منابع مختلفی گزارش کرده اند که شرکت بزرگ مایکروسافت حداقل یک فبلت‌ 6 اینچی ویندوزفون را همراه با بسته های بروزرسانی GDR2 تا پیش از پایان سال روانه بازار نماید.

چندی پیش اعلام شد مایکروسافت بسته بروز رسانی اولیه خود را تحت عنوان GDR2 امسال روانه بازار خواهد کرد، اما بروز رسانی اصلی آن در قالب بسته GDR3 تا اوایل سال آینده آماده نخواهد شد.

یکی از امکاناتی که در بسته بروز رسانی GDR2 اضافه خواهد شد پشتیبانی از صفحه نمایش 5 و 6 اینچی با رزولوشن 1080p است.

بسته بروز رسانی ابتدایی مایکروسافت تحت عنوان GDR2 امسال عرضه می‌شود که در آن بهبودهای کوچکی انجام شده و پشتیبانی از صفحه‌های نمایش 1080p و پردازنده‌های 4 هسته‌ای اضافه می‌شود. اما متاسفانه بسته بروز رسانی اصلی ویندوزفون که شامل مرکز اعلانیه‌ها، بهبود چندوظیفگی و بهبود هسته ویندوزفون است تا سال 2014 عرضه نخواهد شد.

پیش از این نیز شواهد و اطلاعاتی در رابطه با فبلت 6 اینچی Full HD نوکیا به بیرون درز کرده بود و حتی عکس‌های مرتبط به آن نیز لو رفته بود. از همین رو گمانه زنی‌های بسیاری مطرح شده که مایکروسافت با همکاری شرکای سخت افزاری خود، امسال حداقل یک فبلت حدود 6 اینچی را روانه بازار خواهد کرد.

از آنجایی که نوکیا به تازگی تلفن لومیا 1020 را عرضه کرده، بعید به نظر می‌رسد که این کمپانی فنلاندی قادر به آماده سازی محصول جدید دیگر ویندوزی باشد، مگر آنکه مایکروسافت توجه ویژه‌ای نسبت به این محصول داشته و برای ساخت آن سرمایه گذاری کند.

حال باید منتظر ماند و دید آیا مایکروسافت و نوکیا به همراه انتشار بسته بروز رسانی GDR2 آیا از اولین فبلت ویندوزفون دنیا نیز پرده برداری خواهند کرد و یا معرفی این محصول هم به سال آینده موکول خواهد شد.