محققان یک سنسور‌ با قابليت برچسبی‌ طراحی کرده‌اند که می‌تواند اشیاء‌ را ردیابی کند. این سنسور‌ به اندازه یک قوطی کبریت است.

این سنسور‌ به وسایل مهمی مانند کلید، کیف پول که غالبا هم زیاد گم‌ میشود وصل می‌شود و در پیاده‌سازی این سنسور‌ مهندسان سخت‌افزار و نرم‌افزار با یکدیگر همکاری کرده‌اند.

این سنسور‌ با ارسال سیگنال به سنسو‌ر‌ مبدا مکان شی از دست رفته را اطلاع می‌دهد. هر سنسوری‌ مختص یک کاربر است و هر کاربر فقط از مکان وسیله گم شده‌اش، خودش مطلع می‌شود.البته طراحان این سنسور‌ قابلیتی‌ ‌در نظر گرفته‌اند که کاربران می‌توانند محل وسیله گم شده خود را به افراد معتمدشان‌ اطلاع دهند و از آنها کمک بخواهند.

هر کاربر می‌تواند با دریافت محل وسیله گمشده خود از روی نقشه به سمت آن حرکت کند. این سنسور دارای یک برنامه است که بر روی iPad یا iPhane نصب می شود و در مواقعی که کاربر دسترسی به برنامه خود ندارند، می‌تواند از برنامه جستجوی دوستان خود استفاده کند.


این سنسور‌ با استفاده از بلوتوث‌ و به صورت کاملا بی‌سیم هم کار می کند. سازندگان می گویند این سنسور‌ بدون نیاز به شارژ‌ یا باتری می‌تواند تا یک سال کار کند.

لازم به ذکر است کاربر می‌تواند مکان و حرکت سنسوری‌ که وسیله گم شده به آن وصل است را از روی نقشه مشاهده کند.