    معرفي دارو:
    آستمي زول يك آنتي هيستامين با اثر طولاني است كه عمدتاً براي درمان رينيت آلرژيك. بويژه بر اثر تب يونجه، مصرف ميشود. قرص يا شربت آن تحريك چشم و بيني و نيز عطسه را كاهش مي‌دهد. بيماريهاي پوستي الرژيك مثل كهير نيز با آستمي زول قابل مداوا هستند.
    تفاوت اصلي اين دارو با آنتي هيستامين قديمي و سنتي آن است كه آستمي زول فاقد اثر تسكيني بر سيستم عصبي مركزي است يا اثر آن كم است و از اين نظر براي كساني كه مي‌خواهند دچار خواب‌آلودگي مثلاً‌در سركار،‌نشوند مناسب مي‌باشد. شروع آهسته اثر درماني آستمي زول، آن را براي درمان بيماريهاي آلرژيك مثل آلرژي به غذا و خارش‌هاي شديد پوستي نامناسب مي‌سازد. بعلاوه، به علت طول اثر دارو در بدن، آن را حداقل 4 هفته قبل از تست پوست از نظر آلرژي بايد متوقف كرد.


    طرز استفاده از دارو:
    اين دارو براي شما تجويز شده بدون توصيه پزشك آنرا تغيير ندهيد.


    اشكال دارو: قرص، شربت.


    مقدار و زمان مصرف: روزي يكبار.


    مقدار مصرف براي بزرگسالان: بيشتر از 10 ميليگرم در روز نباشد.


    شروع تأثير دارو: 1 تا 3 ساعت.


    ادامه اثر دارو: تا 3 هفته.


    توصيه غذايي: ـــــــــــــ


    نگهداري از دارو: در محفظه سربسته، در محيط خشك و خنك دور از دسترس اطفال و نور باشد.


    فراموش كردن نوبت دارو: جاي نگراني نيست،‌اگر تقريباً وقت نوبت بعدي است فعلاً يك نوبت مصرف و از نوبت بعدي صرفنظر كنيد.


    متوقف كردن دارو: هر وقت بخواهيد مي‌توانيد از مصرف دارو خودداري كنيد.


    عوارض نامطلوب:
    افزايش وزن، احتملاً به علت زياد شدن اشتها گاهي بدنبال مصرف آستمي زول ديده شده است. عوارض جانبي ديگر بندرت روي مي‌دهند. جوش مي‌تواند نشانه‌ايي از يك واكنش آلرژيك غيرطبيعي باشد. آستمي زول در موارد نادر تغييرات خطرناكي در ضربان قلب بوجود مي‌آورد در صورت تپش قلب يا غش بايد فوراً به پزشك اطلاع داده شود.

    نشانه‌ها - اضافه‌وزن/ افزايش اشتها، شيوع شايع، موارد مشورت با پزشك حاد.

    نشانه‌ها - سردرد/ خواب‌آلودگي، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك حاد.

    نشانه‌ها- تهوع، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك حاد.

    نشانه‌ها- جوش، شيوع بندرت، موارد مشورت

    با پزشك همه، شرائط ترك دارو.

    نشانه‌ها- غش/ تپش قلب، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه موارد، شرائط ترك دارو، مراجعه به پزشك.


    تداخل دارويي:

    داروهاي ضد قارچ: كتوكونازول، فلوكونازول، ايتراكونازول و احتمالاً ديگر داروهاي ضدقارچ مقدار آستمي‌زول را زياد مي‌كنند و براي قلب عوارض جانبي دارند.


    داروهاي آنتي كولينرژيك: اثرات آنتي كولينرژيكي آستمي زول با كليه داروهايي كه اثر آنتي كولينرژيكي دارند مثل داروهاي ضد جنون و ضد افسردگي‌هاي سه حلقه‌ايي قابل افزايش است.


    ضد افسردگي‌ها/ ضد ناراحتي‌هاي رواني: اين داروها احتمال اختلال در ضربان قلب را بالا مي‌برند.


    ديورتيك‌ها: خطر عوارض جانبي بر روي قلب را افزايش مي‌دهند.


    اريترومايسين: مقدار آستمي زول را افزايش مي‌دهند و براي قلب عوارض جانبي بوجود مي‌آورد.


    احتياط:
    در موارد زير پزشك را مطلع سازيد.

    ناراحتي طولاني مدت كبد، سابقه حساسيت به آستمي زول، سابقه ناراحتي قلبي، مصرف داروهاي ديگر.


    براي خانم‌هاي باردار: بي‌ضرر بودن اين دارو براي دوران بارداري هنوز قطعي نيست. بعد از قطع دارو لازم است اقدامات ضدبارداري تا چند هفته ادامه يابد.


    براي خانم‌هاي شيرده: اين دارو در شير مادر نفوذ مي‌كند. از پزشك نظر بخواهيد.


    براي اطفال و كودكان: براي اطفال زير 6 سال توصيه نميشود. در صورت لزوم از مقدار دارو براي كودكان بزرگتر كم كنيد.


    براي سنين بالاي 60: لازم است مقدار دارو كم شود.


    مصرف اين دارو در حين رانندگي و كارهاي دشوار: ــــــــــ


    الكل: از مصرف الكل بپرهيزيد.


    استفاده بلند مدت:
    آستمي زول را حداقل 4 هفته قبل از تست آلرژي پوست قطع كنيد.






    [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]



  14. کاربر مقابل از این پست *pranses sanaz* تشکر کرده است.


  15. #17
    *••*˜سـرپرســت کل سایـت˜*••*

    http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

    [ ]
    تاریخ عضویت
    Jan 2012
    سن
    30
    نوشته ها
    68,602
    تشکر
    11,593
    تشکر شده 42,652 بار در 14,138 پست

    پیش فرض پاسخ : اطلاعات دارويي جامع ...

    آسپيرين asprin

    نام تجاري: كاپرين، لابوپرين، نوسيلز آسپيرين


    معرفي دارو:
    بيش از 80 سال است كه آسپيرين را به عنوان يك مسكن غيرمخدر براي تسكين درد، كاهش تب و التيام نشانه‌هاي آرتريت مصرف مي‌كنند. آسپيرين به مقدار اندك در جلوگيري از تشكيل لخته خون مؤثر است. آسپيرين در بسياري از داروهاي سرماخوردگي، دردهاي قاعدگي، سردرد، دردهاي مفصلي و عضلاني وجود دارد.
    يكي از معايب آسپيرين ايجاد تحريك در معده و خونريزي معده است. احتمال دارد موجب بروز بيماري ري شود. بيماري ري يك اختلال نادر در مغز و كبد است كه معمولاً كودكان را گرفتار مي‌سازد. بنابراين تحويز آن براي كودكان كمتر از 12 سال بايد تحت نظارت دقيق پزشك انجام پذيرد.


    طرز استفاده از دارو:
    اين دارو براي شما تجويز شده بدون توصيه پزشك آنرا تغيير ندهيد.


    اشكال دارو: قرص، كپسول آهسته رهش، شياف.


    مقدار و زمان مصرف: براي التيام درد و تب هر 4 تا 6 ساعت در صورت لزوم با غذا يا شير ميل كنيد. براي جلوگيري از لخته خون روزي يكبار.


    مقدار مصرف براي بزرگسالان: براي التيام درد و تب 900-300 ميليگرم براي جلوگيري از لخته خون روزانه 75-300 ميليگرم.


    شروع تأثير دارو: 30 الي 60 دقيقه (آسپيرين بطور منظم) 1/5-8 ساعت (قرصهاي پوشش دار روده).


    ادامه اثر دارو: تا 12 ساعت تأثير آن در موارد جلوگيري از تشكيل لخته خون تا چند روز باقي مي‌ماند.


    توصيه غذايي: ـــــــــــــ


    نگهداري از دارو: در محفظه سربسته، در محيط خشك و خنك دور از دسترس اطفال و نور باشد.


    فراموش كردن نوبت دارو: به محض يادآوري، آن را مصرف كنيد. اگر قرار است دوز بعدي 2 ساعت ديگر خورده شود فعلاً‌يك نوبت بخوريد و از نوبت بعد صرفنظر كنيد.


    متوقف كردن دارو: اگر به توصيه پزشك اقدام به مصرف آسپيرين كرده‌ايد براي قطع آن از پزشك نظر بخواهيد.


    مصرف مقدار اضافي: در كليه موارد زير خود را به پزشك برسانيد. چنانچه احساس بي‌قراري، دردمعده، صداي زنگ در گوشها، تارشدن ديد، استفراغ بروز نمود امداد فوري پزشكي ضرورت دارد. به راهنماي فوريت مسموميتهاي دارويي مراجعه كنيد.


    عوارض نامطلوب:
    مصرف مقدار زياد آسپيرين عوارض نامطلوب به دنبال دارد. مصرف آسپيرين بهمراه غذا يا به شكل قرصهاي بافر يا پوشش‌دار مي‌تواند از بروز عوارض بكاهد.

    نشانه‌ها - تهوع/استفراغ، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه.

    نشانه‌ها - سوءهاضمه، شيوع شايع، موارد مشورت با پزشك حاد. شرائط ترك دارو.
    نشانه‌ها- جوش، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه، شرائط ترك دارو

    نشانه‌ها- تنگ نفس، وزوز گوش، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه، شرائط ترك دارو.

    نشانه‌ها- صداي زنگ گوش، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك حاد، شرائط ترك دارو، مراجعه به پزشك.

    نشانه‌ها- استفراغ خوني/ مدفوع سياه، شيوع بندرت،‌موارد مشورت با پزشك همه، شرائط ترك دارو،‌مراجعه به پزشك.


    تداخل دارويي:

    داروهاي ضد انعقاد: خوردن آسپيرين همراه با اين داروها خطر خونريزي غيرطبيعي را افزايش مي‌دهد.


    داروهاي ضد التهال غيراستروئيدي: همراه با آسپيرين احتمال تحريك معده را تشديد مي‌كند.


    داروهاي نقرس: آسپيرين اثر اين داروها را، بويژه پرونسيد و سولفين پيرازون،‌كم مي‌كند.


    قرصهاي ضد ديابت: اثر اين داروها بوسيله آسپيرين تشديد ميشود.


    متو تركسات: احتمال تحريك معده را چنانچه با آسپيرين مصرف شود افزايش مي‌دهد.


    احتياط:
    در موارد زير پزشك را مطلع سازيد.
    آسم، لخته‌شدن خون (اختلال انعقادي)، زخم معده، مصرف داروهاي ديگر.


    براي خانم‌هاي باردار: معمولاً توصيه نميشود بجاي آن از يك داروي مطمئن مي‌توان استفاده كرد.


    براي خانم‌هاي شيرده: دارو به شير مادر نفوذ مي‌كند.


    براي اطفال و كودكان: براي كودكان كمتر از 12 سال توصيه نميشود.


    براي سنين بالاي 60: ــــــــ


    مصرف اين دارو در حين رانندگي و كارهاي دشوار: ــــــــــ


    الكل: اجتناب شود.


    جراحي و بيهوشي عمومي: درمان مداوم با آسپيرين را بايد يك هفته قبل از جراحي متوقف كرد. قبل از اقدام به هرگونه عمل جراحي از پزشك نظر بخواهيد.


    استفاده بلند مدت:
    آسپيرين را نبايد بيشتر از 2 روز مصرف كرد مگر اين كه پزشك اصرار داشته باشد. مصرف آسپيرين به مدت طولاني مي‌تواند منجر به خونريزي در معده و زخم معده شود.






    [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]



  16. #18
    *••*˜سـرپرســت کل سایـت˜*••*

    http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

    [ ]
    تاریخ عضویت
    Jan 2012
    سن
    30
    نوشته ها
    68,602
    تشکر
    11,593
    تشکر شده 42,652 بار در 14,138 پست

    پیش فرض پاسخ : اطلاعات دارويي جامع ...

    بخور اكاليپتوس دينه
    DINEH EUCALYPTUS INHALER



    اشكال دارويي:

    محلول در شيشه هاي 60 ميلي ليتري

    موارد مصرف:

    اين فرآورده براي برطرف نمودن نشانه هاي سرماخودرگي، سرف و احتقاق بيني بكار
    مي رود.

    اجزاء فرآورده:

    بخور اكاليپتوس از اجزاء زير تشكيل شده است:

    1- اسانس اكاليپتوس %0/1 Eucalyptus sp.

    2- اسانس آويشن %0/1 Thymus sp.

    3- اسانس رازيانه %0/1 Foeniculum vulgare

    4- اسانس نعناع %0/4 Mentha piperita

    5- تنتور اكاليپتوس تا %100 Eucalyptus sp.

    مواد مؤثره:

    روغن هاي فرار نظير سينئول (اكاليپتول)، منتول، تيمول و فلاونوييد كورستين

    آثار فارموكولوژيك و مكانيسم اثر:

    اسانسهاي موجود در اين فرآورده داراي اثرات ضد التهاب، خلط آور و ضد عفوني كننده
    مي باشند. به نظر مي رسد اثرات ضد ميكروبي اكاليپتول روي باكتريهاي گرم مثبت بيشتر بوده بخصوص باسيلوس ساب تيليس و ميكروكوكوس گلوتاميوس به آن حساستر مي باشند. آزمايشات Invitro نشان داده است كه كورستين و هايپروزيد موجود در اكاليپتوس اثرات ضد ويروس آنفلوانزا تيپ A دارند.

    موارد منع مصرف:

    اين فرآورده در بمياران مبتلا به تب بالا، سرفه هاي مداوم و خون ريزي دستگاه تنفس ممنوعيت مصرف دارد.

    عوارض جانبي:

    تيمول موجود در اين فرآورده ممكن است باعث تحريك غشا مخاطي گردد.

    نكات قابل توصيه:

    - اين دارو بايد به صورت بخور مصرف شود و از خوردن آن اكيداً خودداري گردد.

    - در خلال بخور دادن چشمها بايد بسته باشند.

    - سرفه هاي مداوم ممكن است نشانگر يك بيماري جدي باشد در صورت تداوم نشانه هاي بيماري مصرف دارو را قطع و به پزشك مراجعه نمايند.

    مقدار مصرف:

    روزانه چند بار، هر بار يك قاشق سوپخوري از محلول را در يك ظرف مناسب آب داغ (در حال جوشيدن نباشد) ريخته و به مدت 5-10 دقيقه، در حالي كه چشمها بسته است، بخور داده شود.






    [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]



  17. کاربر مقابل از این پست *pranses sanaz* تشکر کرده است.


  18. #19
    *••*˜سـرپرســت کل سایـت˜*••*

    http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

    [ ]
    تاریخ عضویت
    Jan 2012
    سن
    30
    نوشته ها
    68,602
    تشکر
    11,593
    تشکر شده 42,652 بار در 14,138 پست

    پیش فرض پاسخ : اطلاعات دارويي جامع ...

    انواع فرآورده هاي خلط آور
    1) برم هگزين
    (Bromhexine HCI)


    اسامي تجارتي: BISOLVON


    اشكال داروئي OTC :
    قرص 8 ميلي گرمي
    الگزير (شكل داروئي مايع)، حاوي 4 ميلي گرم در هر 5 ميلي ليتر.


    مقدار مصرف:
    بزرگسالان و كودكان بالاتر از 12 سال - 3 بار در روز، هر بار 1 الي 2 قرص يا يك قاشق غذاخوري الگزير.

    كودكان 5 تا 12 سال - 4 بار در روز، هر بار يك قاشق مرباخوري الگزير.

    كودكان زير 5 سال - 2 بار در روز، هر بار يك قاشق مرباخوري الگزير.

    * حتما براي كسب اطلاعات بيشتر، به مبحث كلي خلط آورها مراجعه نمائيد.



    2) گاي فنزين
    (Guaifenesin)


    اسامی تجارتی: HYTUSS
    ROBITUSSIN


    اشكال داروئي OTC :
    شربت (حاوي 100 ميلي گرم در هر 5 ميلي ليتر)


    مقدار مصرف:
    بزرگسالان و كودكان بالاتر از 12 سال -هر 4 ساعت، يا قاشق غذاخوري شربت.

    كودكان 6 تا 12 سال - هر 4 ساعت، يك قاشق مرباخوري شربت.

    كودكان 2 تا 6 سال - هر 4 ساعت، يك قاشق چايخوري تا يك قاشق مرباخوري شربت.

    كودكان زير 2 سال - طبق دستور پزشك.

    * حتما براي كسب اطلاعات بيشتر، به مبحث كلي خلط آورها مراجعه نمائيد.

    خلط آورها (اكسپكتورانتها)
    سرفه مي تواند به دو صورت تظاهر كند. 1- سرفه همراه با خلط (مرطوب) 2- سرفه خشك
    سرفه هاي خشك معمولا آزاردهنده و همراه با احساس خراشيدگي در سينه مي باشند. در صورت ابتلاء به سرفه هاي خلط آور، براي ترقيق خلط و خروج آن از سينه، شما بايد يك خلط آور مصرف كنيد. تا با افزايش ترشحات مجاري تنفسي، موجب تسهيل خروج خلط و واكنش سرفه گردد. آب آشاميدني، بهترين خلط آور است. در واقع با آشاميدن مقدار متناسب آب و مايعات شما نيازي به مصرف اين داروها نخواهيد داشت.
    فرآورده هاي بدون نسخه متعددي در اين رابطه وجود دارند، ولي تنها گاي فنزين بعنوان خلط آور "مؤثر و سالم" از طرف سازمان غذا و داروي بعضي از كشورهاي پيشرفته (FDA) معرفي شده است.


    موارد منع مصرف:
    حساسيت نسبت به دارو.


    موارد احتياط:
    بيماران مبتلا به زخمهاي گوارشي.


    عوارض جانبي:
    اختلالات خفيف گوارشي.


    مصرف در بارداري:
    فقط با تجويز پزشك.


    عوارض مصرف بيش از حد دارو:
    سرگيجه، ضعف، اسهال، تهوع و استفراغ، درد معده.


    * توجه: در صورت بروز چنين حالاتي بايد فورا با مراكز اورژانس و يا پزشك تماس گرفت.


    مصرف در بارداري:
    گاي فنزين، فقط با تجويز پزشك- برم هگزين، منعي ندارد.


    مصرف در شيردهي:
    در صورت امكان پرهيز شود.


    نكات قابل توصيه قبل از مصرف دارو:
    - براي كاهش عوارض گوارشي، دارو را بعد از غذا ميل كنيد.
    - براي كاهش عوارض گوارشي، مي توانيد شكل داروئي مايع (الگزير يا شربت) را با آب رقيق نموده، صرف كنيد.


    در صورت فراموشي مصرف يك نوبت دارو: به محض بياد آوردن آنرا مصرف نمائيد. اما فاصله زماني را تا نوبت بعدي رعايت کنید.






    [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]



  19. کاربر مقابل از این پست *pranses sanaz* تشکر کرده است.


  20. #20
    *••*˜سـرپرســت کل سایـت˜*••*

    http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

    [ ]
    تاریخ عضویت
    Jan 2012
    سن
    30
    نوشته ها
    68,602
    تشکر
    11,593
    تشکر شده 42,652 بار در 14,138 پست

    پیش فرض پاسخ : اطلاعات دارويي جامع ...

    انواع فرآورده هاي ضد اسهال
    2) ا-آر-اس (O.R.S)

    دسته داروئي: جايگزين كننده آب و املاح از دست رفته
    اسامي تجارتي: REHYDRALYTE
    NORMOLIT
    تركيبات: 3/5 گرم سديم كلرايد+ 1/5 گرم پتاسيم كلرايد+ 2/9 گرم تري سديم سيترات + 20 گرم دكستروز در هر بسته پودر

    اشكال داروئي OTC: پودر بسته بندي شده در بسته‌هاي گرمي

    مقدار مصرف: بزرگسالان و كودكان بالاتر از 3 سال- برحسب نياز

    كودكان پائين تر از12 سال- تا روزي 3 ليتر از محلول آماده شده

    شيرخواران- تا روزي يك‌ليتر ازمحلول آماده شده

    نحوه مصرف: هر بسته از پودررا در يك ليتر (چهار ليوان) آب جوشيده سرد شده حل نموده، براي طعم بهتر،‌ در يخچال نگهداري كنيد و بلافاصله پس از تهيه مصرف نمايئد.

    موارد منع مصرف: -

    عوارض جانبي: -

    عوارض مصرف بيش از حد دارو: ممكن است در شيرخواران تشنج بدهد كه بايد از تشنج ناشي از كم آبي بدن تميز داده شود.

    مصرف در بارداري: منعي ندارد

    مصرف در شيردهي: منعي ندارد

    نكات قابل توجه قبل از مصرف دارو:
    - در صورت عدم بهبودي پس از مصرف دارو، به پزشك مراجعه كنيد.
    - در صورت بروز استفراغ در شيرخوار، پس از 10 دقيقه دوباره مصرف دارو را با مقدار كمتر ودر دفعات بيشتر ادامه دهيد.
    - بعد از تأمين آب و املاح بدن، براي كودك از ساير غذاها نيز استفاده نمائيد.
    * حتماً براي كسب اطلاعات بيشتر، به مبحث كلي داروهاي ضد اسهال(بخش توصیه های پزشکی) مراجعه نمائيد.

    1) زغال فعال (Charcoal Activated)

    دسته داروئي: ضد اسهال- ضد نفخ
    *توجه: استفاده از زغال فعال بعنوان پادزهر تنها تحت نظارت مستقيم پزشك مجاز مي‌باشد.
    اسامي تجارتي: CARBONET
    CHARBON
    اشكال داروئي OTC: فله (پودر جهت تهيه سوسپانسيون)

    مقدار مصرف: بزرگسالان و كودكان بالاتر از 3 سال- 0/5 گرم هر نيم تا يكساعت (حداكثر 4 گرم در روز)

    كودكان زير 3 سال- طبق تجويز پزشك

    بعنوان ضد نفخ: بزرگسالان و كودكان بالاتر از 12 سال- 1 تا 4 گرم، بلافاصله پس از هر وعده غذا

    نحوه مصرف: مقدار تعيين شده از پودر را در مقدار متناسبي آب يا آب ميوه پراكنده كرده، ميل نمائيد
    .
    موارد منع مصرف: مسموميت با مواد خورنده و سوزاننده- عدم هوشياري كامل بيمار

    عوارض جانبي: استفراغ (معمولاً در صورت مصرف مقادير زياد)- يبوست- مدفوع سياهرنگ

    مصرف در بارداري: منعي ندارد

    مصرف در شيردهي: منعي ندارد

    نكات قابل توجه قبل از مصرف دارو:
    - اگر اسهال بيش از دو روز و تب يا نفخ بيش از يكهفته پس از مصرف دارو باقي بماند، به پزشك اطلاع دهيد.
    - ميان مصرف اين دارو و ساير داروها فاصله زماني 2 ساعت را مراعات نمائيد.
    - اين دارو را همراه با لبنيات مصرف نكنيد زيرا از اثر آن كاسته مي‌شود.
    - اين دارو رنگ مدفوع را سياه مي‌كند كه جاي نگراني نيست.
    - دارو را در ظروف دربسته شيشه‌اي يا فلزي نگهداري كنيد.
    * حتماً براي كسب اطلاعات بيشتر، به مبحث كلي داروهاي ضد اسهال ( بخش توصيه هاي پزشکي) مراجعه نمائيد.






    [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]



  21. کاربر مقابل از این پست *pranses sanaz* تشکر کرده است.


+ ارسال موضوع جدید
صفحه 2 از 26 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

  1. پاسخ ها: 1
    آخرين نوشته: 01-08-2012, 11:09
  2. پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 01-03-2012, 22:52
  3. دانلود مستند 6 تايی ها
    توسط *FARMANDEH* در انجمن دانلود مستند
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 01-01-2012, 05:16
  4. جراحی زيبايی جان دختر جوان را گرفت
    توسط hazel در انجمن اخبار
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 12-11-2011, 13:45
  5. پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 07-23-2011, 23:43

تعداد اعضای بازدید کننده از این تایپیک : 0

بازدید کنندگان :  (نمایش کلی)

نامی برای نمایش وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •