بعد از کالبدشکافی قطعات مختلف حال نوبت به دستگاه‌های All in one رسیده است تا در این زمینه هم کمی اطلاعات در اختیار دوستان خوبمان قرار دهیم. برای شروع به سراغ دستگاه AIO جدید msi رفتیم که امکانات و قابلیت‌های متعددی برای راضی کردن گیمرها در آن تعبیه شده است. اگر دوست دارید بدانید msi در این محصول چه امکاناتی را تعبیه کرده است با ما باشید.
نمایی کلی از دستگاه AIO شرکت msi
(برد اصلی در سمت چپ قرار دارد و امکانات دیگر مانند درایونوری، هارددیسک یک ترابایتی وسترن دیجیتال سری Blue و بلندگوها هم با فاصله مناسب از یکدیگر قرار می گیرد. البته روی تمام این بخش ها توسط پوشش آلومینیومی پوشانده است تا کمترین میزان تداخل مغناطیسی و همچنین انتقال گرما توسط قطعات انجام شود).
خنک کننده جدید msi در این محصول و محصولی دیگری از این خانواده استفاده شده است که به گفته خود این شرکت کارایی بالاتری نسبت به خنک کننده های نسل قبل دارد و میزان نویز تولید ان به طور چمشگیری کاهش پیدا کرده است. این خنک کننده برخلاف نسل قبل از یک لوله انتقال حرارت مشترک برای انتقال دمای پردازنده مرکزی و گرافیکی استفاده نمی کند و این موضوع مانع از تجمع گرما در لوله انتقال حرارت می شود (دقیقا مشکلی که در خیلی از نوت بوک ها وجود دارد).
محل اتصال لوله انتقال حرارت با سطح مسی تعبیه شده روی Die پردازنده. گرمای تولیدی پردازنده مرکزی با استفاده از لوله و سطح مسی به سرعت به پرهای آلومینیومی انتقال می یابد.
چیپ ست HM77 مادربورد دستگاه توسط یک خنک کننده آلومینیومی ساده پوشیده شده است که در هنگام کار گرمای تولیدی چیپ ست را به محیط منتقل می کند. در کنار چیپ ست یک اسلات mSATA قرار دارد که در صورت نیاز می توان درایوهای SSD مجهز به این رابط را به آن متصل کرد تا بتوان به کارایی بهتری در کاربردهای مختلف رسید.
در کنار پردازنده گرافیکی دستگاه که به صورت یک کارت مجزا تعبیه شده است و روی تمام برد آن را خنک کننده مناسبی پوشانده است تعدادی کانکتور برق برای تامین توان درایو نوری، هارددیسک و برد کنترل دوربین اینترنتی وجود دارد. علاوه بر این یک پورت SATA برای اتصال وسایل ذخیره سازی دیگر و همچنین تعدادی کابل دیتا برای انتقال اطلاعات از درایو و هارددیسک دیده می شود.

با آن که برد اصلی دستگاه شباهت زیادی به برد نوت بوک ها دارد با این وجود msi امکانات ارتباطی فراوانی را برای این بورد در نظر گرفته است. این امکانات شامل پورت های USB نسخه سه، پورت ورودی و خروجی HDMI و دیگر امکانات ارتباطی می شود.
در سمت چپ دستگاه کلیدهای مدیریتی و دیودهای نوری تعیین وضعیت دستگاه تعبیه شده است که با برداشتن کاور پشتی دستگاه به صورت زیر قابل مشاهده است. در سمت چپ دستگاه علاوه بر کلیدهای مدیریتی، دو پورت USB نسخه سه و اسلات کارت خوان حافظه هم تعبیه شده است.