نسخه‌ جدیدی از اندروید که گفته می‌شود، مدت‌ها است نهایی شده و در اختیار تولیدکنندگان سخت افزاری قرار گرفته تا بروز رسانی محصولات خود به نسخه جدید را آماده کنند، قرار است تا هفته آينده معرفی شود.

این بار فاصله بین عرضه نسخه جدید اندروید و ارائه بروز رسانی سخت افزارهای اندرویدی کم شده است.

گوگل دعوتنامه یک رویداد جدید مرتبط با اندروید را برای رسانه‌های مختلف ارسال کرده است. این رویداد در تاریخ 24 ژولای یا 2 مردادماه در سان فرانسیسکو برگزار خواهد شد. در این دعوتنامه ذکر شده که «به ما برای صرف صبحانه با ساندار پیچای ملحق شوید.»

پیچای، مدیر ارشد بخش کروم و اندروید گوگل است. بدون شک قرار است حرف‌های تازه‌ای از نسخه جدید سیستم عامل اندروید به زبان آورده شود.

نسخه جدید اندروید که احتمالا 4.3 خواهد بود از همان خانواده Jelly Bean یا آبنبات پاستیلی است. در نسخه‌ای که بر روی گلکسی اس 4 سامسونگ نصب شده و بیرون درز کرده بود، تغییرات اعمال شده در آن محدود و کم بودند و از این رو بسیاری بر این باورند که آن نسخه نهایی نبوده است. به هر حال تا چهارشنبه آینده باید صبر کرد تا ببینیم گوگل چه تغییراتی را در اندروید اعمال نموده است.

گفته می شود نسخه بعدی اندروید هم با نام آبنبات پاستیلی عرضه خواهد شد، اما گوگل در حال کار برروی اندروید 5 با نام Key Lime Pie یا پای لیمو کلیدی است که احتمالا در Google I/O بعدی معرفی خواهد شد.

يكی ديگر از نكات قابل توجه در اين كنفرانس، احتمال معرفی تبلت نكسوس 7 بعدی است كه ساخت شركت ايسوس می باشد. این تبلت مجهز به صفحه نمایش 1080p و پردازنده Snapdragon 600 است.