طبق تحقیقات انجام شده توسط محققان آب آلبالو و گیلاس تاثیرات شگفتی در بهبود کیفیت سلامت دارد ، آب آلبالو سرشار از آنتی اکسیدان ها است که نقش مهمی در کاهش خطر ابتلا به بیماری های مختلف انسانی ناشی از رادیکال های آزاد در بدن ما دارد.

17 نوع آنتی اکسیدان از این میوه خوشرنگ ، یک شگفتی آفرین ساخته است که برای درمان بسیاری از بیماری ها از آن استفاده می شود و خاصیت ضدپیری دارد اما پیش از هر چیز باید بدانیم که اهمیت رادیکال های آزاد و آنتی اکسیدان ها چیست ؟
چگونه رادیکال های آزاد بدن ما را تخریب می کنند
رادیکال های آزاد سموم موجود در محیط یا محصولات غذایی و یا داروها هستند و عامل بسیاری از بیماری های ما. آنها به این دلیل "رادیکال" نامیده می شوند که سارق الکترون از سلول های ما (بلوک های ساختمان بدن ما) هستند ، و نتیجه ایجاد سلول های ناسالم و ضعیف در این فرآیند است.
خوب حالا اهمیت آنها را درک کردید ؟ هنگامی که سلول های شما ضعیف هستند، شما در نهایت ضعیف و یا بیمار خواهید شد . راه دور نگه داشتن رادیکال های آزاد از سلول های شما استفاده از آنتی اکسیدان ها است.
چگونه آنتی اکسیدان ها بدن ما را ترمیم می کنند
اگر شما ازآنتی اکسیدان ها استفاده کنید، آنتی اکسیدان ها الکترون مورد نیازاین رادیکال های آزاد را تامین می کنند ودیگر نیازی به سرقت الکترون ها از سلول های سالم نیست .
گیلاس حاوی 17 نوع آنتی اکسیدان از جمله آنتوسیانین و ملاتونین (آنتی اکسیدانی کارآمد) است . مصرف هر گونه گیلاس و آلبالو موجب جذب آنتی اکسیدان ها به بدن و مانع تخریب بافتی است که می تواند منجر به پیری و بیماری شود .

آلبالو ترش یکی از بالاترین مقادیر آنتی اکسیدان را در میان میوه ها و سبزیجات دارد
آزمون ORAC (ظرفیت جذب رادیکال اکسیژن) ظرفیت آنتی اکسیدانی غذاها را تعیین می کند و مقیاسی برای اینست که چه مقدار آنتی اکسیدان در محصولات غذایی وجود دارد و تا چه اندازه قدرتمند است . میزان orac در آلبالو و گیلاس به میزان قابل توجهی بالا است و این بدان معناست که آنتی اکسیدان ها در آنها به راحتی برای خنثی کردن رادیکال های آزاد در بدن در دسترس می باشد.


نوشیدنی برای یک خواب راحت
آیا به سختی خوابتان میبرد ، می توانید شب ها باخوردن یک نوشیدنی سالم به راحتی بخوابید ! آب گیلاس ... مطالعات نشان می دهد که یک لیوان آبگیلاس به میزان قابل توجهی می تواند به خواب شما کمک کند.
گیلاس حاوی ملاتونین، یک آنتی اکسیدان طبیعی است که به تنظیم چرخه خواب کمک می کند. شرکت کنندگان در این مطالعه پس از نوشیدن روزانه آب گیلاس به طور متوسط 17 دقیقه زودتر به خواب رفتند .