تشریح سقف مجاز بهره‌مندی از معافیت برای دانش‌آموزانمعاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه‌عمومی ناجا سقف سنوات تحصیلی مجاز برای دانش‌آموزان را تشریح کرد.

سرهنگ حجت‌الله واعظی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره سقف مجاز تحصیل برای دانش‌آموزان، اظهارکرد: آن دسته از دانش‌آموزانی که از مهرماه سال 91 وارد مقطع دبیرستان یا همان اول متوسطه شده‌اند، در شمول قانون جدید وظیفه‌عمومی قرار گرفته و بر این اساس حداکثر معافیت تحصیلی برای آنان تا سن 20 سال تمام خواهد بود.

وی با بیان اینکه پس از پایان این سن، دانش‌آموزان از نظر وظیفه‌عمومی دچار مشکل شده و وارد غیبت خواهند شد، گفت: تاکید ما بر این است که تمامی دانش‌آموزان تا پیش از سن 20 سالگی، دیپلم یا مدرک پیش‌دانشگاهی خود را اخذ کنند.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه‌عمومی ناجا با اشاره به آن دسته از مشمولانی که در مهرماه 91 در مقطع سال دوم متوسطه مشغول به تحصیل بودند نیز گفت: با این افراد برابر مقررات قدیم برخورد شده و سن مشمولیت برای آنان تا پایان 24 سالگی خواهد بود.

واعظی‌نژاد از دانش‌آموزان خواست پس از اخذ مدرک دیپلم یا پیش‌دانشگاهی خود در مهلت مجاز، نسبت به تعیین تکلیف سربازی خود اقدام کرده و آن را به تاخیر نیاندازند، چرا که غیبت از سربازی دارای تبعات و پیامدهای مختلفی برای آنان خواهد بود.