حدود چند روز پیش اولین بنچمارک AnTuTu منتسب به پلتفرم Bay Trail Atom اینتل منتشر شد و اعلام کردند که ۳۰ درصد بهتر از اسنپدرگون ۸۰۰ می باشد که این مسئله باعث شد سر و صدای زیادی بر پا شود.

اما در همین حین٬ یکی از تحلیلگران به این فاصله زیاد مشکوک شد و در نتیجه بررسی جداگانه ای ترتیب داد که ماحصل آن یک ایراد در آنتونو بود.

جیم مک گرگور دریافت که به روز رسانی جدید آنتوتو باعث بهبود نتایج چیپ های آرم تا ۵۰٪ شده در حالی که این بهبود عملکرد، برای چیپ های اینتل تا ۲۹۲٪ بوده. این باعث شد شک او بر انگیخته شود و سرانجام به بار بنشیند.

گویا کامپایلر مخصوص اینتل به چیپ های این شرکت امکان می دهد بخش های مشخصی از تست را دور بزنند و امتیاز بالاتری کسب کنند. به بیان دیگر٬ آنتوتو دچار ایراد است و اینتل هم تا می توانسته از این خودپرداز بی صاحب اعتبار دریافت کرده است. در نتیجه با توجه به این ایراد و دور زدن بخش هایی از تست٬ امتیاز به دست آمده ناعادلانه است.

در جهت اصلاح این ایراد، گویا آنتوتو یک به روز رسانی منتشر کرده و بعد از آن امتیاز چیپ های اینتل به طرزی دراماتیک افت کرده است. تصویر زیر مقایسه عملکرد دستگاهی با چیپ ARM و چیپ اینتل را نشان می دهد.با این وصف٬ شاید بتوان این چنین اندیشید که همه چیز به جای خود برگشته و ARM دوباره پادشاه دنیا شده است. طبق نتایج جدید به نظر می رسد این طور باشد٬ البته برای بر پایی جشن توسط طرفداران ARM هنوز زود است٬ چون قرار شده نسخه جدید بنچمارک در ماه آینده منتشر شود. تا آن وقت بهتر است در این مورد که اینتل یا ARM؟ سکوت کنیم.