هشتم آوریل سال 2014 مایکروسافت پشتیبانی تکنیکی خود را از سیستم عامل ویندوز XP قطع خواهد کرد و این درحالی است که بسیاری از شرکتها هنوز تصمیمی برای تغییر دادن سیستم عامل رایانه های خود اتخاذ نکرده اند، اشتباهی که می تواند خطر حملات سایبری را افزایش دهد.


بر اساس گزارش تلگراف، کاربران ویندوز XP به گفته شرکت مدیریت نرم افزار کم وود، نه تنها کارایی و بهره وری خود را کاهش می دهند، بلکه از آوریل سال آینده به بعد خطر قربانی حملات سایبری شدن را برای خود و سازمان هایشان افزایش خواهند داد زیرا مایکروسافت از آن تاریخ به بعد انتشار بسته های امنیتی و به روز رسانی های ویندوز XP را متوقف خواهد کرد.

به گزارش این شرکت کمتر از نیمی از تمامی سازمان های بزرگ مهاجرت از XP به ویندوز هفت را آغاز کرده اند. کمتر از یک شرکت از هر چهار شرکت استفاده از ویندوز هفت را از اواخر سال گذشته میلادی آغاز کرده اند.

مایکروسافت به شرکت ها توصیه می کند اگر قصد تغییر سیستم عامل خود را دارند، از 18 تا 32 ماه قبل جلوتر آماده باشند. ویندوز XP در سال 2001 عرضه شد و به دومین سیستم عامل محبوب رایانه ها تبدیل شد. 38.7 درصد از رایانه ها به سیستم عامل XP مجهزند.

مایکروسافت پس از XP سیستم های ویندوز ویستا، هفت و هشت را نیز عرضه کرد و ویندوز هفت سال گذشته توانست به محبوب ترین سیستم عامل رایانه های رومیزی تبدیل شود.