شاید تو این زمونه ما به کمی امید نیاز داشته باشیم، شاید حرفای یه همسن مثل خودتون باعث بشه کمی شادتر بشید کمی امیدوارتر بشید نمیدونم حرفای من میتونه روتون تاثیر بذاره یا نه اما خواستم کمی از حقیقت هارو بنویسم تا شاید باعث بشم به زندگیتون برگردید و بدونید یک روز نتایج زحمات خودتون رو ببینید. بریم ادامه مطلب که حرف واسه گفتن زیاده….

طرز تفکرتونو عوض کنید
فلانی رو ببین ماشینشو، خونه طرفو دیدی، گوشیشو ببین؛ آره دیدم همشو با پول حروم خریده از بقیه دزدی کرده و …. یه لحظه با خودتون فکر کنید !به نظرتون این طرزتفکر که الان اکثرمون شایدبعضی وقتا حتی خود من بهش گرفتار میشم درسته؟ شاید کسی با پول حروم چیزی خریده باشه شایدم کسی که داریم راجع بهش قضاوت می کنیم زحمت کشیده،عرق ریخته و تونسته ماشین و خونه و هرچیز خوبی رو واسه خودش بخره! تاکی میخوام فکر و زندگیمونو بذاریم رو داشته های بقیه؟ کیه که دلش یه زندگی خوب نخواد،کیه که ماشین و خونه خوب نخواد؟ من خودمم دوست دارم بهترینارو داشته باشم،دوست دارم یه ماشین شاسی بلند داشته باشم دوست دارم این لپتاپمو که با هزار زحمت میتونم یه کارو باهاش انجام بدم عوض کنم! کیه که دوست نداشته باشه؟! اما باید زندگیمو بذارم رو اینکه فلانی داره من چرا ندارم و برم دراز بکشم و زار زار گریه کنم؟ فکرمو همش بذارم رو نداشته هام؟ یا اینکه تلاش خودمو بکنم، تو زندگیم یه هدف داشته باشم و براش بجنگم؟ شاید به آرزوهام نرسیده باشم اما یه روز به خودم میگم تلاش خودمو کردم و از این کارم خرسند خواهم بود!
بیاید به جای فکر کردن به بقیه به زندگی خودمون فکر کنیم ، انسانهای بزرگ هیچ وقت از وقتی که به دنیا اومده بودن ثروتمند نبودن! اسیتوجابز تو زندگی نامش گفته که قوطی های نوشابه رو جمع میکرده تا بتونه با پولشون غذا بخره!!! افراد زیادی اینگونه بودن اما از همون لحظات سخت فکرای بزرگی در سرشون داشتن و براش زحمت کشیدن :)
پس تاروزی که طرز فکرتونو عوض نکنید مطمئن باشید به هیچ جا نمی رسید اما روزی که طرز فکرتونو عوض کردید مطمئن باشید به جاهای بزرگی خواهید رسید .
پشت کار داشته باشید
یک بارزمین خوردم، دوبار زمین خوردم و ده ها بار شکست خوردم! این جمله ی انسانهای موفقه، انسانهای واقعی، انسانهایی که بارها به زمین خوردن و زندگی اونطور که میخواستن براشون نبوده اما هرگز متوقف نشدن،هرگز آرزوهاشونو رها نکردن.انسانهایی که دلیل خوشبختی امروز ما هستند. مهندسین،پزشکان و معلمان بزرگ، پدر و مادرمون و هرکسی که فکرشو کنید! افرادی که از خوابشون از زندگیشون گذشتن تا به آرزو هاشون برسن، دارو هایی رو ساختند که شاید اگه امروز این داروها نبودن ما تا الان زنده نبودیم دستگاه هایی رو اختراع کردند که اگه امروز وجود نداشتند به خاطر حتی یک لیوان آب خوردن باید انواع مشکلات رو پشت سر میذاشتیم انسان هایی که….. انسانهایی مثل شما! شمایی که خودتو دست کم گرفتی، شمایی که همش میگی من نمیتونم! بله شما،تاحالا چند بار شکست خوردی؟ تا حالا چند بار شروع کردی که شکست بخوری؟ تاحالا به آرزویی فکر کردی؟ اصلا به چیزی فکر کردی؟ چرا وقتی هیچ کاری تو زندگیت نکردی،چرا وقتی هیچ شروعی نداشتی همش دم از این میزنی که من نمیتونم ؟
موفقیت با فکر کردن نیست با پول داشتن نیست با زندگی ایده آل داشتن نیست ! موفقیت با عمله با شکست خوردنه با سقوط کردنه، موفقیت روزیه که بعداز بارها شکست به آرزوتون میرسید و اون روز،روزیه که از زندگیتون از خودتون لذت میبرید.

عاشق باشید
عشق چیه؟ عشق چیزیه که از خیابونا بدست میاد؟ از یه شماره که رو موبایلمون میفته بدست میاد؟ از آزار بقیه و بزور بدست میاد؟ اگه اینطوری فکر می کنید اگه هنوز بچه اید و رو خودتون اسم عاشق گذاشتید بدونید سخت در اشتباهید و روزی به خاطر این طرز فکرتون سخت شکست میخورید، اگه هنوز گرفتار این نوع تفکرات نشدید آگاه باشید که باید خودتونو از این ننگ بزرگ بدور نگه دارید! اگه واقعا میخواید بدونید عشق چیه برید و یه روز رو با پدر و مارتون بگذرونید، فقط یک روز باهاشون باشید اونوقت میفهمید عشق واقعی چیه، به روزایی فکر کنید که مادرتون بیدار میموند تا شما خوابتون ببره به روزایی فکر کنید که پدرتون لباس نداشت اما شما بهترین لباس هارو بهترین چیزارو داشتید ، به معلمی فکر کنید که شاید حقوق آن چنانی نداشت اما براتون سنگ تموم میذاشت،به اون دوستی فکر کنید که وقتی خواستید دنبال کار نادرستی برید زد تو گوشتون به اون آدمی فکر کنید که دوستون داشت نه تو خوشی ها بلکه در سخت ترین شرایط اونوفته که میفهمید عشق واقعی چیه ۳>
بزرگوار باشید
آقا آقا یه آدامس میخری؟ …. شاید زیاد این صحنه رو دیده باشید تا حالا واکنشتون چی بوده؟ یه آدامس خریدید و دل یه بچه رو شاد کردید اما با غرور شیشه ماشینو بالا کشیدید و به راهتون ادامه دادید؟ واقعا به خودتون افتخار می کنید؟ مطمئن باشید این بچه ها به پول هیچ کدوم از ماها احتیاج نداشتن و نخواهند داشت چون نه گدا هستن و نه نیازمند ترحم ما! مطمئن باشید یه روز بزرگ میشید و خدایی نکرده یه روز شاید کارتون به بیمارستان بیفته شاید یه روز به یه مهندس احتیاج داشته باشید شاید یه روز بچتون به دانشگاه معروفی بره و یه استاد بزرگ یه پزشک بزرگ و یه مهندس بزرگ رو ببینه مطمئن باشید اون بچه آدامسیه همون آدم بزرگست! میدونید چرا ؟ چون این بچه ها ایمان دارن چیزی که ما خیلی وقته از دستش دادیم! جیبامون پر پوله و بهترین زندگی رو داریم و همش از این ناله میکنیم که من بدبختم،فلانی بهترین رو داره من کمترشو دارم در حالی که اون بچه به یه چیزی ایمان داره و به خاطرش آدامس میفروشه گل میفروشه به خاطرش کفش واکس میزنه به خاطرش از صبح زود تا شبی که همتون توجای راحتتون خوابیدید کار میکنه چون آرزو داره آرزوهای بزرگ و مطمئن باشید به همشون میرسه.
انتخاب با خودتونه میتونید از انسانیتتون به بقیه هم بدید و باعث بشید خودتون طعم بزرگواری رو بچشید و یا اینکه روی غرورتون بمونید و وجودتونو از نفرت پر کنید!
بعضی کارا شمارو نابود میکنن
میای بریم یه سیگار بکشیم؟ میای بریم فلان جا؟ میای بریم فلانی رو اذیتش کنیم؟ بریم خیابون و برای ناموس مردم ناامنی ایجاد کنیم؟ میای….. بعضی وقتا سر دوراهی میمونید بعضی وقتا واسه اینکه جلو بقیه کم نیارید باهاشون همراه میشید، خوب به منم ازاین چیزا گفتن به منم سیگار دادن به منم… منو مسخره کردن و هزارتا حرف بهم زدن اما من دوست دارم توزندگیم به هیچ جایی هم نرسیدم حداقل روزی از کارام پشیمون نشم، روزی که پیر شدم به گذشتم نگاه نکنم و ازخودم شرمسار نشم! دوست ندارم مثل یه بدبخت بمیرم دوست ندارم وقتی جایی میرم بقیه ازم فراری باشن دوست ندارم پدر و مادری به بچش بگه بااین آدم نگرد! دوست دارم بقیه به من اعتماد داشته باشن، وقتی میرم خیابون برای بقیه احساس امنتیت ایجاد کنم تا خطر دوست دارم بقیه به من احترام بذارن….
بهتون التماس میکنم دنبال کارایی که قلب و مغز و روحتون بهتون میگه اشتباه نرید، دنبال مواد و کارای خلافی نرید! یه روزی بزرگ و پخته میشید و به خاطر این کاراتون سخت پشیمان خواهید شد! از امروز راه درست رو برید و به بقیه کاری نداشته باشید افراد بدذات همیشه در کنار شما وجود خواهند داشت و تا روز مرگتون رهاتون نمی کنن اما بزرگترین پاداشی که میگیرید به خاطر همین دوری از افکار و افراد بد ذاته!
یک روز خواهیم مرد
من،شما و هممون یک روز میمیریم ! فرقیم نمی کنه سفید باشیم یا سیاه ، دیندار باشیم یا بی دین هرطوری که باشیم انسانیم و محدود و یه عمر مشخصی داریم یک روز به دنیا میایم و یک روز دیگه خواهیم مرد چه ۱۰۰ سال چه ۱۰ سال چه یک روز! به شما این فرصت داده شده میتونید ازش درست استفاده کنید، به آرزهاتون برسید،تلاش کنید به بقیه احترام بذارید و روزی که دارید میمیرید فارغ از هر دینی هر باوری هر اعتقادی مثل یک انسان واقعی به گذشتتون نگاه کنید و لحظات آخر عمرتون از کارایی که کردید از بزرگواری هاتون از تلاش هاتون از دلهایی که شاد کردید از انسانیت های که به بقیه دادید احساس شادی کنید و یا ……
یادتون باشه به خاطر تلاشی که در زندگیتون کردید هیچ وقت و هرگز خودتونو سرزنش نخواهید کرد اما اگه دنبال رویاهاتون نرید یه روز خیلی سخت خودتونو سرزنش میکنید و مطمئن باشید خوشبختی تو پولدار بودن تو مقام و اسم و رسم دار بودن نیست چرا که همون بچه آدامسیه هیچ وقت نه ثروتمند بود نه مقامی داشت تنها چیزی که داشت ایمان بود، شما هم دنبالش بگردید