+ ارسال موضوع جدید
صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 3 4 5 6 7
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 70

موضوع: همه چیز در مورد صهیونیسم و هلوکاست

 1. #1
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  زیر چتر لطف و محبت خدا
  نوشته ها
  1,035
  تشکر
  6,058
  تشکر شده 3,388 بار در 936 پست

  همه چیز در مورد صهیونیسم و هلوکاست

  پست صهيونيسم ; فروپاشي يا اصلاح صهيونيسم


  ناصر پور حسن
  مقدمه
  پست صهيونيسم از جمله مفاهيمي است كه طي دهه هاي اخير وارد ادبيات سياسي شده است . درك اين مفهوم مستلزم بررسي ابعاد آن است . اين ابعاد را مي توان در قالب سوالات متعددي بيان كرد. از جمله اينكه : پست صهيونيسم چيست چه رابطه اي ميان آن با صهيونيسم وجود دارد پست صهيونيست ها چه كساني هستند و چه ديدگاههايي دارند جايگاه پست صهيونيست ها و گفتمان پست صهيونيسم در رژيم صهيونيستي كجاست و .... در اين نوشتار تلاش مي شود به زبان ساده به سئوالات مذكور پاسخ داده شود.
  بطور كلي پست صهيونيسم گفتماني است كه از دهه 1970 در سرزمينهاي اشغالي نضج گرفت . درباره تعريف و ماهيت اين گفتمان اجماع نظر وجود ندارد و برخي معتقدند كه اصولا پست صهيونيسم گسست عمده اي در رابطه با صهيونيسم نيست و تنها پاسخي به بحران گسترده در جامعه اسرائيل و آينده اين رژيم است . برخي ديگر از پست صهيونيسم به عنوان يك گسست اساسي سخن مي گويند و آنرا نشانه عظيم و به گونه اي سرآغاز فروپاشي صهيونيسم و اسرائيل مي دانند. از اين منظر پست صهيونيسم كه از آن با عنوان شكاف ميان جبهه صهيونيستي ياد مي شود عامل فروپاشي رژيم صهيونيستي خواهد بود.
  آناني كه پست صهيونيسم را جدايي بنيادين از صهيونيسم نمي دانند معتقدند پست صهيونيسم محصول دوراني است كه اكثريت سياستمداران اسرائيلي و روشنفكران آن به اين نتيجه رسيدند كه صهيونيسم به اهداف عمده خود يعني تاسيس دولت يهودي دست يافته است و پست صهيونيسم را صهيونيسم در جامعه و دوره جديد مي دانند. اين عده ادعا مي كنند صهيونيسم در گذشته خوب عمل كرده و چون در حال حاضر به اهداف خود دست يافته بايد اصلاحاتي در عملكرد آينده آن انجام داد و خطاهاي گذشته را اصلاح كرد.
  بنابراين دو ديدگاه كلي در مورد پست صهيونيسم وجود دارد كه يكي مساوي با نابودي صهيونيسم و ديگري تكميل و اصلاح آن است . پس از بررسي ديدگاه مهمترين شخصيت هاي پست صهيونيست مي توان درباره ديدگاههاي مذكور نظر داد. پست صهيونيسم از دو دسته : تاريخ نگاران جديد و جامعه شناسان منتقد تشكيل شده است . افرادي مانند بني موريس ايلان پليه با روخ كبمرلينگ يوناتان شاپيرو گرشون شافير شلوموسويرسكي و .... مهمترين نظريه پردازان پست صهيونيست به شمار مي روند.

  تاريخ نگاران جديد
  پس از اشغال فلسطين و تشكيل رژيم صهيونيستي در مدارس دانشگاهها و بطور كلي در جامعه صهيونيستي يك روايت خاصي به تاريخ صهيونيسم حاكم بود كه براساس آن « يهوديان ملتي بدون سرزمين و فلسطين نيز سرزميني بدون ملت » بودند. اين جمله اگر چه سال 1843 توسط « الكساندر ركيت » مطرح شد اما بكارگيري آن توسط « اسرائيل زنگويل » موجب شد به عنوان يك اصل پذيرفته شده براي صهيونيست ها تبديل شود. براساس گفتمان صهيونيسم نقش مورخين نوشتن و آموزش تاريخ بر اين مبنا بود. در اين گفتمان ) تفسير مي شد . Shihru ) و آزادي ( Azmut اشغال فلسطين نه آنگونه كه فلسطيني ها آنرا « نكبه » مي نامند بلكه با اصطلاحاتي نظير استقلال ( استقلال از سلطه و استعمار انگليس و آزادي از يوغ تبعيد و آوارگي دياسپورا.
  ساكنان واقعي فلسطين در اين گفتمان جايگاهي نداشتند. در اين چارچوب است كه اين جمله گلداماير معني مي دهد : اصولا در فلسطين هيچ شخصي وجود ندارد كه سرزمين را تحويل آن دهيم . تاريخ نگاران صهيونيست از نوشتن اينكه جنگ 1948 يك تراژدي بزرگ انساني است خودداري مي كنند. در اين تاريخ نگاري فلسطين سرزميني است كه بخشي از امپراتوري عثماني معرفي مي شد كه داراي سكنه اي نبود.
  از سوي ديگر در اين نوع تاريخ نگاري گفته مي شد كه معدود فلسطيني هاي موجود دلبخواهانه و به درخواست سران عرب آنجا را ترك كردند تا يهوديان تازه وارد براحتي مورد هدف اعراب مهاجم قرار گيرند. اين درحالي است كه در تاريخ نگاري صهيونيستي از پيروزي هاي بزرگ با مهارت هاي ديويد بن گورين و از خودگذشتگي سربازان يهودي نام برده مي شود. براي تعدادي از تاريخ نگاران اسرائيلي از اواخر دهه 1970 اين سئوال پيش آمد كه اگر فلسطين يك سرزمين بدون سكنه بوده و معدود ساكنان آن نيز آنجا را داوطلبانه ترك كردند پس قهرمانان يهودي چه كساني بودند و با چه كساني مي جنگيدند
  تاريخ نگاران پس از آنكه اسناد وزارت خارجه آمريكا انگليس و دولت اسرائيل سه دهه پس از اشغال فلسطين يعني در سال 1978 منتشر شد به موضوعاتي برخورد كردند كه به سئوالات قبلي آنها پاسخ مي داد. بني موريس به تاريخ نگاراني كه تاريخ نگاري صهيونيستي را بويژه در مورد جنگ 1948 نمي پذيرفتند عنوان « تاريخ نگاران » جديد نهاد . تام سگو يكي از پيشگامان تاريخ نگاري جديد بود.
  وي نخستين كسي است كه جامعه و تاريخ اسرائيل را با مطالعه خويش زير سئوال برد. سگو در كتاب « نخستين اسرائيلي ها » كه در سال 1984 منتشر شد نوشت تاكنون فقط بخشي از آرشيوها رو شده است و اسرار بسيار مهمي هستند كه هنوز كشف نشده اند هنوز دور از دسترس هستند. در فهرستي از معادني كه در آن هنگام اميد به يافتن آنها در صحراي نقب مي رفته و به دست بن گوريون تنظيم شده يك كلمه حذف شده است و اين كلمه به اندازه واژه اورانيوم است . طرح ساخت بمب براي فهم تاريخ سياسي اسرائيل ضروري به نظر مي رسد.
  كميسيون ذيربط با مساله خارج شدن اسناد دولتي از طبقه بندي با اكراه برخورد مي كند زيرا اين كار تاريخ ما را به گونه اي نه چندان خوشايند روشن مي سازد.
  وي مي افزايد در سال 1948 واحد ويژه اي تشكيل شد تا اسناد و كتب را در خانه هاي تصرف شده بدزدند .
  تاريخ نگاران جديد افسانه مهاجرت داوطلبانه فلسطيني ها را نيز در تاريخ نگاري صهيونيستي زيرسئوال بردند و برمبناي اسناد جديد استدلال كردند كه آنها از موطن خويش اخراج شده اند.
  بني موريس سال 1987 در كتاب « پيدايش مساله آوارگان فلسطيني 1947 ـ 1949 » افسانه هايي كه رهبران يهودي در مورد جنگ 1948 ساخته بودند را به اين شرح برشمرد :
  1 ـ در حاليكه رهبران اسرائيلي از طرح تقسيم سازمان ملل در سال 1947 استقبال مي كردند رهبران عرب با آن مخالفت مي نمودند;
  2 ـ جنگ 1948 جنگي بود ميان يك اقلبيت پراكنده (يهود) با گروه نسبتا قوي (اعراب );
  ویرایش توسط sogoli62 : 04-14-2013 در ساعت 11:27

 2. 2 کاربر مقابل از این پست sogoli62 تشکر کرده اند.


 3. #61
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  زیر چتر لطف و محبت خدا
  نوشته ها
  1,035
  تشکر
  6,058
  تشکر شده 3,388 بار در 936 پست

  پیش فرض پاسخ : همه چیز در مورد صهیونیسم و هلوکاست

  درجلسات منوچهر قرباني فر با پنتاگون اين مسئله مطرح شد که امکان تاسيس يک جناح خطرناک در پنتاگون که خارج از کانالهاي رسمي سياست خارجي آمريکا، که هماهنگ با اصول سياست خارجي رئيس جمهور و يا حتي افکارخود وي نبوده ، براي تغيير رژيم در ايران اقدام کند را بررسي نمايند.


  به گزارش منابع دولتي ايالات متحده، هم سيا و هم وزارت خارجه اين موضوع را با کاخ سفيد بخصوص به استيفن جي. هدلي (Stephen J. Hadley) معاون ارشد کاندا ليزا رايس در شوراي امنيت ملي در ميان گذاشتند و هدلي به مقامات در دفتر فيث و لدين گفت که تمام فعاليتهاي از اين دست را متوقف کنند.

  ازيک مقام ارشد دولتي که نامي از آن برده نشده در لوس آنجلس تايمز و واشنگنتن پست نقل مي شود که اظهار داشته اهداف فوري بازهاي پنتاگون ظاهراً دشمن تراشي نسبت به ايران بوده است، بطوريکه آنها مايوس شدند و شروع به تند کردن سياست آمريکا عليه ايران نمودند.حال در اينجا اين سؤال مطرح است که نقش لابي اسرائيل در اين ماجرا چگونه بوده است؟  نقش ايپک(AIPAC)

  در ادامه گزارش ويژه خبرگزاري مهر از نقش فرانکلين در تقويت تحرکات لابي صهيونيستي و اپوزيسيون ضد انقلاب براي سرنگوني نظام اسلامي ايران آمده است: ايپک( کميته امور عمومي آمريکا- اسرائيل) در دهه 1950 توسط فردي بنام زي کنن تاسيس شد. AIPAC را مي توان پيچيده ترين سازماني در دنيا قلمداد کرد که ملغمه اي از فعاليتهاي لابي گري و جاسوسي را در هم آميخته است.

  امروزه ايپک 65 هزار عضو در سراسر آمريکا دارد که در خصوص جلب حمايت همه جانبه آمريکا از اسرائيل فعاليت مي کنند. يکي از مطالب و مسائلي که بر روي وب سايت رسمي ايپک هم آشکارا حک شده، مسئله تغيير حاکميت در ايران و متوقف کردن آن ازتسلط کامل به فناوري هسته اي و سلاحهاي استراتژيک است.

  سي ان ان نيز طي گزارشي اعلام کرده بود که ايپک، به عنوان سازماني که اسناد محرمانه پنتاگون را از فرانکلين دريافت و به اسرائيلي ها انتقال مي داده، سالانه 2000 جلسه با سناتورها و اعضاء مجلس نمايندگان آمريکا برقرار مي کند و بطور متوسط سالانه صد قانون به نفع اسرائيل در کنگره ايلات متحده تصويب مي کند.

  حال عليرغم تبليغات ظاهرفريبانه اي که ايپک به عنوان يک سازمان غير دولتي آمريکائي از خود به نمايش مي گذارد، پس چرا اطلاعات محرمانه اين کشورش را به يک رژيم بيگانه مي دهد؟

  اگر کسي به سايت اينترنتي EEJH نگاه کند، در خواهد يافت که وفاداري دوگانه به دو کشور نه تنها امري امکان پذير است بلکه براي يهوديان آمريکا امري ضروري است. ظاهراً هر يهودي در آمريکا بطور خودکارداراي تابعيت اسرائيلي نيز مي باشد. لذا انجام فعاليتهاي جاسوسي شايد براي اسرائيل، جاسوسي براي يک کشور بيگانه تلقي نشود. اين مسئله را هم بايد اضافه کرد که بخشي از يهوديان در آمريکا داراي تابعيت مضاعف هستند و اين مسئله مي تواند وفاداري مضاعف را هم در پي داشته باشد.

  بعد از انتشار خبر جاسوسي، روزنامه اسرائيلي هاآرتص شتابزده با درج مطلبي بدون اينکه اتهام را رد يا قبول کند اعلام داشت که يک مقام يهودي در آمريکا از اينکه لري فرانکلين يهودي نيست ابرازخرسندي کرده است. زيرا که به باور اين مقام يهودي، يهودياني که در پستهاي کليدي آمريکا قرار دارند متهم هستند که به اندازه کافي به آمريکا وفادار نيستند ليکن وي اشاره اي به نقش سازنده ايپک در اين راستا و اينکه عامل اصلي اين مسائل کيست نکرده است.

  در ادامه گزارش مهر مي خوانيم: ظاهراً فرانکلين اطلاعات را به نائور گيلون ( که در حال حاضر رئيس بخش سياسي سفارت اسرائيل در واشنگتن و متخصص برنامه هاي تسليحاتي هسته اي ايران مي باشد و همچنين مدير بخش امور استراتژيک و نظامي در مرکز تحقيقات سياسي در وزارت خارجه از سال 2002-2000 بوده) مي داده است. يک ديدگاه اين است که در ملاقات بسيار مهمي که بين اين دو صورت گرفته فرانکلين سندي را به گيلون ميدهد ليکن وي از دريافت آن امتناء مي کند و به فرانکلين مي گويد که محتواي سند را بطور شفاهي توضيح دهد. در اين حال، گيلون نمي دانست که او تحت نظارت است و فکر مي کرد تا زمانيکه او هيچ کاغذ يا سند اتهام بر انگيزي را تحويل نگيرد در امان خواهد بود چون اظهارات شفاهي را تا زمانيکه ضبط نشوند مي توان انکار نمود.

  فرانکلين موفق شد يک کپي از دستور رياست جمهوري را در خصوص ايران به مقامات ايپک دهد که آنها هم آن را به فردي در سفارت اسرائيل (شايد گيلون) تحويل دادند و گفته مي شود که اين مقام سفارت يک کپي از اين سند را از ايپک گرفته است و اين بدان سبب است که از قرار معلوم او بطور ضمني به ايپک اعتماد داشته است. اين در حاليست که گيلون از دريافت اين سند از فرانکلين (شايد به خاطر عدم اعتماد به وي) خود داري مي کند. گيلون اظهار مي دارد که فرانکلين مي خواسته با او در مورد آنچه که ايالات متحده بايد در مورد اين مسئله انجام دهد مشورت کند.


 4. #62
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  زیر چتر لطف و محبت خدا
  نوشته ها
  1,035
  تشکر
  6,058
  تشکر شده 3,388 بار در 936 پست

  پیش فرض پاسخ : همه چیز در مورد صهیونیسم و هلوکاست

  مقامات دولت اسرائيل و افرادي نظير دنيس راس(يهودي) در مؤسسه واشنگتن براي سياست خاور نزديک "Washington Institute for Near East Policy" که از سوي ايپک پشتيباني مالي مي شود مي گويند که اين مسئله قابل درک نيست، چرا که اسرائيل زمانيکه بخواهد در مورد سياست واشنگتن در خصوص ايران اطلاعاتي کسب کند مي تواند با يک تلفن آن را دريافت کند.

  اين افراد مي خواهند چنان وانمود کنند که دولت آمريکا هيچ اطلاعات محرمانه اي را از اسرائيل پنهان نمي کند اگر چنين فرضيه اي درست باشد نشان مي دهد که ايپک دولت آمريکا را کنترل مي کند در واقع به تعبير بهترايپک همان دولت آمريکاست .

  به هر حال بنظر مي رسد که با توجه به سابقه جاسوسي اسرائيل در آمريکا چنين اظهاراتي صرفاً رفع مسئوليت باشد وهمچنين نشان دهنده اين است که گروههاي يهودي درآمريکا به سرکردگي ايپک در صدند تا آمريکا را در گير جنگي تمام عيار در منطقه کنند. مسئله اي که مي تواند با توجه به نزديکي انتخابات آمريکا و حمايت مالي غير مستقيم اين گروه از نامزدههاي انتخاباتي يک پيش شرط براي آراء انتخاباتي تلقي شود.

  قدرت روزافزون «ايپك» در آمريكا
  ● نويسنده: الهه - كولايى

  ● ارسال كننده: مدير سايت

  ● منبع: روزنامه - ایران

  كميته امور عمومى اسرائيل و آمريكا كه اصطلاحاً ايپك AIPAC خوانده مى شود، در پى افشاى جاسوسى عوامل اسرائيل در آمريكا، بار ديگر، نظرها را به سوى خود جلب كرده است. جورج بوش نيز چند ماه پيش در كنفرانس سالانه آن بر اهميت فعاليت هاى ايپك تأكيد ورزيد و آن را در مسير مقابله با چالش هاى امنيتى كنونى در آمريكا و اسرائيل برآورد كرد. واقعيت اين است كه اسرائيل از نيم قرن پيش همواره با مشكلات حاد امنيتى مواجه بوده و در شرايط پس از يازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ اينك با فضاى مناسبى براى پيگيرى اهداف خود مواجه شده است. مبارزه جهانى با تروريسم در پى حوادث تروريستى در آمريكا، شرايط را براى سركوب كامل فلسطينى ها و ناديده گرفتن حقوق انسانى آنان براى دولت اسرائيل فراهم آورده است. تشديد ناامنى به معنى مناسب تر شدن شرايط براى اقدامات دولت اسرائيل به منظور تأمين امنيت خويش است.

  كميته ايپك در شرايط كنونى كه آمريكا و جناح هاى جنگ طلب حاكم بر آن در پى بزرگنمايى تهديدات امنيتى براى آمريكا هستند، بر گستره تلاش هاى خود به شدت افزوده است. اخيراً بحث هايى در مورد اينكه آيا نهادهاى فدرال مانند «اف.بى.آى» كه تأمين امنيت در سراسر آمريكا را بر عهده دارد، مى توانند اسناد و مداركى را در اختيار اعضاى كميته ايپك قرار دهند يا نه، مطرح شده است.

  در اين خصوص، مى توان به انتقال اطلاعاتى در مورد ايران از سوى اين منابع به دولت اسرائيل اشاره كرد.

  در مورد افرادى كه در كميته امور عمومى اسرائيل و آمريكا فعال هستند، بارها ابراز نگرانى هاى جدى مطرح شده است كه آنها وفادارى خود را به كدام دولت (آمريكا يا اسرائيل) متعلق مى دانند، و در مورد نوعى وفادارى دوگانه بحث هاى جدى شكل گرفته است.

  پس از افشاى جاسوسى اسرائيل از پنتاگون در مورد ماهيت و عملكرد اين كميته نظريات گوناگونى بيان شده است. هنگامى كه يكى از مقامات پنتاگون (وزارت دفاع آمريكا) به نام «لاورنس فرانكلين» گزارشى در مورد ايران را به يكى از اعضاى كميته ايپك تحويل داد، بحث در خصوص عملكرد اين كميته ابعاد گسترده ترى يافت. اين يك واقعيت كتمان ناپذير است كه در اتخاذ مواضع دولت آمريكا در قبال جمهورى اسلامى ايران در طول سال هاى گذشته عامل اسرائيل همواره نقش برجسته اى را ايفا كرده است.

  با توجه به افشاى رابطه پنتاگون و ايپك، در مورد روابط برخى از مقامات وزارت دفاع آمريكا با «احمد چلبى» ، قبل از حمله به عراق نيز اينك گزارش هايى منتشر شده است. اين مطالب هم به مسائل داخلى عراق ارتباط داشت، و هم در مورد برنامه صلح خاورميانه نكاتى را دربر داشت. ارتباط اعضاى كميته ايپك با مقامات بلندپايه آمريكا، اينك بحث هاى جدى در مورد منافع مردم آمريكا و اهداف اسرائيل را در مجامع

 5. #63
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  زیر چتر لطف و محبت خدا
  نوشته ها
  1,035
  تشکر
  6,058
  تشکر شده 3,388 بار در 936 پست

  پیش فرض پاسخ : همه چیز در مورد صهیونیسم و هلوکاست

  مختلف علمى و اجرايى ايجاد كرده است. دسترسى آنها به سرى ترين اخبار مربوط به آمريكا سبب شد تا به طور چشمگيرى پيامدهاى اين وضعيت مورد بحث قرار گيرد.

  اعضاى كميته ايپك در بخش هاى مهم بدنه تصميم گيرى سياسى- اقتصادى آمريكا حضور دارند. آنها با دولت اسرائيل نيز ارتباطى نزديك برقرار كرده اند، و بر اهميت استراتژيك اسرائيل براى آمريكا تأكيد دارند. اين كميته به طور منظم براى سفر نمايندگان كنگره آمريكا به اسرائيل و تشديد حساسيت آنها نسبت به مسائل اسرائيل فعاليت دارد. اين كميته شش سال پس از تأسيس اسرائيل در سال ۱۹۴۸ به وجود آمده و اينك ۸۵ هزار عضو دارد كه ۳۳‎/۴ ميليون دلار بودجه آن را از طريق كارمندان خود كه ۱۶۵ نفر هستند، جهت تقويت و توسعه بستر روابط اسرائيل و آمريكا صرف مى كند. ايپك در آمريكا و اسرائيل و ۱۰ كشور ديگر دفاتر خود را تأسيس كرده است.

  بر اساس گزارش هاى موجود، در سال گذشته، اين كميته ۱‎/۲۸ ميليون دلار براى فعاليت هاى خود در مسير پيشبرد اهداف طراحى شده در كنگره آمريكا و منابع قدرت در اين كشور هزينه كرده است. ۵۰ عضو اصلى اين كميته داراى نفوذ عميق و گسترده اى در دو حزب دموكرات و جمهوريخواه آمريكا هستند.

  از سال ۲۰۰۲ تاكنون، اين كميته هم به حزب دموكرات و هم حزب جمهوريخواه كمك كرده است و در برنامه هاى انتخاباتى هر دو حزب نيز به طور فعال شركت دارد. رهبران هردو حزب در سناى آمريكا هم بر اهميت اين كميته و فعاليت هاى آن تأكيد كرده اند. هم سناتور بيل فرست رهبر حزب جمهوريخواه و هم سناتور تام داشل برسودمندى و مزاياى گوناگون همكارى ميان اسرائيل و آمريكا تأكيد ورزيده و تلاش هاى اين كميته را بسيار پراهميت تلقى كرده اند. در يكى از آخرين نشست هاى مربوط به اين كميته، ۶۰ نماينده، ۸ سناتور، ۵ فرماندار، دو عضو دولت جورج بوش و مدير برنامه هاى انتخاباتى بوش شركت كرده بودند.

  اعضاى كميته ايپك در ملاقات ها و مذاكرات متعدد با نمايندگان كنگره توانسته اند مصوبات متعددى را به نفع اسرائيل نهايى كنند. در سايت اين كميته اهدافى مانند مهار برنامه هاى هسته اى ايران، تأمين كمك ۳ ميليارد دلارى براى اسرائيل، و تأمين بودجه هاى لازم براى اقدامات مشترك آمريكا و اسرائيل براى مقابله با سلاح هاى كشتار جمعى و غيرهسته اى ذكر شده است. ايپك فاقد كميته سياسى اجرايى است و از نامزد خاصى حمايت نمى كند، ولى به طور وسيعى، عرصه تعاملات سياسى در آمريكا را تحت نظارت و دقت شديد قرار مى دهد، تا طبق منافع اسرائيل اقدام كند. آنها در انتخابات سراسر آمريكا با حمايت از نامزدهايى كه بتوانند روابط فعال و مؤثرى با ايپك را در كنگره سامان دهند، برنامه هاى خود را دنبال كرده اند.


  در طول سال هاى گذشته، اقدامات ايپك از سوى برخى از منابع آمريكا مورد انتقاد نيز قرار داشته است. بر اساس برخى تحليل هاى ارائه شده، اين كميته نه بر پايه منافع آمريكا و مردم آن، بلكه تنها بر پايه علايق و منافع اسرائيل فعاليت هاى خود را تنظيم كرده است. از اين منظر برخى اقدامات و تلاش هاى اعضاى ايپك نه درچارچوب منافع آمريكا، بلكه عليه آن برآورد شده است. ولى با توجه به نفوذ گسترده و عميق ايپك، اين انتقالات از نفوذ قابل توجهى برخوردار نشده است.

  برخى از منتقدان اين كميته، آن را تنها بيانگر خواسته هاى حزب ليكود مى دانند، كه اجازه طرح ديگر ديدگاه هاى درون اسرائيل را از ميان مى برد. از ديدگاه آنان، ايپك اجازه نمى دهد صداى كسانى كه خواستار خروج اسرائيل از سرزمين هاى كرانه غربى رود اردن هستند، شنيده شود.

  برخى از منابع اسرائيلى نيز در مواضع گوناگون فعاليت هاى ايپك را مورد نقد قرار داده، آن را در چارچوب ديدگاه هاى گروه هاى افراطى در اسرائيل تلقى كرده اند. يكى از مقامات مذاكره كننده در برنامه هاى مختلف صلح اسرائيل و فلسطين بارها اين ديدگاه را مطرح كرده است.

  بسيارى از منابع آمريكا و اسرائيل بر اهميت نقش اين كميته در تنظيم روابط آمريكا و اسرائيل تأكيد دارند و به ويژه با توجه به سياست هاى آمريكا در قبال جمهورى اسلامى ايران، آن را بسيار نافذ مى دانند. اين افراد، ايپك را ابزارى مناسب براى تأثيرگذاردن بر سياست آمريكا در اين زمينه تلقى مى كنند. با توجه به اين كه اسرائيل ايران را بزرگ ترين دشمن خود اعلام كرده، اين كميته با توجه به تأكيد هر دو كشور بر ضرورت پايان دادن به تلاش هاى هسته اى ايران، اقدامات بسيارى را در تبيين و تشريح تهديدات ايران به انجام رسانده است. اسرائيل همواره در پى تشديد اقدامات دولت آمريكا در قبال جمهورى اسلامى تلاش كرده است. بحث هاى مربوط به جاسوسى در وزارت دفاع آمريكا نيز ارتباط مستقيم با اين تلاش ها داشته است.

  اخيراً يكى از اعضاى سابق دولت اسرائيل كه ملاقات هاى بسيارى با اعضاى ايپك داشته، بر اهميت اين ارتباط و تبادل اطلاعات تأكيد بسيار كرده و آن را با توجه به علايق مشترك دو كشور كاملاً طبيعى و ضرورى خوانده است. تلاش هاى ايپك به خوبى نشان مى دهد ديدگاه ها و نظريات اسرائيل در تنظيم روابط كنونى دولت آمريكا با جمهورى اسلامى ايران از جايگاه ويژه اى برخوردار است، كه سهمى براى منافع مردم آمريكا در آن ديده نشده است.


 6. #64
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  زیر چتر لطف و محبت خدا
  نوشته ها
  1,035
  تشکر
  6,058
  تشکر شده 3,388 بار در 936 پست

  پیش فرض پاسخ : همه چیز در مورد صهیونیسم و هلوکاست

  هولوكاست بهانه‌اي براي نجات آمريكا


  هفته‌نامه آمريكايي "آمريكن فري‌پرس" در گزارشي با اشاره به نقش تبليغات جنگي با عنوان "مرگ شش ميليون يهودي" در جنگ جهاني دوم مي‌نويسد: تنها راه براي بيرون آمدن ايالات متحده از ركود اقتصادي اشتغال كامل از طريق ورود آمريكا به جنگ بود. جنگي كه روچيلدها و بانك‌هاي آنها را متقاعد كرد كه جنگها بسيار سودمند هستند. به گزارش فارس، در اين مقاله به قلم "وينسي رايان" كه در هفته‌نامه "آمريكن فري‌پرس" منتشر شده ابتدا به بررسي هولوكاست و اين امر پرداخته شده كه مطرح شدن اين كه شش ميليون يهودي در آن زمان توسط آلمان نازي كشته شدند بعد از جنگ جهاني ساخته شد تا جنگ مخرب عليه آلمان را توجيه نمايد. بنا بر اين گزارش، به ندرت روزي سپري مي شود كه در آن رسانه‌ها به يادمان نياورند كه آلمان نازي بزرگترين تهديد عليه تمدن غرب بوده است. شبكه تلويزيوني "كانال هيستوري " به گونه‌اي به اين موضوع مي‌پردازد كه فتوحات هيتلر و شرارت هاي هولوكاست به طور دائم براي بينندگان تداعي شود. مصاحبه با آلماني‌هاي پشيمان و بازماندگان بردبار هولوكاست، برنامه‌هاي عادي اين كانال را تشكيل مي‌دهند. با اين حال با افراد خواهان تجديد نظر در باب هولوكاست، كه ممكن است ازكساني كه پشت سرشان بد مي‌گويند بسيار معتبرتر باشند، هيچ مصاحبه‌اي انجام نمي‌گيرد. به نوشته آمريكن فري‌پرس، هيچ كس، بدون در نظر گرفتن زمينه تخصصي‌اش، جرات نمي‌كند در باره صحت هولوكاست سوالي بپرسد، يا پيشنهادي ارائه كند يا حتي فكر سوال در آن مورد را به ذهنش خطور دهد. زيرا انگ "منكر هولوكاست " خواهد خورد و از نزاكت اجتماعي محروم خواهد شد ، هر چند از لحاظ سياسي درست باشد. به نوشته اين هفته‌نامه، "افسانه شش ميليون " اثر دكتر ديويد هوگان، اولين بررسي آكادميك درباره داستان هولوكاست است كه در آن گفته است بيشتر شواهد درباره قرباني كردن شش ميليون نفر با گاز، پس از جنگ جهاني دوم ساخته شد تا جنگ غرب عليه آلمان را توجيه نمايد. اين كتاب در مقابل آزمايش زمان مقاومت كرده و امروز به لطف انتشارات "ويليس كارتو " موجود است. در ادامه اين گزارش با مقدمه‌اي درباره چرايي ورود آمريكا به جنگ نوشته شده است: در جنگ جهاني دوم، آمريكا با بريتانياي چرچيل و شوروي استالين هم پيمان شد. هيتلر با شوروي پيمان بسته بود تا لهستان را بين خودشان تقسيم كنند، اما نخست آلمان عليه شوروي اقدام كرد. هيتلر دريافت كه ارتش سرخ آماده است با تعداد بيشمار نفرات، تانك‌ها و هواپيماهاي خود دست به حمله بزند. نفرات بسياري از هر دو طرف كشته شدند اما حقيقت اين است كه حركت آلمان، اروپا را از خطر تبديل شدن به خاك شوروي نجات داد و بدين ترتيب روياي استالين را كه مي خواست آنرا به امپراتوري خود ضميمه كند، نقش بر آب كرد. در آن زمان ايالات متحده با "ركود بزرگ اقتصادي " دست به گريبان بود كه از زمان فروپاشي بازار سهام در 1929 بوجود آمده بود. رئيس جمهور "هربرت هوور " كه يك جمهوريخواه ليبرال بود، در مبارزه سخت براي انتخاب مجددش در سال 1932 مغلوب فرانكلين روزولت -دموكرات محافظه كار- شد كه فرصتي تازه به مردم ارائه كرد. روزولت در سال 1936 مجددا انتخاب شد. به رغم برنامه‌هاي كاري دولت براي بازگرداندن كشور به حالت عادي، اقتصاد همچنان ضعيف باقي ماند. بنا بر اين گزارش، با تجمع ابرهاي جنگ بر فراز اروپا، تنها يك راه براي بيرون آمدن ايالات متحده از ركود باقي مانده بود و آن راه اشتغال كامل بود. تنها راه براي اشتغال كامل اين بود كه آمريكا وارد جنگ شود. روزولت كنگره را متقاعد ساخت تا يك برنامه ارايه وام را به تصويب برساند كه طي آن ماليات دهندگان آمريكايي تجهيزات جنگي براي انگليس تدارك مي‌ديدند تا بتواند آلمان را عقب براند. توليد آمريكا تا حدي افزايش يافت اما نه آنقدر كه به چشم بيايد. آمريكا هنوز هم يك دليل قانع كننده براي ورود به جنگ نياز داشت. آلمان خواستار جنگ با ايالات متحده نبود. اما فرانكلين روزولت و وينستون چرچيل مي‌خواستند. مردم آمريكا مي بايست از جنگ وحشت زده مي‌شدند. اين هفته‌نامه با اشاره به طرح دقيق براي ورود آمريكا به جنگ آمده است: يك راه حل مطرح شد. روزولت مانوري ترتيب داد كه ژاپني‌ها براي يك حمله پنهاني به پايگاه دريايي آمريكا در "پرل هاربر " وادار شدند. فرماندهي نظامي آنجا نمي‌دانست كه رمز ژاپني‌ها كشف شده و آنها در خطري حتمي قرار دارند. همانطور كه روزولت عنوان كرد، 7 دسامبر 1941 "تاريخي شد كه ما در رسوايي زندگي مي‌كنيم". طرح نظامي از يك سال قبل آماده شده بود و كشور در حال آماده شدن بود. روزولت بحث محور آلمان، ژاپن و ايتاليا را علم كرد تا جنگ را جهاني كند. بلافاصله ايالات متحده توكيو را بمباران كرد اما خسارت عمده‌اي به ماشين جنگي ژاپن وارد نكرد، تا اين كه در سال 1945 رئيس جمهور جديد، "هري ترومن " دستور بمباران اتمي هيروشيما و ناكازاكي- شهرهايي كه مسيحيان فراواني داشتند- را صادر كرد، در حالي كه نابودي آنها براي پايان دادن به جنگ در اقيانوس آرام كاملا غيرضروري بود. در همين اثنا، روزولت رفته بود تا با تدارك تانك، هواپيما و ديگر ادوات جنگي براي استالين، اتحاد شوروي كمونيستي را حفظ كند زيرا امكان داشت نيروهاي او به سمت آلمان حركت داده شوند. انگلستان و آمريكا در روزهاي 13 و 14 فوريه 1945، شهر زيبا و فرهنگي درسدن را بمباران كرده و با خاك يكسان كردند. اين هفته‌نامه مغز متفكر اين حمله به آلمان را فردي به نام "فردريك آلكساندر ليندمان "، يك پناهنده يهودي اهل آلساك (منطقه اي در فرانسه) ناميد كه شديدا از آلمان ها نفرت داشت و يكي از دانشمندان و مشاوران چرچيل بود. او مي خواست تمام شهرهاي آلمان نابود شوند. بنا بر اين گزارش، ژنرال آرتور هريس معروف به "بمب افكن " فردي بود كه مسئوليت انجام بمباران‌هاي هوايي عليه آلمان را بر عهده داشت. او يك نظامي كهنه‌كار بود كه براي نظارت بر چنين ماموريت‌هايي مناسب بود. در انتهاي اين مقاله تاكيد شده است: همه جنگ‌ها هزينه‌هاي گزاف در بر دارند. انگليس، آمريكا را در جنگ جهاني اول و دوم از توان مالي برخوردار كرد و ديگران تضمين كردند كه خانواده روچيلد و بانك‌هاي تابعه آن، جنگ‌ها را بسيار سودمند بيابند. پس از 65 سال از پايان جنگ، آلمان هنوز هيچ معاهده صلحي با ايالات متحده ندارد. اما قانون بسيار سختي در آلمان وجود دارد كه هرگونه پرسش درباره افسانه هولوكاست را ممنوع كرده است.

 7. #65
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  زیر چتر لطف و محبت خدا
  نوشته ها
  1,035
  تشکر
  6,058
  تشکر شده 3,388 بار در 936 پست

  پیش فرض پاسخ : همه چیز در مورد صهیونیسم و هلوکاست

  سوال‌هاي بي‌پاسخ افسانه هولوكاست
  "جان تيفاني " روزنامه‌نگار و كارشناس آمريكايي طي مقاله‌اي در هفته‌نامه "امريكن‌فري‌پرس " در رابطه با باوراندن افسانه هولوكاست نوشت: اگرچه يكسري ايرادات منطقي به اين مسئله كه تبديل به نوعي عرف و قرارداد شده وجود دارد، اما همه اين مطلب را "مي‌دانند " كه شش ميليون يهودي توسط آلماني‌ها درجريان جنگ جهاني دوم كشته شدند.
  بنابراين گزارش، در سال 1939، بطور رسمي نزديك به 15 ميليون و 700 هزار يهودي در جهان زندگي مي‌كردند كه بعد از جنگ جهاني دوم اين تعداد به بيش از 18 ميليون يهودي افزايش پيدا كرد. (نشريه "نيويورك‌تايمز كه متعلق به يهوديان نيز هست، 22 فوريه 1948 تعداد يهوديان را 18ميليون و 700 هزار نفر اعلام كرده بود.)
  نويسنده اين گزارش در ادامه مي‌پرسد: چطور از اين آمار مي‌توان نتيجه گرفت كه از 15 ميليون و 700 هزار يهودي روي زمين حضور داشتند، بنابر ادعاهاي مطرح شده، شش ميليون نفر از آنها كشته شده و تنها حدود 9 ميليون نفر باقي مانده‌اند؟ در اين صورت اين مطلب كه جمعيت يهوديان جهان تنها در كمتر از 9 سال دو برابر شده و به 18 ميليون نفر رسيده، شاهكاري متحير كننده‌ است.
  تيفاني مي‌افزايد: از همان ابتداي شناخته شدن افسانه‌ هولوكاست همواره در حالي از "شش ميليون " نفر صحبت مي‌شد كه بنابر ادعاي خود يهوديان، چهار ميليون يهودي در اردوگاه "آشويتز " با گاز مسموم شدند. در عين حال در سال 1990 نيز مشخص شد كه تنها 1.5 ميليون نفر در اين اردوگاه توسط گاز مسموم شده بودند كه 2.5 ميليون نفر از آمار اوليه كمتر بود. با اين وجود و با بي‌توجهي تمام به علم رياضيات، آمار شش ميليوني اعلام شده، همچنان بدون چالش باقي مانده و كسي آن را زير سوال نمي‌برد!
  اين گزارش مي‌افزايد: حتي دكتر "فرانسيزك پايپر "، رئيس موزه آشويتز هم اعلام كرده بود كه اتاق‌هاي گاز منتسب به نازي‌ها در حقيقت پس از جنگ، توسط شوروي‌ها جعل شده تا به عنوان ابزاري تبليغاتي براي تحت فشار قرار دادن آلمان مورد استفاده قرار گيرد. لازم به ذكر است كه سخنان دكتر پايپر در يك نوار ويديويي ضبط شده و موجود است.
  تيفاني با اشاره به برخي ديگر از شواهد جعلي بودن افسانه هولوكاست مي‌نويسد: "صليب سرخ جهاني "، بطور رسمي گزارش كرده بود كه تنها كمتر از 300 هزار نفر از تمامي مليت‌هايي كه در اردوگاه‌هاي آلمان بازداشت بودند، به علل مختلف و از جمله كهولت سن، مرده‌اند. همچنين هنگامي كه صليب سرخ پس از پايان جنگ جهاني و آزادي زندانيان از هزاران زنداني اردوگاه‌هاي آلمان مصاحبه كرد و از آنها پرسيد كه آيا هيچ نشانه‌اي از اتاق‌هاي گاز ديده‌اند يا خير، پاسخ همه زندانيان، منفي بود.
  اين نويسنده آمريكايي همچنين تاكيد مي‌كند كه از 300 هزار نفري كه صليب سرخ جهاني مرگ آنها را تاييد كرده هم به سختي بيش از نيمي از آن‌ها يهودي بوده‌اند. از سوي ديگر بيشتر اين مرگ و ميرها نيز به دليل شيوع بيماري تيفوس بوده كه آن هم بر اثر شرايط جنگي بوجود آمد و جان بسياري از آلماني‌ها و از جمله پزشكان، پرستاران و كاركنان اردوگاه‌هاي اسراي جنگي را هم گرفت.
  تيفاني با اشاره به اينكه آلمان‌ها حتي در صدد كاهش مرگ و ميرها بودند، مي‌نويسد: اين مرگ و ميرها براي مقامات آلماني بسيار زياد بود. بطوريكه "هنريش هيملر "، فرمانده كل بازداشتگاه‌هاي آلمان هشتم دسامبر 1942 طي دستوري اعلام كرد كه " ميزان مرگ در اردوگاه‌ها به هر قيمتي كه هست مي‌بايست كاهش يابد. "
  اين گزارش مي‌افزايد: در كل اروپا كه تحت اشغال آلمان قرار داشت، 2.4 ميليون يهودي زندگي مي‌كردند و اين در حالي بود كه پس از پايان جنگ، 3.8 ميليون يهودي خواستار بهره‌مندي از مزايايي شدند كه دولت آلمان به نجات يافتگان يهودي ارايه مي‌كرد.
  تيفاني در بخش ديگري از مقاله خود مي‌نويسد: طبق گزارش "نيويورك تايمز " در تاريخ چهارم ژانويه 1987، "الي ويسل " كسي كه ادعا مي‌كرد يكي از نجات‌يافتگان هولوكاست است، رسيدن شوروي‌ها به اردوگاه آشويتز را يك معجزه توصيف كرد.

 8. #66
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  زیر چتر لطف و محبت خدا
  نوشته ها
  1,035
  تشکر
  6,058
  تشکر شده 3,388 بار در 936 پست

  پیش فرض پاسخ : همه چیز در مورد صهیونیسم و هلوکاست

  اين در حالي است كه وي 11 آوريل 1983 در سخنراني خود در "باشگاه رسانه‌هاي ملي " واشنگتن ماجراي نجات يافتن خود را به گونه‌اي ديگر بازگو كرد و مدعي شد كه توسط ارتش آمريكا و از اردوگاه "داكوا " نجات يافته است!

  تيفاني با به سخره گرفتن سخنان متناقض اين مدعي نجات يافتن از اردوگاه‌هاي آلمان نازي، مي‌گويد: شايد وي تنها زنداني جنگ باشد كه توسط دو ارتش مختلف و از دو اردوگاه مختلف، نجات پيدا كرد!
  نويسنده اين گزارش با اشاره به ديگر داستان‌پردازي‌ها در رابطه با هولوكاست نوشت: سال 1948 داستاني در رابطه با يك دختر بيچاره يهودي منتشر شد كه توسط آلماني‌ها به قتل رسيد. اين در حالي است كه كودك مذكور در واقع به واسطه بيماري تيفوس درگذشته بود.
  نكته جالب ديگر در مورد اين داستان آن است كه نوشته‌هايي كه گفته مي‌شود خاطرات اين كودك يهودي هستند و بر اساس آن استناد شده است كه آلمان‌ها اين كودك را مورد آزار و اذيت قرار داده‌اند، با نوعي خودكار نوشته شده است كه در دوران بعد از جنگ جهاني دوم ابداع شد! اين در حالي است كه همين خاطرات بصورت كتابي با عنوان "خاطرات آنه فرانك "، منتشر شد و علاوه بر سودآوري بسيار زيادي كه داشت موجب ترويج افسانه هولوكاست نيز شد.
  اين كارشناس آمريكايي در ادامه با طرح اين پرسش كه آمار شش ميليوني كشته‌شدگان يهودي جنگ جهاني دوم از كجا آمده، مي‌نويسد: در تلاش براي دانستن اين مطلب، به "ايليا ارنبرگ "، تبليغاتچي شوروي در دوران جنگ جهاني دوم مي‌رسيم كه بعدها در اسرائيل مرد؛ در حقيقت ارنبرگ اولين كسي بود كه در 22 دسامبر 1944 اين ارقام عجيب و غريب را ابداع كرد.

  تيفاني ادامه مي‌دهد: دروغ‌هاي بزرگ ارنبرگ رواني تا آنجا پيش رفت كه موجب بوجود آمدن يك جو خشن تنفر از آلمان‌ها گشت و مرگ ميليون‌ها نفر را باعث شد. همچنين نمونه‌هاي زيادي از قتل‌عام‌هاي ارتش سرخ نيز وجود دارد؛ براي مثال در يكي از جزوات اين ارتش به تاريخ اكتبر 1944 آمده بود: " بكشيد! هيچ كسي در آلمان، اعم از كساني كه زنده هستند و يا آنها كه هنوز به دنيا نيامده‌اند، بي‌گناه نيست. "
  نويسنده اين گزارش در انتها مي‌نويسد: به علاوه به واسطه دروغ‌هاي هولوكاست است كه رژيم جنگ‌طلبي مثل اسرائيل ميلياردها دلار پول ماليات‌دهندگان آلماني و آمريكايي و همچنين دارايي‌هاي بوميان فلسطيني را بدست آورده است.

 9. #67
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  زیر چتر لطف و محبت خدا
  نوشته ها
  1,035
  تشکر
  6,058
  تشکر شده 3,388 بار در 936 پست

  پیش فرض پاسخ : همه چیز در مورد صهیونیسم و هلوکاست

  امپراتوري رسانه » در اختيار صهيونيسم  بدرستيكه مطبوعات خبرگزاري ها سينما رسانه ها موسيقي و بطور كامل وسايل ارتباط جمعي تاثير بسزايي در آگاهي مردم دارند و مي توانند نظري را براحتي ابقا القا و يا محو سازند حتي توانايي مشروعيت بخشيدن به عملي نادرست يا تخريب عملي مطلوب به آساني از آن ها برمي آيد.
  سلطه صهيونيسم بر رسانه هاي خبري جهان از زمان تاسيس اسرائيل در سرزمين هاي اشغالي فلسطين آغاز شد اين موج سلطه در اواخر قرن بيستم شدت گرفت و با پيشرفت تكنولوژي نفوذ آن نيز به سرعت گسترش يافت . در واقع بايد اذعان داشت كه ظهور صهيونيسم براي همدل و همراه كردن يهوديان جهان و همبستگي با قدرتهاي بزرگ بوده است حال با هر وسيله و ابزاري كه شده از رسانه هاي گروهي سينما و... گرفته تا استفاده از فشار مالي و سياسي .
  گستردگي وسايل ارتباط جمعي و تبليغاتي در جهان بصورتي است كه در واقع سرتاسر كره زمين را تحت پوشش خود قرار داده است و افزايش روزافزون آن ها و همچنين تاثيرگذاري آن ها بر افكار عمومي جهانيان امروزه به شكل بارزي خودنمايي مي كند. عنصر رسانه عنصري بسيار قدرتمند است كه كاركرد آن در تمامي زمينه ها به اثبات رسيده است و اين در حالي است كه هيچ گروه قوم و جنبشي همچون صهيونيسم بين الملل از آن بعنوان مهمترين ابزار اثبات خود استفاده نكرده است .
  صهيونيسم كه سلطه آشكار و پنهان بين المللي را در سرمي پروراند مي كوشد با انواع و اقسام ابزارهاي اقتصادي فرهنگي و سياسي به اهداف از پيش تعيين شده و سازمان يافته خود دست يابد. تنها چيزي كه براي صهيونيسم از اهميت بالايي برخوردار است نائل آمدن به اهداف خود با هر ابزار و ترفندي كه شده است و از آن جا كه مي دانند بدون تغيير در باورهاي فرهنگي . ملي و معنوي ديگر جوامع دستيابي به اين اهداف امكان ندارد در تكاپو است تا با تغيير باورها و ارزشهاي انساني همچنين تخريب اعتقادات مذهبي ملت ها به اين مهم دست يابند.
  در واقع تمامي اين امور جز با بهره گيري از ابزارهاي رسانه اي كه در سلطه صهيونيسم قرار گرفته اند ميسر نمي شود. وابستگي بزرگترين رسانه هاي خبري دنيا همچون خبرگزاري هاي « رويترز » « آسوشيتدپرس » « يونايتدپرس » « خبرگزاري و نشريات معتبري همچون « نيويورك تايمز » « واشنگتن پست » a.b.c و n.b.c c.b.s هافاس » شبكه هاي « تايمز » « ديلي اكسپرس » « سايمن شوستر » و يا روزنامه هاي بسياري چون « سان » « تايم » « ديلي نيوز » و صدها عنوان ديگر به لابي صهيونيسم در چارچوب همين طرح سازمان يافته است . از جمله ابزارهاي تحت اختيار صهيونيست ها به عبارت زير است :
  الف )شبكه هاي تلويزيوني
  صهيونيسم براي عملي ساختن اهداف خود چه از لحاظ سياسي و اقتصادي و چه از نظر فرهنگي و آموزشي از هيچ گزينه اي فروگذار نمي كند موارد بسياري همچون پروبال دادن به مكاتبي همچون ماركسيسم داروينيسم فرويديسم و... از مواردي است كه بواسطه عملكرد رسانه هاي تحت تملك و كنترل صهيونيست ها صورت گرفته است .
  تلويزيون بعنوان رسانه اي بسيار با اهميت كه در دسترس عموم جهانيان است از جايگاهي تاثيرگذار بر افكار عمومي مردم دنيا برخوردار است و از آن جايي كه بسياري از شبكه هاي ماهواره اي مهم در اختيار يا كنترل صهيونيست ها است آن ها نيز از اين مسئله به شكل شاياني بهره برداري كرده و در اين مسير از هيچ عملي از تخريب و توهين به مقدسات مذهبي ملل گرفته تا استحاله آموزشي و فرهنگي و... فروگذار نمي كنند.
  در ايالات متحده آمريكا كه بيشترين شبكه هاي تلويزيوني را دارا است صهيونيست ها كنترل تقريبا تمام عياري بر و فاكس نيوز دارند . اين شبكه ها حكم شبكه n.b.c c.b.s a.b.c همه رسانه هاي خبري مهم و كليدي آن نظير مادر را در آمريكا دارند كه ديگر كانال ها اخبار و گزارش هاي خبري خود را از آن ها اخذ مي كنند. بعنوان مثال ـ شبكه كاملا در جهت اهداف صهيونيست ها عمل مي كند . رئيس اين شبكه « لئونارد جانسون » a.b.c معروف تلويزيوني مديركل آن « مارتين روبنشتاين » و معاون مديركل آن « افرام راشتاين » هستند كه البته صدها خبرنگار فيلمبردار گزارشگر و مسئولين فني ديگر اين شبكه نيز صهيونيست هستند.
  نيز تحت سلطه صهيونيست ها است . « ويليام بيلي » (رئيس ) « ريچارد سالانت » (مديركل ) c.b.s شبكه تلويزيوني و صدها كارمند ديگر در بخشهاي فني و اداري اين شبكه همگي يهوديان حامي صهيونيسم هستند.
  است زيردست صهيونيست ها است . R.c.a كه شاخه اي از كمپاني بزرگ n.b.c همچنين شبكه تلويزيوني رئيس اين شبكه « آلفرد سيلور » يهودي مديركل آن نيز « هربوت سيكوسر » است و شامل صدها كارمند يهودي صهيونيست در قسمت هاي ديگر مي باشد.
  در كشور انگلستان نيز شركت « گرانادا » كه يك شركت بزرگ تهيه برنامه هاي تلويزيوني است در مالكيت « سيرني تهيه برنامه هاي تلويزيوني را در اختيار دارد « لرد لوگريد » i.t.v برنشتاين » يهودي است . مالك يك شركت ديگر بنام است كه انگليسي ها او را يهودي كوتاه قامت مي نامند. وي به همراه برادرش « لرد ولفونت » در واقع امپراتوران صنعت برنامه هاي تجاري تلويزيون انگليس بحساب مي آيند.
  سلطه صهيونيست ها علاوه بر ايالات متحده و انگلستان بر ديگر شبكه هاي خبري علي الخصوص در اروپا شايان ذكر است همچون شبكه هاي تلويزيوني فرانسه آلمان روسيه ايتاليا و...
  بوده است . در t.f.i در فرانسه « روبرت هرسان » يهودي از سهامداران مهم شبكه اول تلويزيوني اين كشور با نام n.t.v آلمان نيز سلطه صهيونيست ها بر رسانه هاي خبري آن قابل تامل است . همچنين در روسيه دو شبكه تلويزيوني توسط « گوزينسكي » و « بروزفسكي » كه از سرمايه داران يهودي هستند راه اندازي شد . T . V .6 و
  ب ) مطبوعات
  در ايالات متحده مجله هاي « تايم » « نيويورك تايمز » « واشنگتن پست » « اخبار ايالات متحده » و بسياري ديگر تحت سلطه صهيونيست ها هستند. حتي صهيونيست ها در تعدادي از مجلات علمي ـ تخصصي نيز رخنه كرده و از آن ها به نفع خود بهره برداري مي كنند. يكي از اين مجلات كه در زمينه جغرافيا نيز شهرت دارد مجله « نشنال جئوگرافيك » است . صهيونيست ها در واقع از گذشته در اين مجله نفوذ داشته

 10. #68
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  زیر چتر لطف و محبت خدا
  نوشته ها
  1,035
  تشکر
  6,058
  تشکر شده 3,388 بار در 936 پست

  پیش فرض پاسخ : همه چیز در مورد صهیونیسم و هلوکاست

  اند و حتي در نقشه اي از جهان به جاي كلمه فلسطين بر روي نقشه و جداول سرزمين اسرائيل نگاشته شده بود و يا حتي اخيرا نيز براي تحريك ايران به جاي كلمه خليج فارس خليج عربي چاپ مي كنند.
  در انگلستان نشريات و مجلات مهم و مشهوري چون « تايمز » « ساندي تايمز » « سان » « اخبار جهان » و « سيتي مگزين » توسط يك ميليونر يهودي تابعه استراليا بنام « رابرت مردوخ » اداره مي شوند. فعاليت تبليغاتي مردوخ در انگليس فقط منحصر به اين كشور نمي شود بلكه وي مالك تعداد ديگري از روزنامه ها و مجلات در كانادا ايالات متحده و استراليا نيز مي باشد. در اهميت نقش رابرت مردوخ همين بس كه در انگلستان به وي لقب غول رسانه اي داده اند. البته صهيونيست ها بر تعداد ديگري از روزنامه ها و مجلات انگليسي نيز سيطره دارند كه مي توان به نمونه هايي از آن همچون « ديلي اكسپرس » « ديلي هراد » « ديلي ميل » « آبزرورگ » « اكونوميست » « نيوزكرونيكل » و... اشاره نمود. بعنوان مثال مجله « سان » كه تحت مالكيت رابرت مردوخ است يك مجله بي پرواي جنسي است كه هر هفته در بيش از 3 7 ميليون نسخه منتشر مي گردد و يا « اخبار جهان » كه يك مجله غيراخلاقي است و در حدود 4 ميليون نسخه در هر هفته به چاپ مي رسد. در كل اين روزنامه ها و مجلات نه تنها به اشاعه بي بندوباري يا توجيه وجود اسرائيل و صهيونيسم مي پردازند بلكه در راه ضربه زدن به اسلام و مسلمانان گام برمي دارند كه اين را مي توان در نوشته ها آثار تبليغاتي كاريكاتورها و... به وضوح مشاهده كرد.
  در فرانسه « روبرت هرسان » يهودي يك موسسه انتشاراتي را در اختيار دارد كه نشريات مهمي همچون « فيگارو » « لوكوتيدين » « آبزرور » و « فرانس سوار » در آن به چاپ مي رسند. از ديگر مجلات مشهور فرانسه كه كاملا صهيونيستي مي باشند مي توان به « نوفوكائيه » و « مجله دفاتر جديد » اشاره كرد كه زيرنظر كنگره جهاني يهوديان منتشر مي شوند. همچنين مجله « اكسپرس » كه از ديگر مجلات مشهور فرانسه است كه زير سلطه صهيونيسم است و مالك آن نيز « گلد اسميت » يهودي تبعه انگليس مي باشد. مجله « اسرائيل و انسانيت » نيز كه توسط يهوديان فرانسه منتشر مي شود زير نظر « بن موزيك » خاخام بزرگ آنان اداره مي شود.
  در آلمان « موسسه اشپينگر » كه حدود 30 درصد از نشريات را در اختيار دارد تحت كنترل صهيونيست ها است . هر روزنامه نگار كه به استخدام اين موسسه درمي آيد موظف به رعايت 14 اصل مي باشد كه اصل دوم از اين 14 اصل عبارت است از آشتي و همزيستي بين يهوديان و آلماني ها و دفاع از دولت اسرائيل . نشريه ديگري با نام « بيل زاينگونگ » با 5 5 ميليون نسخه و حدود 8 روزنامه كثيرالانتشار ديگر در آلمان در دست صهيونيست ها است .
  در روسيه نيز بسياري از روزنامه هاي پرتيراژ آن نظير « نزاويسمايا » و « سيودينا » متعلق به يهوديان روسيه است .
  در هندوستان نيز گرچه تعداد كمي از يهوديان ساكن هستند لكن در بيشتر نشريات هندوستان رخنه كرده اند. براي مثال نشريه « هندو » از حاميان صهيونيسم بشمار مي رود. و همچنين بسياري از نشريات ديگر در ساير كشورهاي جهان
  در واقع در عين حال كه در آمريكا آزادي مطبوعات حكمفرماست و هركسي مي تواند حرف خودش را و مكتبش را بگويد لكن هيچ نشريه و مجله اي در اختيار اعراب و فلسطينيان و مسلمانان نيست كه بتواند مواضع آنان را بازگو كند. در حقيقت سانسوري كه بر تمامي مطبوعات و رسانه هاي گروهي به طور هماهنگ حاكم است حتي صداي مخالفي را نمي پذيرد.
  2 ) سينما
  امروزه ردپاي شهوت پرستي پول پرستي و خشونت را در فيلم هاي خانوادگي و حتي آثار ويژه كودكان نيز مي توان مشاهده كرد. در واقع صهيونيسم بين الملل در عرصه سينما با اشاعه ضدارزش ها ترويج مفاسد اخلاقي خشونت و پول پرستي در سوق دادن جهانيان به سوي غفلت و روزمرگي دارد و در تمامي اين موارد تنها به منافع اقتصادي و سياسي خود مي انديشد. استراتژي صهيونيسم بين الملل تنها به توليد فيلم هاي صهيونيستي در جهت موجه جلوه دادن چهره صهيونيسم و اسرائيل محدود نمي شود بلكه شامل فيلم هايي نيز مي گردد كه به تخريب هويت اسلامي و تضعيف رنگ و بوي مذهب در زندگي مسلمانان مي پردازند. اساسا قسمتي از چالش هاي فرهنگي كه در جهان اسلام با آن مواجهيم برگرفته از اين صنعت و هنر است كه رهاورد آن نيز جنگ رواني غافلانه اي است كه در جهت مقاصد صهيونيستي رخ مي دهد و اين يك واقعيت است .
  در حقيقت حدود 90 درصد سينماي آمريكا يا همان هاليوود يهودي ـ صهيونيستي است . با كندوكاو در محصولات سينماي هاليوود مي توان به اين مهم پي برد كه صاحبان صنعت سينما در آمريكا كه همانا صهيونيست ها هستند از يك سو درصدد ترويج هر چه بيشتر فساد و بي بندوباري اخلاقي مي باشند و از ديگر سو تروريست جلوه دادن مسلمانان به جهانيان و مهمتر اين كه آوردن نمادها و سمبل هايي از يهوديان مظلوم و آواره كه تنها به نجات بشريت مي انديشند. اين سمبل ها را مي توان در فيلم هاي هاليوودي و حتي انيميشن هاي شركت ديزني به سهولت يافت . انيميشن هاي معروفي همچون « دامبو فيل پرنده » كه در آن مادر دامبو كلاه عرقچين مخصوص يهوديان را بر سر دارد و دامبو نيز در سيرك پرچم اسرائيل را به اهتزاز درمي آورد. روي هم رفته شخصيت هاي گوشه گير آواره اي كه مورد آزار و اذيت ديگران واقع مي شوند و همين امر آن ها را منزوي مي سازد تا اين كه براي نجات از چنگ بدخواهانشان خود وارد عمل مي شوند همگي از آموزهاي يهوديان هستند و مي توان آن را در شخصيت هاي انيميشني مشهوري چون « جوجه اردك زشت » « ميكي ماوس » « تام و جري » « لوك خوش شانس » و بسياري ديگر جستجو كرد.
  شركت هاي هاليوودي معروفي همچون « فاكس قرن بيستم » در مالكيت « ويليام فاكس » يهودي است . شركت « يونيورسال » در تملك « كارل ليمل » است شركت « گلدن » در اختيار « ساموئل گلدن » و « آدولف زوكور » قرار دارد. « شركت مترو » نيز در تملك « لوئيس . بي . ماير » بود كه بعدها اين دو شركت در هم ادغام شدند و اكنون به نام « متروگلدن ماير » معروف است . همچنين شركت برادران وارنر در مالكيت « هارني وارنر » و برادرانش است . شركت « پارامونت » نيز به « هودكنون » تعلق دارد كه جملگي اين ها يهودي هستند. در واقع اين شركت ها و استوديوهاي هاليوود ديگر هيچ حرمتي براي ارزش هاي انساني قائل نيستند و درصدد جهاني ساختن ضدارزش هاي اخلاقي مي باشند. تمامي اين شركت ها در كارنامه خود فيلم هاي بسياري در راستاي تبليغ يهوديت و صهيونيسم و همچنين عليه اسلام مسلمانان و اعراب دارند كه مي توان به نمونه هايي چون فيلم هاي « ده فرمان » « خروج » « برگزيده » « آمريكا آمريكا » و بسياري ديگر اشاره نمود.
  3 ) شبكه اينترنت
  همان گونه كه مي دانيم مغز اينترنت در آمريكاست كه آن را رايگان در دسترس همه جهانيان قرار داده است . اينترنت از آن جايي كه همه گير است در عصر كنوني اين امكان را فراهم مي آورد كه با ايجاد صفحات وب وبلاگ و سايت وارد عرصه ارتباط سياسي و اعتقادي شده تا اهداف سازمان يافته صاحبان خود را عملي سازد. شايان ذكر است كه اغلب موتورهاي جستجوگر مشهور از جمله ياهو و گوگل در اختيار و كنترل صهيونيسم بين الملل هستند. صهيونيست ها ماهرترين برنامه نويس ها و سازندگان بازي هاي رايانه اي را در اين عرصه جذب كرده و

 11. #69
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  زیر چتر لطف و محبت خدا
  نوشته ها
  1,035
  تشکر
  6,058
  تشکر شده 3,388 بار در 936 پست

  پیش فرض پاسخ : همه چیز در مورد صهیونیسم و هلوکاست

  كاراترين و مشهورترين موتورهاي جستجوگر را نيز خريداري كرده اند. بعنوان مثال اگر شما از هر نقطه اي از جهان به دوست خود ايميل كنيد اين ايميل نخست در جورجياي آمريكا مي رود و پس از بازگشت دوست شما آن را دريافت مي كند و اين از لحاظ امنيتي بخصوص براي كشوري چون ايران خطرناك به نظر مي رسد. گرچه در آمريكا ديگر بر كسي پوشيده نيست كه از نامه هاي الكترونيكي گرفته تا بسته هاي پستي و تماس هاي تلفني شان همگي تحت كنترلند.
  4 ) راديو
  جريان صهيونيسم در برخي كشورهاي جهان راديوهاي يهودي تاسيس كرده است . بعنوان مثال دو راديوي يهودي در برزيل به دو زبان عبري و برزيلي را در اختيار دارد در اروگوئه يك راديوي يهودي وجود دارد. در فلسطين اشغالي راديو اسرائيل با نام « صداي صهيون » به زبانهاي گوناگون سخن پراكني مي كند و با پوششي موجه به يهوديان جهان خط مي دهد. علاوه بر اينها صهيونيست ها مهمترين ايستگاه راديويي آمريكا يعني « صداي آمريكا » را نيز تحت سلطه خود دارند. « رابرت گلدمن » يهودي كه سرپرست بخش اخبار اين راديو را برعهده دارد عضو هيات مديره انجمن يهوديان آمريكا است .
  5 ) موسيقي
  صهيونيسم در راه كسب وجهه بين المللي و تخريب و تحريف ديگر فرهنگ ها به ابزار ديگري به نام موسيقي متوسل شده است . موسيقي يكي از ابزارهاي قدرتمندي است كه در جوامع گوناگون خصوصا در بين قشر جوان بيشتر رايج است در واقع عصر حاضر عصر موسيقي جهاني شده است . عامه مردم بيشتر به خريد آلبوم موسيقي هاي جهاني تمايل دارند تا خريدن محصولات و آلبوم هاي داخلي . دليل آن نيز ناشي از ايدئولوژي حاكم بر امپرياليسم فرهنگي در جهان است . در اين جهان انتقال توليدات و مدها از كشورهاي سلطه گر به كشورهاي مصرف كننده منتهي به ترويج الگوهاي خاصي از تقاضا و مصرف مي گردد كه تنها ضدارزش هاي كشورهاي سلطه گر را تبليغ مي كنند. در اين استراتژي فرهنگ ملي و محلي كشورها و توليداتي كه بر اين مبنا حاصل مي آيند به مبارزه طلبيده مي شوند و غالبا نيز اين فرهنگ كشورهاي سلطه گر است كه جايگزين فرهنگ هاي ملي ديگر كشورها مي گردد.
  برخي سبك هاي موسيقي كه اكنون در اكثر جوامع بعنوان سبك هاي جهاني شده مشهورند سبك هايي همچون رپ مثال راك و... هستند. اين سبك ها غالبا در اعتراض به نابساماني هاي حاكم بر كشورهاي سلطه گر متولد شدند لكن در نهايت دستهاي قدرت و سلطه با در اختيار گرفتن ستاره هاي اين سبك ها اين موسيقي ها را به ابزاري براي اهداف سلطه جويانه خود مبدل نمودند. سبك هاي جديد موسيقي كه به گردانندگي صهيونيسم بين الملل براي تخريب هويت ملي كشورها رواج يافته اند و به اشاعه شيطان پرستي خشونت فساد و اعتياد مي پردازند در واقع همگي از ابداعات صهيونيست ها هستند.
  به تازگي « رابرت مردوخ » سرمايه گذار صهيونيستي خواستار خريداري شبكه « روتانا » كه معروفترين شبكه موزيك در جهان عرب مي باشد شده است . گفتني است شركت « روتانا » كه در ابتدا تنها يك شبكه موزيك بود اكنون پنج شبكه فيلم مستند و غيره نيز افتتاح كرده است و در حاليكه تنها دو سال از روز آغاز فعاليت آن مي گذرد اما يكي از پربيننده ترين و پرتوليدترين شبكه ها در جهان عرب است .
  عفت زاد فلاح
  منابع :
  1 ـ جديد بناب علي 1385 عملكرد صهيونيسم نسبت به جهان اسلام مركز انتشارات موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره )
  2 ـ پراتكانيس آنتوني و الويت آرنسون 1385 عصر تبليغات ترجمه كاووس سيدامامي و محمدصادق عباسي انتشارات سروش
  3 ـ جدي نيا مهدي 1384 غول رسانه اي پايگاه اينترنتي صهيون پژوه
  4 ـ مصباح راد مرتضي 1385 تسلط صهيونيسم بر رسانه هاي خبري جهان پايگاه اينترنتي موعود
  5 ـ صفاكيش سميه 1385 زنجيره نفوذ رواني صهيونيسم پايگاه اينترنتي موعود
  6 ـ هاليوود در تسخير يهوديان 1384 سايت علمي پژوهشي يهود اومانيسم و صهيونيسم بين الملل
  7 ـ روب ديويد 1385 پنتاگون و هاليوود پايگاه اينترنتي باشگاه انديشه
  8 ـ شريف زاده رامين 1383 فهرست هنرمردان برتر و صهيونيسم هاليوود فصلنامه كتاب نقد شماره 32
  عنصر رسانه عنصري بسيار قدرتمند است كه كاركرد آن در تمامي زمينه ها به اثبات رسيده است و اين در حالي است كه هيچ گروه قوم و جنبشي همچون صهيونيسم بين الملل از آن بعنوان مهمترين ابزار اثبات خود استفاده نكرده است
  تلويزيون بعنوان رسانه اي بسيار با اهميت كه در دسترس عموم جهانيان است از جايگاهي تاثيرگذار بر افكار عمومي مردم دنيا برخوردار است و از آن جايي كه بسياري از شبكه هاي ماهواره اي مهم در اختيار يا كنترل صهيونيست ها است آن ها نيز از اين مسئله به شكل شاياني بهره برداري كرده اند
  در ايالات متحده مجله هاي « تايم » « نيويورك تايمز » « واشنگتن پست » « اخبار ايالات متحده » و بسياري ديگر تحت سلطه صهيونيست ها هستند. حتي صهيونيست ها در تعدادي از مجلات علمي ـ تخصصي نيز رخنه كرده و از آن ها به نفع خود بهره برداري مي كنند
  صهيونيسم بين الملل در عرصه سينما با اشاعه ضدارزش ها ترويج مفاسد اخلاقي خشونت و پول پرستي در سوق دادن جهانيان به سوي غفلت و روزمرگي دارد و در تمامي اين موارد تنها به منافع اقتصادي و سياسي خود مي انديشد

 12. #70
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  زیر چتر لطف و محبت خدا
  نوشته ها
  1,035
  تشکر
  6,058
  تشکر شده 3,388 بار در 936 پست

  پیش فرض پاسخ : همه چیز در مورد صهیونیسم و هلوکاست

  آيا هيتلر صهيونيست بود


  نويسنده كتاب « هيتلر موسس اسرائيل » كه به روابط سري بين هيتلر و جنبش صهيونيسم براي تاسيس رژيم صهيونيستي مي پردازد در سئوالي پيرامون شخصيت هيتلر مي پرسد كه آيا هيتلر يك صهيونيست بود
  كاردلهل نويسنده اين كتاب با اشاره به ضرب المثل امريكايي « اگر پرنده اي شبيه اردك پرواز كند و شبيه آن راه برود و شنا كند و منقار و پرهايش شبيه اردك باشد لاجرم اردك است ! » مي گويد : هيتلر به محض رسيدن به حكومت با تبريك و تهنيت « لومنفلد » رئيس حزب صهيونيستي آلمان مواجه شد و پس از آن بود كه توافقنامه انتقال 60 هزار خانواده يهودي به مستعمره هايي در فلسطين با آژانش يهودي صهيونيستي امضا شد و به جاي دارايي هاي اين خانواده ها در آلمان كالاهاي آلماني در فلسطين تحويل آنان شد.
  اين نويسنده مي افزايد : پس از آن تاريخ تمام سازمانها و احزاب يهودي آلمان به غير از حزب صهيونيستي توسط سران الماني منحل شدند و برخي مسئولان صهيونيست در اردوگاه هاي بازداشت يهوديان در اروپا از جمله « مناخيم بيگن » مسئول بازداشتگاه يهوديان بولونيا به كار گماشته شدند و به اين ترتيب صهيونيست ها در كشتار يهوديان مخالف صهيونيسم با هيتلر همكاري كردند.
  در اين كتاب همچنين از حمايتي كه هيتلر از صهيونيستهاي واشنگتن در راه نابودي يهوديان مخالف با صهيونيسم و تاسيس رژيم صهيونيستي به دست آورد سخن به ميان آمده است . نويسنده در اين كتاب آورده است كه « آدولف هيتلر » رئيس حزب ملي سوسياليست كار از سال 1317 تا 1324 رهبر آلمان نازي بود و در اين مدت منصب صدر اعظم آلمان و نخست وزير و رئيس حكومت را بر عهده داشت و سخنراني بسيار استادانه داشت و صاحب سخن و داراي شخصيت جذاب و كاريزما و بود.
  كاردلهل مي افزايد : با پايان جنگ جهاني اول هيتلر كار خود را در ارتش و انحصارا در سركوب انقلابهاي سوسياليستهاي آلمان ادامه داد و در ادامه به دوره هايي آموزشي از سوي « اداره آموزش و تبليغ سياسي » كه هدف آن يافتن « قرباني » كه بايد در قضيه شكست آلمان معرفي مي شد و نيز توضيح دلايل درگرفتن جنگ بود مشغول شد. وي مي گويد : هيتلر به دليل تنفري كه از يهوديان داشت به اين باور كه شكست آلمان به علت حضور يهوديان در اين جامعه بوده است اعتراضي نكرد و خود يكي از فعالترين مبلغان علل شكست آلمان در جنگ شد و به دليل توانايي بالايي كه در سخنوري داشت به عنوان خطيبه سراي ارتش انتخاب شد.
  هيتلر يكي از شخصيت هاي بسيار تاثيرگذار قرن 20 معرفي مي شود كه افتخار نجات آلمان از ديون بسيار سنگين جنگ جهاني اول و ساخت دوباره ماشين جنگي آلمان كه كل اروپا را درنورديد به وي نسبت داده مي شود.
  سياست توسعه طلبانه هيتلر جهان را به سوي جنگ جهاني دوم سوق داد و پس از حمله به لهستان اروپا در آتش ادامه جنگها سوخت و با سقوط برلين پايتخت آلمان نازي در پايان جنگ جهاني دوم هيتلر به همراه معشوقه اش « ايوا براون » در پناهگاه مستحكم خود خودكشي كرد و آلمان در آتش و دود و خاكستر فرو رفت . نويسنده در گوشه اي ديگر از اين كتاب آورده است كه هيتلر با افكاري كه داشت توانست با سو استفاده از گرايش خودبرتربيني ملت آلمان بر اذهان مردم مسلط شود و ضمن از بين بردن تمام يهوديان مخالف صهيونيسم كه آنرا اعتلاي يهود و ابزار دستيابي آنها به سرمنزل مقصود مي دانست زمينه را براي تاسيس دولت اسرائيلي فراهم آورده و نيز مسيحيان جهان را به شكلي به جان يكديگر بياندازد كه در برابر قدرت يهود تضيف شده يا بكلي از بين بروند كه در برهه اي از زمان نيز به اين اهداف دست يافت و نفوذ و قدرت كنوني يهود تا حدودي به اقدامات آن زمان وي بستگي دارد.

  منبع : خبرگزاري قدس


+ ارسال موضوع جدید
صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 3 4 5 6 7

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

تعداد اعضای بازدید کننده از این تایپیک : 0

بازدید کنندگان :  (نمایش کلی)

نامی برای نمایش وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •