محققان آمریکایی دریافتند که بعد از 30 سالگی ورزش مداوم برای زنان لازم است، زیرا از احتمال ابتلا به سرطان به میزان زیادی می کاهد.

طبق مطالعاتی که در جلسات کالج آمریکایی ورزش مطرح شده است، زنانی که پیش از 30 سال سن دارند و به طور مداوم ورزش می‌کنند، کمتر در معرض سرطان سینه هستند.


این مطالعات بر روی چهار هزار و 296 زن انجام شد که در چهار گروه سنی مختلف بودند، 10 تا 15 سال ، 15 تا 30 سال ، 30 تا 50 سال و بالای 50 سال ، میزان فعالیت فیزیکی این افراد نیز در این بررسی‌ها اندازه‌گیری شد.

با وجود این که به نظر نمی رسد در سنین بین 10 تا 20 سال میزان فعالیت و ورزش تاثیری بر احتمال ابتلا سرطان سینه داشته باشد. بعد از 30 سال ورزش کردن مداوم به مقدار زیادی احتمال ابتلا به این بیماری را کاهش می‌دهد.

مدیر این تحقیقات، لیندا اسپرود می‌گوید: ورزش مداوم تاثیر حفاظتی زیادی بر زنان دارد. ورزش داروی است که می‌تواند برای جلوگیری از سرطان سینه تجویز کرد.

سرطان سینه بیماری شایعی در بین زنان است. ورزش بر میزان هورمون‌ها ، وزن بدن، افزایش وزن بدن با بالا رفتن سن و سیستم‌ ایمنی بدن تاثیر می‌گذارد.

پزشکان به زنان بالای 30 سال توصیه می‌کنند که 150 دقیقه‌ در هفته‌ ورزش کمیته‌ یعنی پنج دوره 30 دقیقه‌ای در طول هفته‌ فعالیت داشته باشند.