به گزارش جی‌اس‌ام آریا، رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: مردم باید جانب امانت‎داری را در استفاده از تماس تصویری رعایت کنند.

به نقل از ايسنا، الهیار ملکشاهی در خصوص استفاده از سیم‎کارت تصویری رایتل افزود: از نظر برخی از مراجع دینی استفاده از تماس تصویری اشکال دارد چرا که امنیت خانواده‎ها را به خطر می‎اندازد.

وی بیان کرد: استفاده از رایتل(تماس تصویری) از نظر اخلاقی قابل کنترل است و اگر کسی مایل نباشد می‎تواند از این طرح استفاده نکند.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس اضافه کرد: افراد می‎توانند تنظیمات گوشی خود را به نحوی انجام دهند که تصویرشان دیده نشود تا در این صورت امنیت آنها محفوظ بماند.

وی اظهار کرد: به جای اینکه مانع از توسعه تکنولوژی در کشور شویم، باید سازمان‎های ذی‎ربط فرهنگ استفاده از امکانات پیشرفته را آموزش دهند؛ صداوسیما باید در این خصوص کاملاً پوشش‎دهی لازم را داشته باشد.

وی گفت: استفاده از رایتل ضمن اینکه تماس تصویری را نیز امکان‎پذیر می‎کند ممکن است به امنیت اخلاقی جامعه لطمه وارد کند.

ملک‌شاهی اظهار کرد: مردم باید جوانب امانت‎داری را در این طرح رعایت کنند.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس یادآور شد: هدف این است که تلفن همراه پیامی را رد و بدل کند نه اینکه استفاده‎کنندگان برای یکدیگر داستان تعریف کنند.

ملکشاهی گفت: اگر کسی بخواهد از وضعیت دوستان و آشنایان از نظر دیداری و به صورت لحظه‎ای و زنده باخبر شود، استفاده از تماس تصویری بسیار خوب است