استرایدر (Strider) یک بازی اکشن پلتفرمینگ بسیار کلاسیک است که قدمتش به زمان بازی های ۸ بیتی میرسد، و کپکام نیز در طی همایش کامیک کان یک شماره دیگر برای این سری رونمایی کرد.

استرایدر شاید برای طرفداران “مارول در برابر کپکام” آشنا باشد، آخرین شماره از این سری بازی در سال ۱۹۹۹ منتشر شد و از آن به بعد این فرانچایز کاملا در خاموشی به سر میبرد. کپکام در کامیک کان یک تریلر رونمایی از این عنوان منتشر کرد که در آن ما گیم پلی غیر خطی این سری را میدیدم، این بازی هنوز هم دو بعدی میباشد اما شما قادر خواهید بود بین محیط های متروید مانند و بزرگ بازی حرکت کنید. استرایدر بسیار سریع حرکت کرده و میتواند روی دیوار ها نیز راه برود، اما او نیاز دارد تا آپگرید های جدید پیدا کند که بتواند توانایی های خود را گسترش داده یا محیط های جدید را آزاد کند.
قدرت معکوس کردن استرایدر به او این امکان را میدهد که تا قدرت اسلحه سایفر خود را بالا ببرد و به وسیله آن تیر های دشمنان را به خودشان بازگرداند. یک ارتقا اختصاصی جدید هم اضافه شده است که به استرایدر این امکان را میدهد تا دشمنانش را در آتش بسوزاند، همچنین یک قابلیت جدید اضافه شده است که به وسیله آن میتوانید روبات های کوچک تولید کنید تا برایتان به دشمنان حمله کنند. همچنین شما میتوانید قدرت خود را ذخیره کرده و ناگهان رها کنید تا تخریب بیشتری وارد کند یا در های مخصوص را به وسیله آن باز کنید.
اکشن بازی بسیار سریع و آتشین به نظر میرسد. شما میتوانید به سرعت شمشیر استرایدر را در هوا تاب دهید و دشمنان را نابود کنید. انیمشین های بازی نیز فوق العاده نرم و طبیعی نشان میدهند. این عنوان توسط استدیو Double Helix ( طراح عنوان “غریزه قاتل” جدید ) در حال ساخت میباشد و طبق زمان بندی در اوایل سال ۲۰۱۴ برای پلتفرم های Xbox One, PS4, Xbox 360, PS3 و PC منتشر خواهد شد.