شما می توانید یک نانو ماهواره را در مدارهای فضایی با قیمتی ارزانتر از اجاره ی یک ماشین اجاره کنید!
آیا تاکنون دلتان می خواست یک ماهواره اختصاصی داشته باشید؟ خب باید بگوییم اگر 250 دلار در اختیار داشته باشید این آرزو کاملا در دسترس خواهد بود. برای بازی در فضا بنظر قیمت زیادی نیست، نه؟
این ماهواره کوچک 10 سانتی متری بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در تاریخ 4 آگوست توسط یک موشک به فضا پرتاب خواهد شد. این ماهواره از تجهیزاتی مانند دوربین، سنسورهای تنظیم روشنایی، مغناطیس سنج و شمارشگر گیگر بهره می برد و بدین ترتیب یک آزمایشگاه فضایی کامل در مدارهای فضا محسوب می شود.
اما این تنها کاربرد ماهواره کوچک نخواهد بود! شما می توانید با اجاره ی این ماهواره آن را توسط یک کنترل پنل مستقر بر روی زمین بطور کامل هدایت کنید و ماموریت های دلخواه خودتان را برای آن تعیین کنید، بطور مثال می توانید از آن به عنوان یک وب کم اینترنتی استفاده کنید.
یکی از مسئولین ارشد این پروژه می گوید: چیزی که امروزه با ماهواره ها در حال وقوع است شباهت زیادی به انقلابی دارد که از کامپیوترهای قدیمی ما را به کامپیوترهای شخصی امروزی رسانده اند.
به جای ماشین های گران قیمت و غول آسا که هر کدام ویژگی های خاص خودش را دارد، اکنون تجهیزاتی کوچک تر و ارزانتر داریم که همگی از یک استاندارد مشخص پیروی می کنند و بدین ترتیب به سادگی می توان آنها را بهبود داد.