فواید یوگای "آشتانگا"

یوگا ورزشی است که برای آرامش بدن بسیار مفید است . یوگا باعث انعطاف پذیری و بالا رفتن قدرت روحی و جسمی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پایگاه اینترنتی doctissimo به معرفی آشتانگا نوعی یوگا پرداخته است و فواید آن را بیان کرده است.

برای از بین بردن خستگی، پرورش اندام و ایجاد آرامش یوگا انجام دهید، یوگا، ژیمناستیک سلامتی است و برای هماهنگ سازی روح و بدن به کار می‌رود. فرم‌های مختلف یوگا وجود دارد.

آشتانگا نوعی از یوگاست که بسیار پویاست. امروزه در غرب نیز این فرم محبوب شده است. این نوع از یوگا قدرت، انعطاف پذیری، مقاومت و قوای روحی را تقویت می‌کند.

اولین اصل آشتانگا، آگاهی پیدا کردن از تنفس است. برای انجام حرکات پشت سر هم یوگا و ایجاد جریان در حرکات ، نیاز است که بر روی تنفس تمرکز وجود داشته باشد، بدین شکل اکسیژن وارد ریه‌ها می‌شود و در حالی که شکم صاف می‌ماند، سینه از هوا پر و خالی می‌شود به هنگام تنفس، صوتی نیز از گلو خارج می‌شود. بدین شکل تنش‌ها و استرس از بین می‌رود و در آخر انرژی مثبت بدن بالا می‌رود و آرامش ایجاد می‌شود.


آشتانگا باعث چرخش انرژی درونی بدن می‌شود که معمولا در اغلب افراد این کانال انرژی بسته است. یک جلسه آشتانگا حدود یک ساعت و نیم است. آشتانگا نیاز به انعطاف پذیری، مقاومت و تمرین دارد. فواید یوگا خیلی زود حاصل می‌شوند و انجام مداوم آنها باعث تصفیه بدن و تغییر شکل فرم بدن می‌شود.

یوگا دارای فواید تروپاتیک نیز هست و اگر کمر درد دارید این نوع حرکات توصیه می‌شوند. این حرکات برای ستون فقرات مفیدند و با انجام آنها استخوان‌های کمر محکم می‌شوند و دردها از بین می‌روند.