شور و غوغای حسینی شیعیان هرساله در ایام محرم و فصل ناز و ماتم حسینی وصف ناشدنی است، طوری که میلیون ها عاشق و دلباخته لشگر حسین ابن علی(ع) با تأثی از رمز و راز عاشورا مردم شهر تاکستان درماه محرم به کربلای دلها بدل ساخته و حماسه حسین(ع) را به سوگ و ماتم می نشاند.
وفاداری ناجوانمردانه مردم کوفه در حق خاندان عصمت پیامبر هیچ گاه با گذر زمان از افکار شیعیان زدوده نشده است؛ آنجایی که مسلم ابن عقیل میان کوچه پس کوچه های کوفه تنها و تنها تا پاسی از شب با پای پیاده گذر کرد و ندای یاری طلبید اهل کوفه خواب را بر چشمان حلال دانسته و به جای یاری به خاندان رسول خدا سکوت اختیار کردند. میدان عاشورا با زیبایی که زینب در کاخ یزید زمان به تصویر کشید بی تردید ماندگار شده است.
امروز نسل عاشورا در میان شیعه زنده و پایدار و جاوید مانده است،هنگامی که کاروان فرا رسید و عباس به دنبال جرعه آب از فرات با اسب به پیش رفت و به نشانه وفادارای به برادر در اوج تشنگی و سوختگی جگر آب را تنها تا میان لب ها اورد و به جوی باز گرداند. عباس در غوغای تاسوعا در میان سنگ و چوب و نیزه و شمشیر و تیر جانانه به شهادت رسید و اینگونه فاداری به حسین (ع) را به تصویر کشید.
طفل شش ماهه حسین در گوشه میدان بر دستان پدر به شهادت رسید و پدر خون های پاک و مطهر فرزند را تقدیم آسمان خداوند متعال کرد تا فرشتگان خون را به بارگاه احدیت برده و نثار حضرت دوست کنند. حر ریاحی زیباترین و دل انگیزترین بخش قصه پرشور و گداز کربلای اباعبدالله الحسین علیه السلام است که در هنگامه ندای رهبر و ولایت از صف ناحق برید و با حق عقد اخوت بست… حبیب ابن مظاهر یار و یاور دیرینه رسول خدا همراه حسین از مال و ثروت پر زرق و برق دنیا گذر کرد و به تبار خورشید پیوست.
شکنندگی جبهه شیطان برابر عظمت و وقار لشگر ۷۲نفره شهود و آشکار بود؛ حال اینکه کربلا با تمام زیبایی و طراوت برای نسل امروز به یادگار ماندنی شده است.
کوفیان با نامروتی بر عهده خویش مهر باطل زده و از نوه رسول الله روی گرداندند. اما….. ۱۴۳۲سال گذشت….. عاشورای ۱۳۸۸فرارسید و هلهله اشقیا اینبار از قلب کوفه به تهران رسید…. منافقین مزدور و ضد انقلاب اینبار برای پایین کشاندین و ضربه به لشگر امام حسین (ع) با شیطان یکرنگ شده و از خون جز سیاهی ندیدند. اما……نه…حسین زمان اینبار با ۷۲یاور در انتظار وصال یار نبود… خلق خداجوی ایران اسلامی در حماسه ای ماندنی با الهام از مکتب سرخ حسینی یزیدیان زمان را به درک واصل کرده و کربلایی به نام ۹دی جان نثاری خویش را به فرزند خلق رسول الله اثبات کرد و از کوفیان نامرد تبری جست؛ آری مردم قزوین به همراه ملت ایران اسلامی سراسر شور و غوغا در محرم ۹۲ منتظر عزاداری و سینه زنی برای نوه رسول الله است و بی تردید صفوف دشمنان با روحیه بلند ملت ایران شکسته و از بین می رود.