در مواقعی که از روی بد شانسی پسورد خود را در OS X Mountain Lion برای وارد شدن به سیستم از دست می دهید و یا آن را فراموش می کنید ، هرگز نباید نا امید شوید . به جای انجام کارهای جزئی مانند ریکاوری و Terminal شما می توانید آن را به وسیله ی اپل آی دی خود به سادگی ریست کنید . این کار بسیار ساده و به سرعت فعال سازی پروفایل شماست !
مراحل زیر را طی کنید تا به شما این روش را نشان دهیم :

قبل از شروع این کار باید به مساله ی مهمی توجه کنید و آن این است که شما حتما باید قبل از فراموشی پسوردتان آپشن ریست کردن پسورد را در نظر گرفته باشید . در غیر این صورت قادر به ریست کردن پسورد با این روش نخواهید بود .
زمانی که از این ارتباط مطمئن شدید ، قادر خواهید بود که پسورد مک تان را با اپل آی دی تان ریست کنید .
۱ – در صفحه ی Login ، روی نام اکانتی که پسورد آن را فراموش کرده اید کلیک کنید .


۲ – حالا بر روی آیکون علامت سوال کنار کادر پسوورد کلیک کنید .

۳ – اینجا password hint را مشاهده می کنید که در آن ریست پسورد با اپل آی دی ملاحظه می شود . آن را انتخاب کنید .
۴ – در این مرحله از شما خواسته می شود که با اپل آی دی خود وارد شوید . اپل آی دی و پسوورد خود را وارد نمایید و بر روی Reset password کلیک نمایید .


۵ – بعد از آن به شما هشدار داده می شود که شما باید یک keychain جدید به محض ورود بسازید مگر اینکه پسورد قدیمی را به یاد آورید . بر روی Ok کلیک کنید .


۶ – در این زمان اجازه دارید که پسوورد قبلی را ریست و پسوورد جدید را وارد نمایید . گزینه ی Reset password را کلیک نمایید .


۷ – بعد از آن شما یک پنجره را مشاهده می کنید که در آن درباره ی keychain و آنلاک نشدن آن هشدار داده شده است . شما باید یکی از گزینه ها را انتخاب کنید . اگر می خواهید بعدا تصمیم بگیرید continue login را انتخاب نمایید . اگر پسورد قبلی را فراموش کرده اید ، باید Creat new keychain را انتخاب کنید . در غیر این صورت سعی کنید پسورد خود را به یاد بیاورید .

اما اگر بنا به دلایلی شما این عمل را با وجود دانستن پسورد فعلی انجام می دهید ، بر روی Update keychain password کلیک کنید و پسورد فعلی ( قدیمی) را وارد کنید . با این کار پسوورد Keychain به پسورد جدیدی که انتخاب کرده اید به روزرسانی می شود .

این تمام چیزی است که شما باید انجام دهید و به راحتی وارد دسکتاپ خود شوید